Udane wejście naszych siatkarek w drugi etap sezonu !!! Polonia pokonała w Pszczynie UKS Centrum bez straty seta !!!

Mocnym i odważnym krokiem w drugi etap sezonu 2020/2021 I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet wstąpiły nasze siatkarki. Na parkiecie hali sportowej Pszczyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zawodniczki trenera Krzysztofa Waligórskiego po bardzo ciekawym, okraszonym w wielkie emocje pierwszym pojedynku gr. Mistrzowskiej, pokonały w trzech setach tamtejszy UKS Centrum Pszczyna.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęły gospodynie, które mając grę pod kontrolą uzyskały siedmiopunktową przewagę, a później na boisku było coraz ciekawiej gdyż łaziszczanki udając się w szybką pogoń za wynikiem, ze stanu 20:13 dla rywalek, doprowadziły do remisu po 20. W ostatnich fragmentach pierwszego seta na boisku obydwa zespoły stoczyły zaciętą walkę, a zwycięsko wyszły z niej Polonistki wygrywając  trzecią piłkę  setową na przewagi do 26.

Drugiego seta mocnym akcentem  rozpoczęły łaziszczanki wychodząc na prowadzenie 12:7, ale pszczynianki nawiązały później chwilowy kontakt z naszym zespołem i odrobiły kilka punktów. Mimo to,  Polonia grając w tej odsłonie zdecydowanie lepiej, zwyciężyła 25:17.

Początek trzeciej odsłony tak jak i pierwszej  partii  należał do gospodyń, które najpierw  szybko objęły prowadzenie 10:2, a gdy na tablicy wyników zrobił się remis po 11, Polonistki zaczęły z każdą sekundą  zmniejszać przewagę gospodyń aż do momentu gdy ze stanu 16:13 dla UKS-u Centrum najpierw zrobiło się 18:18, a po chwili 21:20 dla łaziszczanek przez co w ostatnich fragmentach tego pojedynku zrobiły się  nam coraz większe emocje. Nerwowa końcówka tego starcia zakończyła się „Happy Endem” dla naszych zawodniczek, które po zaciętym boju przeniosły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając trzeciego seta 25:23   i cały mecz 3:0.

I Liga Śląska Siatkówki Kobiet gr. Mistrzowska ( II etap sezonu 2020/2021 )