Piłka nożna

Porażka z Beskidem 09 Skoczów.

W 12 serii spotkań w IV Lidze gr. Śląskiej II, piłkarze Polonii ponieśli niespodziewaną porażkę z Beskidem 09 Skoczów.

Po chaotycznym początku meczu, łaziszczanie stworzyli dwie sytuacje, które powinny zakończyć się zdobyciem bramki, ale strzały Daniela Fabisiaka z ponad 20 metrów i następnie Jakuba Wagnera były niecelne. Później do głosu doszli gospodarze, którzy po kilku swoich próbach wyszli na prowadzenie. W 18 minucie po dośrodkowaniu skoczowian z rzutu wolnego strzałem głową w polu karnym  do siatki skierował piłkę Padło. Po straconym golu, Polonia próbowała odrabiać straty, ale nadziewała  się na kontrataki przeciwników co w 36 minucie zakończyło się strzeleniem przez Beskid drugiego gola autorstwa Sikory. Przed zejściem na przerwę, pod łaziską  bramką kolejny raz zrobiło się groźnie, ale Rafał Franke stanął  na wysokości zadania i skuteczną paradą wybronił strzał rywala z szesnastu metrów.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony,  łaziszczanie zaatakowali skoczowską bramkę dwukrotnie, lecz uderzenie Ireneusza Badury z jedenastu metrów po składnej akcji zespołowej obronił Nalepa natomiast w 59 minucie po stałym fragmencie gry, silnie z rzutu wolnego strzelał Daniel Fabisiak, ale golkiper ze Skoczowa nie dał się zaskoczyć przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. Potem Rafał Franke tak jak i w pierwszej części gry znów musiał ratować zespół z opresji pewnie broniąc dwa  groźne strzały  przeciwników. Podopieczni Marka Mazura do końca spotkania stworzyli jeszcze dwie sytuacje, ale skoczowski golkiper najpierw obronił uderzenie Daniela Fabisiaka, a chwilę później Dominik Miłek minimalnie niecelnie strzelił nad okienkiem bramki Nalepy. Z kolei w 78 minucie końcowy rezultat na 3:0 dla Beskidu ustalił Lewandowski trafiając do siatki po dośrodkowaniu jednego ze swoich partnerów z prawej strony boiska.