Pokazały Charakter w pucharowym Debiucie.

To było niezwykłe siatkarskie Święto na Arenie ogólnopolskiej w naszym Mieście. Wczoraj w Hali MOSiR-u przy Ogrodowej 50 w Łaziskach Górnych byliśmy Świadkami bardzo ciekawego i emocjonującego Widowiska na wysokim poziomie. Drużyna Polonii Łaziska Górne w swoim debiutanckim meczu Tauron Pucharu Polski Siatkarek podejmowała przed licznie zgromadzonymi w naszej Hali, Kibicami  San Pajdę Jarosław grającą na co dzień na zapleczu Tauron Ligi Kobiet. Oba zespoły przystąpiły do tego pojedynku bardzo mocno skoncentrowane co łatwo można było zauważyć na parkiecie szczególnie w pierwszej i trzeciej partii ( w drugim secie zdecydowanie lepsze były Siatkarki z Jarosławia ). Zawodniczki Trenera Janusza Hajduka na tle wyżej notowanych Rywalek zaprezentowały nam się z naprawdę bardzo dobrej strony wykazując się ogromnym zaangażowaniem oraz charakterem na boisku od początku do końca meczu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem I Ligowca w trzech setach co pozwoliło Mu na awans do kolejnej Rundy rozgrywek o Puchar Polski, ale musiał włożyć w to spotkanie   naprawdę mnóstwo wysiłku  by zapewnić sobie promocję do kolejnego etapu zmagań, bo Polonia właśnie w pierwszym i trzecim secie najbardziej stawiała opór  drużynie z Podkarpacia  nie odstępując nawet na krok. Niezwykle blisko szczęścia, łaziszczanki były w trzeciej partii meczu kiedy w samej końcówce prowadziły 23:22 jednak doświadczenie grającej o Klasę wyżej San Pajdy Jarosław wzięło górę i to Przyjezdne zdobywając trzy punkty z rzędu przypieczętowały zwycięstwo 3:0. Co prawda Przygoda naszych Siatkarek w Tauron Pucharze Polski szybko dobiegła końca to mimo wszystko zebrane już cenne doświadczenie w Rywalizacji z drużyną pierwszoligową na pewno doda jeszcze naszym Zawodniczkom większej pewności siebie oraz wiary w swoje umiejętności na kolejne mecze, ale już o punkty na szczeblu drugoligowym.