Podsumowanie piłkarskiej jesieni drugiej Polonii.

W poniedziałek  na naszej stronie opublikowaliśmy dane statystyczne rundy jesiennej zespołu trenera Krystiana Odrobińskiego. Dziś chcemy wam zaprezentować analizę pierwszej rundy sezonu 2017/2018 Klasy B, w której  mecze rozgrywa zespół łaziskich rezerw prowadzony przez trenera Sebastiana Hendla. Poniżej przedstawiamy  liczby jesieni, które odnotował nasz młodzieżowy zespół w pierwszej części obecnego sezonu.

 

Dane ogólne

Drużyna rezerw w rundzie jesiennej rozegrała 14 spotkań, z których 6 przed własną publicznością, a 8 na wyjeździe. Łączny bilans rozegranych meczów to: 10 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki, na który złożyły się 32 zdobyte punkty, 51 bramek zdobytych i 14 straconych co w rezultacie przełożyło się na zajęcie czwartego miejsca w tabeli. Jeżeli chodzi o mecze rozegrane  w Łaziskach to ich bilans wygląda następująco: 6 spotkań, 4 zwycięstwa, 2 remisy i żadnej porażki oraz stosunek bramek 13:5. Na wyjazdach z kolei z ośmiu meczów łaziszczanie sześciokrotnie odnieśli zwycięstwo, a w dwóch przypadkach musieli uznać wyższość rywali strzelając 38 goli i tracąc 9.

 

Strzelcy bramek.

Jesienią gole dla drugiej drużyny Polonii zdobywało siedemnaścioro zawodników przy czym najwięcej bramek strzelili:

Błażej Prochownik – 9 bramek

Piotr Piwoński – 7 bramek

Karol Nierząd i Bartosz Just – obydwaj  6 bramek

Bartosz Suszek – 5 bramek

 

Zawodnicy

Jesienią w drużynie trenera Sebastiana Hendla zagrało 26 piłkarzy ( w tym 21 wychowanków ). Trzeba tu podkreślić iż na boisku najczęściej oglądaliśmy zawodników w przedziale wiekowym od 15-20 lat,dla których wzmocnieniem była trójka seniorów: Bartłomiej Fabian i Damian Wronko ( obydwaj 22 lata ) oraz Ireneusz Badura ( 21 lat ). Najwięcej spotkań rozegrali następujący piłkarze: 

 

Łukasz Nierada i Piotr Piwoński – obaj 14 meczów

Piotr Botor i Dawid Leżok – obaj 13 meczów

Krzysztof Matura – 12 meczów

Arkadiusz Witek – 11 meczów

Adam Ciałoń, Błażej Prochownik i Karol Nierząd – wszyscy  10 meczów

 

Kartki

Na koniec pozostało nam jeszcze uwzględnić  liczbę napomnień, które otrzymało ośmioro zawodników. W sumie sędzia sięgał po  kartkę trzynastokrotnie. Trzykrotnie żółtą kartkę ujrzeli Łukasz Nierada i Bartosz Just, a dwukrotnie Bartłomiej Fabian.