Krystian Odrobiński: Wygraliśmy mecz zasłużenie.

Komentarz trenera Krystiana Odrobińskiego po sobotnim triumfie nad Szczakowianką w 21 kolejce Haiz IV ligi:

 

 - Tak grającą mądrze drużynę Polonii chciałbym oglądać zawsze. Graliśmy dziś uważnie z tyłu, długo utrzymywaliśmy się przy piłce i budowaliśmy akcje ofensywne z wielką cierpliwością. Wygraliśmy mecz zasłużenie. Cieszą kolejne trzy bramki z przodu a jeszcze bardziej cieszy zero z tyłu. Przed nami teraz dwa ciężkie mecze, w których znów będziemy chcieli zapunktować, mimo osłabienia brakiem naszego Mózgu czyli Fabisiaka, który bierze ślub oraz pauzującego za kartki naszego podstawowego młodzieżowca Smyli. -

 

Kolejne trzy bramkowe zwycięstwo Polonii.

Wczesnym popołudniem drużyna Polonii w 21 kolejce Haiz IV Ligi na własnym terenie zmierzyła się z ostatnią w tabeli Szczakowianką Jaworzno.

Pierwsza część gry toczyła się pod dyktando Polonii jednak pierwsi zaatakowali przyjezdni, po kontrataku w 12 minucie na łaziską bramkę uderzenie z 14 metrów oddał Niedzielski lecz Franke, który w tym spotkaniu wystąpił w barwach Polonii po raz dwusetny, pewnie złapał futbolówkę.

Po upływie czterech minut łaziszczanie objęli prowadzenie.Mazurek zagrał na ścianę do Rutkowskiego, ten wykonał obrót z piłką i trafił do siatki rywali. Następnie w 26 minucie Mazurek otrzymując piłkę od Fabisiaka  nie zdołał jej opanować na dziesiątym metrze i ostatecznie wyszła ona poza linię końcową. W 32 minucie Poloniści przeprowadzili kontratak, w którym w sytuacji sam na sam Mazurek silnie uderzając futbolówkę wprost w skutecznie interweniującego Kojdeckiego. Jeszcze na sześć minut przed przerwą wynik mógł podwyższyć Rutkowski po trójkowej akcji z Fabisiakiem i Mazurkiem lecz jego strzał pewnie zatrzymał golkiper z Jaworzna.

Po przerwie inicjatywa także należała do gospodarzy. Tuż po wznowieniu gry po akcji z Fabisiakiem blisko pola karnego gości faulowany był Mazurek, który chwilę później oddał strzał z rzutu wolnego jednak uderzenie łaziskiego pomocnika ze stałego fragmentu gry pewnie złapał golkiper Szczakowianki. Dwie minuty później  po wymianie piłek między Mazurkiem i Fabisiakiem, środkowy pomocnik Polonistów z 13 metrów strzelił obok słupka. Kolejną okazję ze stałego fragmentu gry, piłkarze Krystiana Odrobińskiego mieli w 53 minucie. Z rzutu rożnego, piłkę w szesnastkę jaworznian wrzucił Fabisiak, ta przeszła nad defensorami przyjezdnych i trafiła na głowę Gersoka, któremu niewiele zabrakło do pełni szczęścia posyłając ostatecznie futbolówkę z dwóch metrów nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki. Pięć minut później wysuniętego przed bramkę Kojdeckiego próbował zaskoczyć Kaszok, który po momentalnym wznowieniu gry z rzutu wolnego uderzeniem niemal z połowy boiska minimalnie chybił posyłając futbolówkę nad poprzeczką. Kiedy minęła godzina gry, Polonia podwyższyła rezultat na 2:0. Rutkowski podaniem uruchomił Mazurka, a ten uderzeniem z 14 metrów pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. W 72 minucie zdobywca drugiego gola mógł  po raz kolejny wpisać się na listę strzelców lecz oddając silny strzał z sześciu metrów trafił w Kojdeckiego.Rywale w tym spotkaniu okazji do strzelenia szukali głównie ze stałych fragmentów gry, w 82 minucie Smolik po rzucie wolnym strzałem wzdłuż bramki posłał piłkę obok słupka. Natomiast w ostatniej minucie gry po kontrataku Kaszoka, piłka ze środka przeszła na skrzydło do Rutkowskiego, ten ogrywając dwóch obrońców podał ją na wolne pole Frąckowiakowi, który dopełnił formalności z kilku metrów trafił do bramki gości ustalając końcowy wynik na 3:0.

 

 

21 kolejka Haiz IV Ligi

21.04.18

Polonia Łaziska – Szczakowianka Jaworzno 3:0 ( 1:0 )

bramki: Rutkowski 16 min., Mazurek 60 min.,  Frąckowiak 90+2min.

