Przed piłkarzami Polonii drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do sezonu 2016/2017. Rywalem łaziszczan będzie grający w drugiej lidze zespół ROW-u 1964 Rybnik. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę, 16 lipca o godz. 10:30 na boisku w Kamieniu koło Rybnika. Kibiców serdecznie zapraszamy.
W ubiegłym tygodniu podawaliśmy zaproponowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej skład grup rozgrywkowych czwartej ligi oraz przymiarki do terminów spotkań rundy jesiennej. W poniedziałek, 11 lipca odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów, podczas którego zatwierdzono grupy rozgrywkowe i terminy spotkań. Podział na grupy nie uległ zmianie i drużyny powiatu mikołowskiego znalazły się w grupie drugiej, która wygląda następująco:
1. LKS BEŁK
2. LKS CZANIEC
3. TS PODBESKIDZIE II S.A.
4. KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE
5. GKS RADZIECHOWY-WIEPRZ
6. LKS DRZEWIARZ JASIENICA
7. KS SPÓJNIA LANDEK
8. MKS ISKRA PSZCZYNA
9. TYSKI SPORT II S.A.
10. LKS GRANICA RUPTAWA
11. GKS KRUPIŃSKI SUSZEC
12. JSP SZCZAKOWIANKA
13. KS UNIA RACIBÓRZ
14. GKS GWAREK ORNONTOWICE
15. KP BESKID 09 SKOCZÓW
16. MKS LĘDZINY
17. LKS ORZEŁ MOKRE
18. LKS WILKI WILCZA
Po dwóch treningach w ramach przygotowań do sezonu, piłkarze Polonii rozegrali pierwszy sparing. Ich rywalem był katowicki Rozwój – drużyna stanowiąca „mieszankę” zawodników z pierwszego zespołu drugoligowca i młodzieży. Podobną „mieszankę” wystawili trenerzy Polonii, korzystając z usług dwudziestu zawodników. Połowa z nich, to młodzież z drużyn juniorskich oraz zawodnicy testowani. Mecz zakończył się zwycięstwem Rozwoju 1:0, choć sprawiedliwszy byłby remis, gdyż gospodarze stworzyli kilka sytuacji, po których powinni zdobyć bramki.
Patrząc na poczynania Polonii, mecz ten trudno rozpatrywać pod względem gry zespołowej i jakości akcji, gdyż skład był mocno eksperymentalny, a w takiej sytuacji trudno mówić o zespołowości. Teamowi z Łazisk na pewno trudno było odmówić woli walki czy ambicji. Podobnie jak rywalowi. Dlatego też na boisku było więcej
biegania i agresji, niż piłkarskiej finezji.
Trenerzy Polonii zaplanowali w dopiero co rozpoczętym okresie przygotowawczym pięć gier kontrolnych. Pierwszą bardzo szybko, bo już na trzecich zajęciach. Rywalem wprowadzającym łaziszczan w rytm gier będzie Rozwój Katowice. Gospodarzem tego meczu będzie Polonia, a miejscem tej potyczki będzie Stadion Miejski w Łaziskach, a konkretnie boczne boisko. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 9 lipca o godzinie 16.00. Zapraszamy, by zobaczyć jaką formę prezentują piłkarze Polonii na początku okresu przygotowawczego!
W czwartek, siódmego lipca piłkarze Polonii zakończyli tegoroczne wakacje. O 17.00 na obiekcie przy ulicy Sportowej 3, rozpoczęli pierwszy trening w ramach okresu przygotowawczego do sezonu 2016/2017. Na zajęciach stawiło się 18 zawodników. W tej grupie było dwóch kandydatów do reprezentowania barw Polonii w nadchodzącym sezonie oraz kilku "młodzieżowców" z zespołów juniorskich Polonii. Treścią pierwszych zajęć sezonu były ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gra szkolna. - Prawdziwe przygotowania rozpoczną się w przyszłym tygodniu - podsumował pierwszy trening trener Marek Mazur. Wcześniej jednak, bo już w sobotę, 9 lipca o godzinie 15.30 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Łaziskach Polonia rozegra pierwszy sparing. W sumie szkoleniowcy Marek Mazur i Michał Majsner zaplanowali pięć gier kontrolnych w terminach:
9 lipca, sobota, Polonia - Rozwój Katowice
16 lipca, sobota, Polonia - Karpaty Krosno
23 lipca, sobota, Polonia - LKS Goczałkowice
30 lipca, sobota, Polonia - Concordia Knurów
6 sierpnia, sobota, Polonia - Przemsza Siewierz
Miejsce i godziny meczów będą ustalane na bieżąco.
Na początku okresu przygotowawczego emocje wzbudzają zmiany kadrowe. W Polonii większość zawodników zadeklarowała pozostanie w klubie. Niemniej jednak w nadchodzącym sezonie nie ujrzymy: Ireneusza Badury (odchodzi do Karpat Krosno), Tomasza Leszczyńskiego (Ruch Radzionków), Wojciecha Oltmana, Tomasza Frankowskiego, Miłosza Węglarza (szukają nowych klubów). Nie wiadomo też jak potoczą się losy Radosława Kaczmarczyka, który ma problemy pogodzenia treningów z pracą zawodową. Nadal kontuzje leczą Karol Króliczek i Bartłomiej Fabian. Kto przyjdzie w ich miejsce, jeszcze nie wiadomo, choć trenerzy mają swoje typy. - Nie można działać pochopnie, bo jeszcze wiele może się zmienić - mówią zgodnym głosem.
Od zakończenia sezonu 2015/2016 minął miesiąc i aktualnym tematem do rozważań jest ten, który przed nami, to pozwolimy sobie jeszcze wrócić do tego zakończonego. Jego podsumowanie, wypowiedzi trenerów i statystyki rundy wiosennej prezentowaliśmy w czerwcu, ale tym, którzy takie dane analizują, jesteśmy jeszcze winni prezentację statystyk całego sezonu 2015/2016.
Czołówka tabeli:
1. LKS UNIA TURZA ŚLĄSKA 30 64 54:27
2. KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE 30 58 65:33
3. GKS RADZIECHOWY-WIEPRZ 30 52 43:36
Polonia w 30 meczach zdobyła 58 punktów, strzelając 65 bramek i 33 tracąc. Na ten dorobek złożyło się 17 zwycięstw, siedem remisów i sześć porażek.
W rundzie jesiennej było to dziewięć zwycięstw, trzy remisy i trzy porażki przy 28 golach strzelonych i 14 straconych, a wiosną – osiem zwycięstw, cztery remisy i trzy porażki, przy 37 bramkach zdobytych i 19 straconych.
Na własnym boisku „poloniści” wygrywali 11 razy, dwukrotnie remisowali i dwa razy przegrali przy stosunku bramek 36:18, a w meczach wyjazdowych odnieśli sześć zwycięstw, pięć razy remisowali i czterokrotnie przegrywali, strzelając 29 bramek i 15 tracąc.
SPONSORZY