Podsumowanie zmagań Nicoli Kobiór na Mistrzostwach Świata Juniorek Młodszych do lat18-tu.

W dniach 21-26 sierpnia na kręgielni w słoweńskiej miejscowości Kranj rozgrywane były Mistrzostwa Świata  Juniorek Młodszych  do lat 18-tu. W składzie Reprezentacji Polski wystąpiła m.in. zawodniczka naszego klubu - Nicola Kobiór. Najpierw w turnieju drużynowym rozegranym 22 sierpnia, Polki zajęły czwartą pozycję zdobywając w sumie 2203 punkty, a łaziszczanka dzięki uzyskanemu rezultatowi 546 punktów awansowała do czwartkowego finału indywidualnego. We wtorek, 24 sierpnia przyszedł czas na rywalizację w tandemach. W tej konkurencji, Nicola wraz ze swoją koleżanką Kornelią Kujdą

MŚ U-18 w Kranju: Nicola Kobiór w finale indywidualnym, 4 miejsce Polek w turnieju drużynowym.

W sobotę, 21 sierpnia rozpoczęły się kręglarskie Mistrzostwa Świata Juniorek Młodszych do lat 18-tu w słoweńskim Kranju. W turnieju drużynowym Polki w składzie z Nicolą Kobiór zajęły czwartą pozycję z wynikiem 2203 punktów. Łaziszczanka wraz ze swoimi koleżankami była bardzo blisko zdobycia medalu jednak zabrakło im 10 punktów do brązu, które  zdobyły reprezentantki  Serbii. W rywalizacji drużynowej tytuł mistrzowski zdobyły Chorwatki, a srebro powędrowało do Słowenek.  Zawodniczka Polonii Łaziska  dzięki wynikowi 546 punktów awansowała do czwartkowych finałów indywidualnych wraz z trzema  koleżankami z kadry. Jutro i w środę czekają nas konkurencje szybkie - sprinty, tandemy i miksty, w których  Nicola Kobiór również powinna wystąpić.

 

 

Nicola Kobiór powołana do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorek Młodszych w Słowenii.

Od 5 do  8 sierpnia  we Wronkach odbył się  IX Puchar Rzemiosła w kręglarstwie klasycznym. W kategorii kobiet, nasza zawodniczka Nicola Kobiór z wynikiem 1112 punktów zajęła trzecie miejsce i tym samym została powołana do pięcioosobowej kadry Polski na Mistrzostwa Świata   do lat 18-tu, które w drugiej połowie sierpnia  odbędą się w Słowenii. Naszej zawodniczce składamy serdeczne gratulacje za osiągnięty wynik we Wronkach i trzymamy za nią kciuki podczas rywalizacji na słoweńskiej kręgielni.

 

2x Złoto, 2x Srebro i raz Brąz. Świetny występ kręglistów na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - Tuchola 2021.

To był jeden z najlepszych startów dla kręglistów naszego klubu na arenie krajowej. Na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kręglarstwie Klasycznym, które w dniach 18-20 czerwca odbyły się na kręgielni w Tucholi,  reprezentacja Polonii Łaziska wywalczyła aż pięć medali, w tym dwa złote.  Już w pierwszym starcie Nicola Kobiór i Maja Karpowicz zdobyły złoto w rywalizacji par, wyprzedzając  zawodniczki z Tucholi i Tomaszowa Mazowieckiego. Kręglistki Polonii w tej konkurencji zdobyły w sumie 1087 punktów ( 551 pkt. Nicola i 536 pkt. Maja ).  W rywalizacji chłopców, Igor Kolonko i Jakub Erkier zajęli siódme miejsce z liczbą 1042 punktów ( 525 pkt. Igor i 517 pkt. Jakub ). 

 

W dalszej części rozegrane zostały konkurencje szybkie: sprinty i tandemy ( system pucharowy, drabinka, przegrywający odpadał ). Rywalizacja toczyła się na dwóch torach ( 1 punkt otrzymywało się za każdy wygrany tor, wygrana 2:0 gwarantowała udział w kolejnej rundzie z kolei remis 1:1 oznaczał dogrywkę ). Polonia miała prawo do wystawienia dwóch tandemów, które dzięki dobrym wynikom osiągniętym w eliminacjach były wysoko rozstawione i w 1/8 finału miały „wolny los”. Drabinka jednak ułożyła się w ten sposób, że nasze pary trafiły na siebie w ćwierćfinale, a do półfinału  przeszli ostatecznie: Nicola Kobiór z Jakubem Erkierem zwyciężając po wyrównanej walce z Mają Karpowicz i Igorem Kolonko. Nicoli i Kubie nie udało się jednak wejść do wielkiego finału przegrywając po dogrywce pojedynek z tandemem  Dziewiątki Amica Wronki, późniejszymi mistrzami kraju. W  małym finale, nasz tandem pokonał 2:0 rywali z Alfy-Vector  Tarnowo Podgórne  i wywalczył brązowy medal.

Nicola Kobiór i Maja Karpowicz Mistrzyniami Polski Juniorek Młodszych w Turnieju Par.

Od wczoraj na kręgielni w Tucholi rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kręglarstwie Klasycznym. Już w pierwszym starcie, naszym zawodniczkom  udało się zdobyć medal i to w dodatku z tego najcenniejszego kruszcu. W turnieju par,  tytuł Mistrzyń Polski wywalczyły Nicola Kobiór i Maja Karpowicz wyprzedzając duety z Tucholanki Tuchola oraz Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Kręglistki Polonii zdobyły w sumie 1087 punktów ( Nicola – 551 pkt., a Maja – 536 pkt. ). W tej konkurencji rywalizowało w sumie 10 par. W rywalizacji chłopców,  Igor Kolonko z Jakubem Erkierem uplasowali się na siódmej pozycji z liczbą 1042 punktów ( Igor – 525 pkt., a Jakub – 517 pkt. ). Wśród chłopców startowało włącznie 15 par.

Remis kręglistów w meczu Centralnej Ligi Juniorów.

Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami w związku z pandemią, do rywalizacji w drugiej rundzie rozgrywek  Centralnej Ligi  Juniorów wrócili zawodnicy sekcji kręglarstwa klasycznego Polonii Łaziska. W zaległym meczu rozegranym 9 maja na kręgielni w Łaziskach Średnich, nasi kręgliści zremisowali z  KS Alfa Vector 2 Tarnowo Podgórne 3:3 w punktach drużynowych. W punktach meczowych natomiast było 1:1. Najwięcej punktów dla zespołu z Łazisk zdobył Igor Kolonko ( 504 ). Drużyna Polonii w tej rywalizacji  wystąpiła  w następującym składzie:

Nicola Kobiór, Maja Karpowicz, Jakub Erkier i Igor Kolonko ( kapitan zespołu ). Polonia ma jeszcze do rozegrania dwa mecze w tym sezonie.

 

Wyniki pozostałych spotkań Polonii w   Centralnej Lidze Juniorów w kręglarstwie klasycznym  sezonu 2020/2021:

Sponsorzy i partnerzy klubu