Przed meczem z LKS-em Bełk ( Piknik Rodzinny ).

Liga stopniowo zaczyna nabierać większego tempa. W trzeciej serii spotkań, piłkarze Polonii na  PolArenie nietypowo, bo w niedzielę  podejmować będą  LKS Bełk. Przy okazji tej rywalizacji, na naszym stadionie odbywać się będzie Piknik Rodzinny, gdzie najmłodsi będą mogli skorzystać z dmuchańców, a dorośli z punktów gastronomicznych. Już teraz serdecznie zapraszamy całe rodziny, tym bardziej, że WSTĘP  NA TO WYDARZENIE JEST ABSOLUTNIE BEZPŁATNY !!!

Wróćmy teraz do najbliższego spotkania, które będzie głównym punktem tego pikniku.

Drużyna z Bełku rozpoczęła sezon z przytupem. Obydwa zwycięstwa( ze Spójnią Landek na inaugurację oraz Beskidem Skoczów w zeszłym tygodniu) sprawiły, że podopieczni Jarosława Kupisa z sześcioma punktami oraz sześcioma zdobytymi i dwoma straconymi bramkami są wiceliderem tabeli. W ubiegłym sezonie bełczanie zajęli w  końcowej  klasyfikacji czwartą lokatę. Zdobyli w sumie 54 punkty notując 16 zwycięstw, 6 remisów i 8 porażek przy łącznym stosunku bramek 61:43.

Puchar Polski: Polonia w ćwierćfinale.

W środowe popołudnie piłkarze łaziskiej Polonii  rywalizowali w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Tychy. Podopieczni trenera Marka Mazura, na boisku w Warszowicach pokonali 5:2 tamtejszy UKS, który wkrótce zainauguruje nowy sezon w B-klasie. Bramki dla łaziszczan na miarę awansu do ćwierćfinału  zdobyli:  Kamil Uniejewski, Bartosz Smyla, Vladyslav Pedenko, Gabriel Nowak i Daniel Książek. Asystowali przy strzelonych golach: Daniel Fabisiak ( dwa razy ) oraz Ireneusz Badura. Ponadto w wyjściowej jedenastce na ten mecz zadebiutował kolejny nowy zawodnik pozyskany przez klub z PolAreny, pomocnik -  Szymon Bandura.

 

II Runda Pucharu Polski - Podokręg Tychy

21.08.19

UKS Warszowice - Polonia Łaziska  2:5 ( 1:2 )

bramki dla Polonii: 

Uniejewski - 18 min. ( asysta Fabisiak )

Smyla - 21 min. ( asysta Fabisiak )

Pedenko - 76 min.

Nowak - 83 min.

Książek - 87 min. ( asysta Badura )

 

żółta kartka: Pedenko ( Polonia )

Polonia Łaziska: Tabacki - Bandura, Fabisiak( 46 Badura ), Książek, Miłek( 60 Hewlik ), Smyla, Wolny, Uniejewski, Słupik( 60 Załuski ), Pedenko, Prochownik( 79 Nowak )

Mecz Pucharu Polski z UKS-em Warszowice.

Piłkarze Polonii w najbliższą środę, 21 sierpnia rozegrają spotkanie drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu tyskiego. Przeciwnikiem zespołu trenera Marka Mazura będzie  B-klasowy UKS Warszowice. Początek meczu na boisku w Warszowicach o godz. 17:00. Zapraszamy.

Zwycięstwo ze Zniczem Jankowice.

Rezerwy Polonii w słoneczną i bardzo ciepłą niedzielę zaliczyły udany debiut w tyskiej A-klasie w roli gospodarza, pokonując na głównej płycie PolAreny  ogranego w tej klasie rozgrywkowej Znicza Jankowice aż 4:0 w spotkaniu drugiej kolejki. Dwie bramki dla łaziskiej "dwójki" zdobył Daniel Wieczorek, a po jednym golu dorzucili Przemysław Brożyna oraz trener Sebastian Hendel.

 

2 kolejka Klasy A ( Tychy )

18.08.19

Polonia II Łaziska - Znicz Jankowice 4:0 ( 1:0 )

bramki dla Polonii II: Wieczorek - 2 ( 18 min i 46 min. ),  Brożyna - 83 min.,  Hendel - 88 min.

żółta kartka: Hanus ( Polonia II )

 

Polonia II Łaziska: Tabacki - Botor, Pitrasz, Leżok, Nawrocki, Słupik( 46 Brożyna ), Hanus, Wieczorek( 71 Hendel ), Wolny, Tebinka( 62 Zachar ), Brun

 

 

Zimny prysznic Polonii w Ustroniu.

Zimny prysznic spadł w sobotnie popołudnie na piłkarzy Polonii po wysokiej porażce z Kuźnią Ustroń w meczu drugiej kolejki IV ligi drugiej gr. śląskiej.

Początkowo  gra obydwóch zespołów była bardzo wyrównana i nic nie wskazywało na to, że pojedynek ten dla podopiecznych Marka Mazura zakończy się dużym niepowodzeniem. Po upływie 20 minut wynik otworzył Czyż trafiając do siatki zza pola karnego łaziszczan. W 22 minucie na 2:0 podwyższył Wojtasik po szybkiej i ciekawej akcji zespołowej. Poloniści po utracie drugiego gola mogli zdobyć bramkę kontaktową. W kontrataku Daniel Książek ze środka boiska dograł piłkę na skrzydło do Błażeja Prochownika, który następnie oddał strzał jednak golkiper Kuźni obronił uderzenie ofensywnego zawodnika Polonii. Następnie przed szansą zdobycia bramki stanął Daniel Fabisiak, ale po przejęciu piłki w 28 minucie, strzelił on obok słupka. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy kiedy na 3:0 po dośrodkowaniu  z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym, bramkę zdobył ponownie Wojtasik, miejscowi przejęli kontrolę nad meczem, a łaziszczanie  musieli się skupić na odpieraniu zmasowanych ataków ustronian zarówno z akcji jak i po stałych fragmentach gry.

Kuźnia Ustroń - Polonia 5:1.

2 kolejka IV Ligi gr. śląska II

17.08.19

Kuźnia Ustroń - Polonia Łaziska  5:1 ( 3:0 )

bramki dla Kuźni:

Czyż - 20 min.,  Wojtasik - 2 ( 22 min., 33 min. ), Waliczek - 75 min., Fizek - 85 min.

bramka dla Polonii: Hewlik - 88 min. ( asysta Fabisiak )

żółte kartki: Madzia, Sękowski, Trybulec, Jaworski ( Kuźnia ) oraz Książek, Nowak ( Polonia )

sędzia: Mateusz Patla ( Rybnik )

 

składy drużyn

Kuźnia Ustroń: Skocz - Czyż( 70 Madzia ), Pszczółka, Fizek, Rucki, Kuder( 46 Pietraczyk ), Wojtyła( 83 Cieślar), Jaworski, Lavruk( 61 Trybulec ), Sękowski( 46 Waliczek ), Wojtasik( 61 Sikora )

 

Polonia Łaziska: Tabacki - Gersok( 12 Książek ), Wagner( 89 Słupik ), Kaszok, Fabisiak, Hewlik, Nowak( 61 Smyla ), Uniejewski, Badura, Pedenko, Prochownik( 46 Miłek )

 

Opis wkrótce

Sponsorzy i partnerzy klubu