Mecz na szczycie w B-klasie. Stawką fotel lidera.

W nadchodzący weekend niewiele mniejsze emocje czekają nas w 11 kolejce tyskiej Klasy B. Będący w świetnej dyspozycji piłkarze rezerw Polonii po ostatnich pięciu ligowych zwycięstwach ( 3:1 z rezerwami Goczałkowic, 4:0 z Wisłą Małą, 1:0 z Woszczycami oraz po 6:0 z drugim Pniówkiem Pawłowice i UKS-em Warszowice) stają przed wielką szansą objęcia fotela lidera rozgrywek. Aby tak się stało podopieczni trenera Sebastiana Hendla muszą pokonać obecnego lidera jakim jest drugi zespół MKS-u Lędziny, do którego tracą tylko czy nawet aż jeden punkt. Mecz na szczycie Klasy B między rezerwami MKS-u Lędziny i Polonii Łaziska zostanie rozegrany na stadionie w Lędzinach już w tę niedzielę, 22 października o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do gorącego dopingu naszej łaziskiej młodzieży.

W 11 kolejce z imienniczką z Poraja.

Po ostatnim zwycięstwie nad beniaminkiem z Lublińca w minionej kolejce, Polonia  stopniowo przesuwa się  do góry w tabeli Haiz IV Ligi nawiązując bliski kontakt ze ścisłą czołówką. 

Aby bardziej zbliżyć się do najlepszej piątki w ligowej stawce, podopieczni trenera Krystiana Odrobińskiego muszą zdobyć komplet punktów w najbliższym meczu  na PolArenie  ze swoją imienniczką z Poraja choć łatwo nie będzie gdyż  piłkarze trenera Bartosza Kubisa odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu, a obydwa zespoły dzielą w tabeli tylko dwa punkty ( szósta Polonia Poraj – 16 pkt, siódma Polonia Łaziska – 14 pkt). Tak więc szykuje się nam bardzo ciekawa rywalizacja i duża dawka emocji. Pierwszy mecz w historii  obu klubów na szczeblu czwartoligowym  w ramach 11 kolejki  zostanie rozegrany w sobotę, 21 października o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych. Obecność i doping kibiców mile widziane !!!

Z Polonii Łaziska do Reprezentacji.

Z niższych klas rozgrywkowych piłkarze raczej do reprezentacji kraju nie trafiają. Ale fizjoterapeuci to i owszem: takim przykładem jest sekcja piłkarska Polonii Łaziska Górne.

Pierwszym przykładem jest obecny fizjoterapeuta piłkarzy Polonii - Tomasz Szpunar. Wieści o jego  bardzo dobrej współpracy medycznej z naszymi piłkarzami roznoszą się szybko.Tego przykładem  jest propozycja opieki terapeutycznej Tomasza z reprezentacją Polski  biatlonistów.

Kolejnym przykładem był pracujący z naszymi piłkarzami na przełomie czwartej i trzeciej ligi - fizjoterapeuta Wojciech Herman, wyniki jego pracy dotarły do trenującego wówczas pierwszoligowy GKS Katowice, Adama Nawałki. Skorzystał z propozycji i terminował u boku doświadczonego już fizjoterapeuty - Bartosza Spałka  i praca ta dała mu sukces. Gdy Adam Nawałka objął posadę trenera kadry polskich piłkarzy, dobierał sobie sztab szkoleniowo-medyczny. Powołał do niego również zdolnego Wojciecha Hermana, który pracuje  z reprezentacją do dzisiaj. Swą pracą dołożył małą cegiełkę do sukcesów polskich piłkarzy i pewnie pojedzie z reprezentacją na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata do Moskwy.

W inny sposób do reprezentacji Polski seniorów w hokeju na lodzie  trafił Roch Bogłowski. W pierwszych latach XXI wieku był czołowym piłkarzem Polonii Łaziska, równocześnie studiował na katowickim AWF-ie fizjoterapeutykę. Po odbyciu praktyk w innych klubach piłkarskich, został opiekunem medycznym w ekstraklasowym zespole w hokeju na lodzie, GKS-ie Katowice, a następnie został powołany na funkcję fizjoterapeuty w męskiej Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie.Przy okazji piastuje wysoką funkcję  w zarządzie sekcji hokejowej GKS-u Katowice.

Czwartym fizjoterapeutą, który pracował w Polonii Łaziska był Paweł Kaczmarczyk kiedy łaziscy  piłkarze występowali na arenach trzecioligowych. Wyrobił sobie dobrą markę i po pewnym okresie pracy w Łaziskach otrzymał propozycję pracy w ekstraklasowej sekcji koszykarek, Zagłębia Sosnowiec. Ktoś powie w przeciwieństwie do jego poprzedników " Tylko Ekstraklasa", ale następny krok przed nim czego mu również życzymy.

