Szkółka Polonii Łaziska z brązowym Certyfikatem PZPN !!!

29 listopada br. Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił listę szkółek piłkarskich, którym zostały przyznane Certyfikaty PZPN. Niezmiennie miło jest nam poinformować, że w gronie 694 odznaczonych szkółek z naszego kraju, znalazła się m.in. Szkółka Polonii Łaziska, która otrzymała brązową odznakę. W klubie z Łazisk Górnych zakwalifikowanych do programu jest 15 grup piłki nożnej.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. 

Szkolenie z AMO dla trenerów i rodziców z Powiatu Mikołowskiego.

Wczoraj od 17:30 – 19:30 w hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych odbyło się szkolenie z Mobilnej Akademii Młodych Orłów Polskiego Związku Piłki Nożnej województwa śląskiego dla trenerów  oraz rodziców z powiatu mikołowskiego. W pierwszej części  na salce fitness  przeprowadzony został wykład na temat indywidualizacji zajęć z młodymi piłkarzami, a po zakończeniu części teoretycznej, zawodnicy Reprezentacji Powiatu Mikołowskiego z rocznika 2009 wzięli udział w treningu pokazowym, który poświęcony był rozwojowi percepcji podczas rywalizacji na boisku. 

 

Statystyki rezerw Polonii w Rundzie Jesiennej.

Dzisiaj podsumowujemy  pierwszą część sezonu 2019/2020 w wykonaniu drugiego zespołu Polonii Łaziska na boiskach A-klasy podokręgu Tychy. Drużyna pod wodzą trenera Sebastiana Hendla w piętnastu rozegranych spotkaniach zdobyła w sumie 17 punktów. Na ten dorobek złożyło się 5 zwycięstw, 2 remisy, 8 porażek oraz 32 bramki zdobyte i 36 bramek straconych. Na Pol-Arenie, łaziszczanie w siedmiu rozegranych meczach zapisali na swoim koncie 13 punktów z liczbą 4 zwycięstw, 1 remisu, 2 porażek, 21 goli strzelonych oraz 6 goli straconych. Na wyjeździe młodzi piłkarze z Łazisk zdobyli  4 punkty notując 1 zwycięstwo, 1 remis, 6 porażek oraz bilans bramkowy 11:30 w ośmiu rozegranych spotkaniach.

 

Jesienią w drugiej drużynie Polonii zagrało w sumie 32 zawodników ( w tym 23 wychowanków łaziskiego klubu ).

Czołówka piłkarzy z największą ilością rozegranych meczów:

15 – Daniel Wieczorek i Łukasz Tebinka

14 – Piotr Botor, Mateusz Smerczek i  Bartosz Brun

13 – Grzegorz Hanus

12 – Przemysław Brożyna

11 – Maciej Tabacki

10 – Bartosz Szojda i Tobiasz Nawrocki

Urodziny Jakuba Wagnera.

Dzisiaj urodziny obchodzi czołowy obrońca naszego zespołu, Jakub Wagner. Z tej okazji życzymy mu dużo zdrowia, pomyślności, ciągłej motywacji do pracy, stałego rozwoju, wielu udanych występów w barwach Polonii oraz realizacji założonych przez siebie celów.

Sto Lat !!!

Szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Jutro tj, 28 listopada od godz. 17:30 - 19:30 w hali sportowej w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50 odbędzie się szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów.Bezpłatne Szkolenie skierowane jest do trenerów, nauczycieli, instruktorów, a także rodziców.

 

Plan szkoleniowy

część 1 - Zajęcia teoretyczne

Indywidualizacja

 

część 2 - Trening pokazowy

Rozwój percepcji

 

część 3 - Gra selekcyjna

Identyfikacja i monitoring lokalnych talentów

Podsumowanie Rundy Jesiennej Polonii Łaziska.

W ubiegłym tygodniu zakończyła się pierwsza część sezonu 2019/2020. Teraz jest czas aby podsumować rundę jesienną  piłkarzy Polonii Łaziska w rozgrywkach IV Ligi gr. Śląskiej II.

Drużyna pod wodzą trenera Marka Mazura w piętnastu rozegranych spotkaniach zdobyła w sumie 23 punkty. Na ten bilans złożyło się 6 zwycięstw, 5 remisów, 4 porażki, 18 strzelonych goli( w tym 7 goli po błędach rywali )  i 18 goli straconych. Dwanaście bramek łaziszczanie zdobyli po przeprowadzonych akcjach, a pozostałe sześć zostało zdobytych ze stałych fragmentów gry. W pierwszych piętnastu minutach rywalizacji piłkarze z Łazisk zdobyli jedną bramkę, a przeciwnicy dwie natomiast w ostatnim kwadransie gry, Polonia strzeliła siedem goli, a rywale cztery. Na własnym stadionie Polonia została Mistrzem Jesieni oraz jedynym zespołem w drugiej grupie IV Ligi niepokonanym na swoim boisku przez drużynę przyjezdną. Łaziszczanie w ośmiu rozegranych spotkaniach zgarnęli 18 punktów notując 5 zwycięstw, 3 remisy oraz stosunek bramek 15:3. Na wyjeździe Poloniści zdobyli 5 punktów w siedmiu meczach zaliczając 1 zwycięstwo, 2 remisy, 4 porażki oraz stosunek bramek 3:15.

Sponsorzy i partnerzy klubu