Podsumowanie sezonu drużyny rezerw Polonii.

W nawiązaniu do podsumowania sezonu 2016/2017, jesteśmy jeszcze winni zaprezentowania statystyk drugiej drużyny Polonii Łaziska prowadzonej przez trenera Sebastiana Hendla  w rozgrywkach Klasy B podokręgu Tychy.

 

 

W całym sezonie nasze rezerwy rozegrały w sumie 26 spotkań ligowych ( po  13 meczów w rundzie jesiennej i wiosennej), bilans tych meczów to 13 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek oraz stosunek bramek 48:33 co w ostateczności przełożyło się na zdobyte 44 punkty i piąte miejsce w końcowej tabeli.

 

Biorąc pod uwagę mecze w roli gospodarza, Polonia II  rozegrała ich 13 odnotowując kolejno  8 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki zapisując na koncie 25 punktów oraz 30 bramek zdobytych i 11 straconych

 

Bilans 13 meczów rozegranych przez młodych łaziszczan na obcych boiskach to: 5 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki co przełożyło się na zdobycie 19 punktów oraz stosunek bramek 18:22 

 

Bilans spotkań rozegranych w rundzie jesiennej( 13 spotkań): 7 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki  co w efekcie dały łącznie 24 punkty, 29 goli zdobytych i 17 straconych

 

Bilans meczów rozegranych wiosną ( również 13 spotkań):20 punktów,  6 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek, bramki 19:16 

Sezon Polonii w liczbach.

Sezon 2016/2017 zapisał się już w kartach historii i  głównym tematem, który  nasuwa się na usta wielu kibiców oraz  wzbudza duże zainteresowanie są oczywiście statystyki. Korzystając z letniej przerwy w rozgrywkach  chcemy zaprezentować je właśnie tym, którzy takie dane analizują.

 

 

W całym sezonie w rozgrywkach IV ligi gr. II śląskiej, drużyna Polonii rozegrała 34 mecze i z tych 34 spotkań  odnotowała 15 zwycięstw, 8 remisów i 11 porażek zapisując łącznie 70 bramek zdobytych i 47 straconych co w końcowej klasyfikacji dało ósmą pozycję i 53 zdobyte punkty. W rundzie jesiennej pod wodzą trenerów Marka Mazura i Michała Majsnera, łaziszczanie na siedemnaście rozegranych meczów wygrali sześć razy, cztery razy zremisowali i siedem razy odnieśli porażkę co w końcowej tabeli jesieni dało im 12 pozycję z 22 oczkami na koncie przy remisowym bilansie bramkowym 27:27.

 

Jak pamiętamy, w lutym tego roku pałeczkę w prowadzeniu zespołu z PolAreny przejął Krystian Odrobiński i w rundzie wiosennej drużyna pod okiem nowego szkoleniowca  mimo drobnych wpadek zaprezentowała się dobrze  notując w drugiej części sezonu kolejno dziewięć zwycięstw, cztery remisy i cztery porażki przy stosunku bramek 43:20 zdobywając w sumie 31 punktów co przełożyło się na zajęcie trzeciej lokaty w tabeli wiosny( w tym passy  siedmiu kolejnych meczów bez porażki w samej końcówce niezwykle wyrównanej rundy). Warto tutaj zaznaczyć, że w rundzie wiosennej łaziszczanie znaleźli się  również w czołowej czwórce uwzględniając  skuteczną grę zespołu w  ataku.

Umowa z Krystianem Odrobińskim przedłużona o kolejny sezon.

Po udanej rundzie wiosennej piłkarzy Polonii Łaziska w minionym sezonie, już oficjalnie możemy potwierdzić, że zarząd klubu przedłużył współpracę z prowadzącym zespół od początku lutego trenerem Krystianem Odrobińskim. Nowa umowa obowiązywać będzie przez cały sezon 2017/2018.

 

 

Zakończenie sezonu grup młodzieżowych z udziałem gwiazdy.

W poniedziałkowe gorące popołudnie  w  istnie wakacyjnej scenerii  na łaziskiej PolArenie  odbył się festyn sportowy  podsumowujący sezon  sekcji piłki nożnej  grup  młodzieżowych oraz jej całej społeczności, którego organizatorem byli przedstawiciele MOSiR-u Łaziska  z dyrektorem Tadeuszem Marszolikiem i Robertem Janeckim na czele. Wśród obecnych młodych adeptów piłki nożnej w Łaziskach wraz ze swoimi trenerami oraz rodzinami, na stadionie pojawili się również,  Radny naszego Miasta i Honorowy Prezes  Polonii Łaziska – Andrzej Chrószcz oraz gość specjalny - znakomity piłkarz, 36-krotny reprezentant Polski, uczestnik Mundialu w Meksyku w 1986 roku,  „Robert Lewandowski” wśród kibiców starszego pokolenia – Jan Furtok, którego bogaty piłkarski życiorys  zaprezentowano tuż po oficjalnym otwarciu, a następnie licznie zainteresowani goście tłumnie ustawiali  się w kolejce po autograf oraz wspólne zdjęcie na pamiątkę ze znanym sportowcem. Festyn przebiegał w rodzinnej i radosnej atmosferze. Obfitował w wiele ciekawych atrakcji oraz konkursów , które dla licznie zgromadzonej publiczności w rytmie tanecznej muzyki z wielką dawką pozytywnej energii przygotowała i  poprowadziła dwójka wspaniałych wodzirejów, a w trakcie trwania pikniku można było  zakupić m.in.koszulki, kalendarze oraz kubki ze zdjęciami młodzieżowych zespołów z Łazisk funkcjonujących w strukturach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w naszym mieście. Na ręce organizatorów oraz sponsorów składamy serdeczne podziękowania za świetne przygotowanie całej imprezy i zapraszamy  ponownie już za rok.

Przegrana rezerw Polonii z Woszczycami.

W niedzielne popołudnie sezon 2016/2017  w Klasie B podokręgu Tychy  zakończyli piłkarze rezerw Polonii Łaziska, którzy w ostatniej ligowej kolejce  w derbowym pojedynku zmierzyli się na wyjeździe z walczącym o awans do Klasy A, zespołem LKS-u Woszczyce. Mecz zakończył się porażką łaziszczan 1:5, a honorowego gola zdobył Mateusz Wilk. W końcowej tabeli  Klasy B, druga drużyna Polonii zajęła ostatecznie piąte miejsce z 44 zdobytymi punktami, 13 zwycięstwami, 5 remisami i 8 porażkami oraz bilansem bramkowym 48:33.

Derby w Klasie B na koniec sezonu.

Rozgrywki tyskiej Klasy B  w sezonie 2016/2017 dobiegają końca.Piłkarze drugiej Polonii w ostatniej kolejce ligowej w derbowym pojedynku  zmierzą się na wyjeździe z walczącym o awans do Klasy A  zespołem LKS-u Woszczyce.Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 18 czerwca o godz. 17:00. Zapraszamy.

Sponsorzy i partnerzy klubu