 

Uwaga młodzi fizjoterapeuci !!! Warto współpracować z piłkarzami Polonii Łaziska !!!

A przy okazji wierzymy, że i trenerzy wychowają naszego młodego piłkarza, który kiedyś zasmakuje gry w reprezentacji Polski.

 

 

Piąte zwycięstwo rezerw z rzędu.

Rezerwy Polonii od pięciu  ostatnich spotkań ligowych są niepokonane. Dziś po południu  podopieczni trenera Sebastiana Hendla w zaległym meczu 7 kolejki Klasy B  rozgromili na boisku w Warszowicach miejscowy UKS aż 6:0. Hat-trickiem popisał się Karol Nierząd, który wszystkie trzy gole zdobył strzałem głową po dośrodkowaniach z rzutu rożnego przez partnerów z zespołu, ponadto do siatki rywali dwukrotnie trafił  Badura z kolei  jedno trafienie padło łupem  Prochownika. Dzięki temu zwycięstwu łaziska młodzież po dziewięciu rozegranych spotkaniach została wiceliderem tabeli tyskiej Klasy B. Do lidera, którym jest drugi zespół MKS-u Lędziny, łaziszczanie tracą tylko jeden punkt( MKS II - 23 pkt, Polonia II - 22 pkt.) mając na koncie siedem zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę oraz stosunek bramek 35:9.Trzeba też dodać, że zespół z Lędzin ma rozegrany  jeden  mecz więcej od łaziszczan. Na koniec przedstawiamy jeszcze klasyfikację strzelców młodych Polonistów po dziewięciu kolejkach, która wygląda następująco:

 

Bartosz Just i Karol Nierząd:  6 goli

Błażej Prochownik: 5 goli

Bartosz Suszek:  4 gole

 

zaległa 7 kolejka Klasy B

18.10.17

UKS Warszowice - Polonia II Łaziska  0:6 ( 0:2 )

 

bramki dla Polonii II: Karol Nierząd - 3 ( 34 min., 51 min., 90 min.)

                               Badura - 2 ( 35 min. i 50 min.[ z rzutu karnego])

                               Prochownik - 62 min.

 

asysty przy zdobytych bramkach:

Suszek i Nierada - dwie

Matura - jedna

 

skład Polonii II: Topór - Leżok( 69 Hanus), Botor, Karol Nierząd, Nierada, Prochownik, Matura, Witek, Ciałoń( 45 Wronko), Badura( 60 Piwoński), Suszek( 60 Nawrocki)

 

W opinii trenera.

Wypowiedź trenera Polonii, Krystiana Odrobińskiego po wyjazdowym zwycięstwie ze Spartą Lubliniec w dziesiątej kolejce Haiz IV Ligi

- Pierwsza połowa wyjazdowego pojedynku z beniaminkiem z Lublińca należała do...zapoznania się ze specyficzną murawą sztucznego boiska. Wiele było niedokładności i szarpanych akcji. Druga połowa przebiegała już całkowicie pod nasze dyktando i na przełomie 80 do 86 minuty mięliśmy trzy 100% sytuacje do zdobycia gola ( Just, Smyla, Mazurek ), z których wykorzystaliśmy tą ostatnią Mazurka po składnej akcji Frąckowiaka i Fabisiaka.Cieszy zwycięstwo, a przede wszystkim styl drugiej połowy, gdzie każdy z moich chłopaków był rządny zwycięstwa, co było widać. Przewyższaliśmy drużynę beniaminka kulturą gry i doświadczeniem. Oby tak w kolejnych spotkaniach.

Triumf podopiecznych Sebastiana Hendla nad liderem.

Dzisiaj popołudniu na bocznym boisku PolAreny, prowadzone przez trenera Sebastiana Hendla rezerwy Polonii zmierzyły się w derbach powiatu z liderem tabeli tyskiej Klasy B, LKS-em Woszczyce. W tym meczu górą okazała się łaziska młodzież, która  zasłużenie zgarnęła komplet punktów wygrywając 1:0 po golu Bartosza Suszka w 62 minucie zdobytego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Krysztofa Maturę . Spotkanie pozornie było wyrównane, ale  o końcowym sukcesie łaziszczan zadecydowała ich  wyższość techniczna oraz taktyczna gry.

 

10 kolejka Klasy B Tychy

Polonia II Łaziska - LKS Woszczyce  1:0 ( 0:0 )

bramka dla Polonii II:  Suszek - 62 min.  asysta - Matura

żółte kartki: Just i Leżok ( obaj Polonia II )

 

skład Polonii II:  Topór - Nierada, Karol Nierząd, Rafał Nierząd( 74 Nawrocki), Fuchs( 46 Fabian), Just, Piwoński( 52 Matura), Hanus( 40 Botor), Witek, Suszek( 83 Rzepka)

Sponsorzy i partnerzy klubu