Niewykorzystane okazje się mszczą.

O tym meczu piłkarze Polonii muszą  jak najszybciej  zapomnieć. W trwającym od ubiegłego weekendu  maratonu w lidze ( spotkania rozgrywane co trzy dni )  łaziszczanie ulegli  walczącej o przetrwanie na czwartoligowym  poziomie Concordii Knurów choć na początku nic nie wskazywało na to, że spotkanie zakończy się dla Polonistów niepowodzeniem.

Już w 5 minucie po dośrodkowaniu Fabisiaka z rzutu wolnego w polu karnym faulowany był Kruk i sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki ustawionej  na jedenastym metrze podszedł Mazurek, który silnym strzałem umieścił ją w knurowskiej bramce i gospodarze prowadzili 1:0. Dwie minuty później do głosu doszli goście, po akcji Gajka i zamieszaniu podbramkowym Franke  obronił strzał rywala wybijając piłkę przed swoje pole karne. W 10 minucie po strzale Zielińskiego, Gersok wybił piłkę na róg  . Trzy minuty później okazję do podwyższenia rezultatu miał Smyla jednak futbolówkę po jego strzale z rzutu wolnego z  problemami wyłapał Stanek i po tej akcji lekka przewaga zaczęła się zarysowywać w szeregach łaziskiej drużyny, najpierw  w 20 minucie po podaniu Widucha  w sytuacji sam na sam z golkiperem przyjezdnych znalazł się Mazurek lecz pomocnik Polonii nie był w stanie go powstrzymać i  Stanek łapiąc piłkę do rąk po jego strzale wznowił  grę od swojej bramki, a następnie po czterech kolejnych minutach gdy Badura po zagraniu od Fabisiaka   wrzucał  piłkę w pole karne jednak wcześniej uprzedził go rywal wybijając ją  poza plac gry i inicjatywa znów przeszła na stronę przyjezdnych kiedy w  28 minucie Czerniak strzałem z rzutu wolnego z  ponad dwudziestu metrów przeniósł piłkę minimalnie obok słupka łaziskiej bramki, później z dystansu uderzał Bociek natomiast   w 38 minucie  po kontrze rywali i ponownym strzale Czerniaka goście doprowadzili do remisu. Po straconym golu  łaziszczanie odpowiedzieli akcją Gielzy jednak po jego próbie piłkę  z linii bramkowej wybił jeden z defensorów zespołu przyjezdnych, a na dwie minuty przed przerwą  po solowej akcji Zielińskiego napastnik knurowian strzałem w okienko bramki Frankego podwyższył wynik na 2:1.

Do drugiej połowy łaziszczanie przystąpili bardziej zmotywowani szukając wyrównującego gola i ta sztuka udała im się w 55 minucie kiedy po dalekim krosie Gersoka, piłkę na skrzydle otrzymał Badura i zacentrował ją do Frąckowiaka, który strzałem głową wyrównał na 2:2 i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Po upływie pięciu minut Frąckowiak mógł zdobyć trzecią bramkę dla gospodarzy jednak po strzale łaziskiego napastnika z woleja po podaniu od Mazurka  piłka trafiła w ręce Stanka, na co w 64 minucie również niecelną próbą z dystansu odpowiedział Czerniak  po czym łaziszczanie stworzyli kolejne trzy sytuacje  lecz i tu piłka nie chciała wpaść do knurowskiej bramki  kiedy golkiper gości obronił najpierw sytuację sam na sam z Mazurkiem, następnie obronił  strzał Fabisiaka  i po kolejnej próbie Mazurka tym razem z dystansu   piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Concordii. Łaziszczanie walczyli o to by zmienić losy  tego meczu i zdobyć gola dającego komplet punktów  jednak w ostatnim kwadransie gry zemściły się niewykorzystane przez nich  wcześniej sytuacje i w 76 minucie trzeciego  gola  dla przyjezdnych zdobył Buchalik  natomiast  na dziewięć minut przed końcem Wójcik chcąc uprzedzić rywala, wycofał piłkę do bramkarza jednak ta w niefortunnych okolicznościach wpadła po raz czwarty do łaziskiej bramki i  Polonia ostatecznie przegrała z Concordią  2:4.

Polonia Łaziska – Concordia Knurów  2:4 ( 1:2 )

bramki dla Polonii: Mazurek – 5 min. ( z rzutu karnego), Frąckowiak – 55 min.

bramki dla Concordii: Czerniak – 38 min., Zieliński – 43 min., Buchalik – 76 min., Wójcik – 81 min. ( samobójcza )

żółte kartki: Mazurek, Smyla, Widuch, Gersok ( Polonia ) oraz Górka i Zieliński ( Concordia)

czerwona kartka: Gersok ( Polonia ) - za drugą żółtą.

składy:

Polonia Łaziska:  Franke – Gersok, Wójcik, Skorupa, Smyla( 46 Frąckowiak), Widuch, Kruk [46 Just( 84 Strzoda)], Fabisiak, Badura, Mazurek, Gielza

Concordia Knurów: Stanek – Gałach, Mikulski Michał( 74 Hałas), Aoki, Bociek, Górka( 85 Gałązka), Czerniak( 87 Nowosielski), Zieliński, Gajek( 61 Mikulski Mateusz), Buchalik, Bąk