Derbowe emocje w Ornontowicach.

Mecze derbowe mają to do siebie, że zawsze są wyrównane, obfitują w szybkie zwroty akcji  ale przede wszystkim dostarczają kibicom wielu emocji.Nie inaczej było w Ornontowicach, gdzie w derbach  naszego powiatu zespół Polonii Łaziska zmierzył się  z miejscowym Gwarkiem w czwartej kolejce Haiz IV ligi.

Patrząc z perspektywy całego spotkania można powiedzieć, że był to równy mecz w wykonaniu obu drużyn. O ile w pierwszej części gry warunki dyktowali gospodarze o tyle w drugiej połowie na murawie dominowali łaziszczanie. W pierwszych minutach mocno  zaatakowali ornontowiczanie, którzy stworzyli kilka  sytuacji bramkowych jednak Gocyk  nie dał się zaskoczyć i obronił strzały m.in. Góry, a następnie Buchcika. Później walka przeniosła się w środkową strefę boiska, ale inicjatywa nadal przemawiała za ornontowickimi piłkarzami. W 27 minucie okazję do otwarcia wyniku mieli Poloniści, a dokładnie mówiąc  Widuch, który oddając strzał z 40 metrów posłał piłkę obok lewego słupka bramki Pawła Nowaka. W odpowiedzi rywali sześć minut później gola na 1:0 dla Gwarka zdobył Ferensztain po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez jednego ze swoich partnerów z zespołu. Piłkarze trenera Odrobińskiego  chcąc doprowadzić do remisu stwarzali kolejne akcje i w 37 minucie swoją próbę miał Gabriel Nowak lecz futbolówka po jego uderzeniu zza pola karnego musnęła jeszcze po drodze Gielzę i wyszła na aut bramkowy. Minutę później po kontrze łaziszczan, Badura  zagrał piłkę na wolne pole Fabisiakowi, ale łaziski pomocnik w końcowej fazie akcji  oddał strzał obok bramki golkipera z Ornontowic. Na chwilę przed zejściem na przerwę po składnej akcji zapoczątkowanej przez Fabisiaka, piłkę otrzymał Mazurek, następnie zagrał ją do Gielzy, którego strzał zatrzymał bramkarz Gwarka.

Po przerwie  łaziscy piłkarze wyszli na boisko bardzo zmotywowani narzucając od początku drugiej części gry  gospodarzom swój styl gry i w 51 minucie zdobyli bramkę wyrównującą. Po dalekim wykopie piłki przez Gocyka, tę przed szesnastką ornontowiczan otrzymał Gielza i pewnym strzałem z kilku metrów umieścił ją w siatce. W 57 minucie  Gwarek wyszedł ponownie na prowadzenie gdy po składnej akcji na lewym skrzydle Góra zacentrował futbolówkę w pole karne wprost na głowę Sewerina, który nie dając szans Gocykowi zmieścił ją w bramce i było 2:1 dla miejscowych. Od tego momentu  na murawie panowała istna wymiana ciosów akcja za akcję,  Poloniści widząc, że nie mają już nic do stracenia  ruszyli do kolejnych ataków i w 60 minucie centrę Smyli wyłapał Paweł Nowak. Po upływie siedmiu minut, Polonistów od straty bramki uratowała poprzeczka po uderzeniu Kasprzyka z rzutu wolnego, po czym łaziszczanie odpowiedzieli niecelnymi strzałami Mazurka oraz Smyli. Na 10 minut przed końcem spotkania radość ponownie dała o sobie znać w łaziskim teamie kiedy po centrze Mazurka z rzutu wolnego  oraz zamieszaniu podbramkowym, piłka trafiła do będącego przed szesnastką na wolnym polu Moronia  i łaziski obrońca kończąc akcję płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka umieścił ją w siatce bramki Pawła Nowaka doprowadzając do remisu. Jeszcze w 83 minucie o zwycięstwie łaziskich graczy mógł przesądzić Mazurek jednak po jego uderzeniu piłka minęła słupek i wyszła na aut bramkowy. Wczorajszy mecz derbowy w Ornontowicach był dla Polonii 350 spotkaniem rozegranym tylko w rozgrywkach IV Ligi. Bilans tych meczów przedstawia się następująco: 154 zwycięstwa, 92 remisy i 104 porażki przy stosunku bramek 580 – 466 co łącznie dało łaziszczanom 555 zdobytych punktów.