Żółte kartki: Smyla ( Polonia ) i Sanok ( Szczakowianka )

składy drużyn

Polonia Łaziska: Franke – Gersok, Moroń, Widuch, Kaszok, Fabisiak( 62 Frąckowiak), Rutkowski, Mazurek, Smyla( 46 Nowak ), Uniejewski, Badura ( 75 Rafał Nierząd )

Szczakowianka Jaworzno: Kojdecki – Smolik, Dębski, Sanok, Holewa( 87 Leda ), Biskup, Sermak(72 Kędroń ), Molenda( 39 Socha), Czogała, Niedzielski( 68 Kamiński), Janeczko.

 

Sędzia: Adam Jakubczyk ( Katowice )

 

widzów: 100

 

Polonia - Szczakowianka 3:0.

21 kolejka Haiz IV Ligi

21.04.18

Polonia Łaziska - Szczakowianka Jaworzno 3:0 ( 1:0 )

bramki: Rutkowski - 16 min.,  Mazurek - 60 min.,  Frąckowiak - 90+2 min.

 

żółte kartki:  Smyla ( Polonia ) i Sanok ( Szczakowianka ) 

 

składy drużyn

Polonia Łaziska: Franke - Gersok, Moroń, Widuch, Kaszok, Fabisiak( 62 Frąckowiak), Rutkowski, Mazurek, Smyla( 46 Nowak ), Uniejewski, Badura( 75 Rafał Nierząd )

 

Szczakowianka Jaworzno: Kojdecki - Smolik, Dębski, Sanok, Holewa( 87 Leda), Biskup, Sermak( 72 Kędroń), Molenda( 39 Socha), Czogała, Niedzielski( 68 Kamiński), Janeczko

 

sędzia: Adam Jakubczyk ( Katowice )

widzów: 100

 

Szczegóły wkrótce

W niedzielę mecz z Brzeźcami.

W ten weekend zostanie rozegrana 18 kolejka Klasy B  podokręgu Tychy. Rezerwy Polonii, które po dwóch wyjazdowych zwycięstwach są wiceliderem  tabeli, o kolejny ligowy komplet punktów po raz pierwszy w tym roku powalczą przed własną publicznością . Rywalem piłkarzy trenera Sebastiana Hendla  będzie drużyna LKS-u Brzeźce, która ze stratą zaledwie punktu znajduje się tuż za młodymi łaziszczanami. Mecz odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach przy ul. Sportowej 3. Serdecznie zapraszamy.

Czas na Szczakowiankę.

Po wczorajszym remisie z Szombierkami  w zaległym spotkaniu 16 kolejki ligowej, w sobotę  zespół Polonii przed własną publicznością będzie podejmować  ostatnią w tabeli Szczakowiankę Jaworzno.

Klub Piłkarski Szczakowianka powstał 3 lipca 1923 roku, na skutek fuzji Kartaginy, Rewii i Sparty. Do powstania klubu przyczyniły się dążenia pasjonatów futbolu huty szkła. Od tego czasu Szczakowianka wielokrotnie zmieniała nazwy. Była HKS Szczakowianka, ZKS Unia Szczakowianka, MZKS Szczakowianka, KS Szczakowianka, Garbarnia Szczakowianka, KP Jaworzno, Szczakowianka SA, by od roku 2008 pozostać przy nazwie JSP Szczakowianka. Bez względu na nazwę, był to zawsze klub piłkarski, grający w okręgach krakowskim lub śląskim na poziomie wszystkich klas rozgrywkowych. W sezonie 2002/2003 klub z Jaworzna dostąpił zaszczytu gry w najwyższej klasie, czyli w ówczesnej pierwszej lidze. Dziś lata świetności klub ze Szczakowej ma za sobą i gra w czwartej lidze. Klubowe barwy Szczakowianki, to kolory biały i czerwony, prezesem klubu jest Andrzej Sojka, a trenerem – Szymon Stawowy. Będąc przy trenerze, to warto dodać, że w tym klubie pracowało wielu szkoleniowców z tzw. nazwiskami, jak: Marek Motyka, Albin Mikulski, Janusz Białek, Andrzej Orzeszek czy Jacek Góralczyk.

 

Piłkarze z Jaworzna zajmują aktualnie ostatnią, 16 lokatę w tabeli Haiz IV ligi mając na koncie 12 punktów na co składają się dwa zwycięstwa, sześć remisów i jedenaście porażek przy stosunku bramek 23:44.

Polonia w swojej historii rozegrała ze Szczakowianką do tej pory 15 meczów ligowych, w których odniosła 7 zwycięstw, 3 remisy oraz 5 porażek przy łącznym stosunku bramek 28:23. Jesienią w Jaworznie, łaziszczanie po golach Mazurka i Gielzy zremisowali 2:2.

Mecz 21 kolejki Haiz IV Ligi między Polonią Łaziska i Szczakowianką Jaworzno zostanie rozegrany w sobotę, 21 kwietnia o godz. 13:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Zapraszamy !!!

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy i partnerzy klubu