Urodziny Rafała Franke.

14 stycznia kolejną rocznicę urodzin obchodzi nasz golkiper - Rafał Franke. Z tej okazji życzymy mu dużo sportowego zdrowia, szczęścia, wielu powodów do zadowolenia z gry w barwach Polonii Łaziska oraz powodzenia i sukcesów w roli trenera bramkarzy zespołu z Pol-Areny.

 

Wszystkiego Najlepszego !!!

Daniel Tukaj nowym trenerem piłkarzy Polonii Łaziska.

Poznaliśmy dzisiaj nowy sztab szkoleniowy piłkarzy Polonii Łaziska. Zarząd klubu podpisał umowę z Danielem Tukajem, który poprowadzi naszą drużynę w rundzie wiosennej   sezonu 2020/2021. 44-letni Daniel Tukaj jest wychowankiem 14-krotnego Mistrza Polski – Ruchu Chorzów. W przeszłości  był on trenerem m.in. Przemszy Siewierz i Śląska Świętochłowice. Oprócz tego nasz nowy szkoleniowiec prowadzi też grupy młodzieżowe Ruchu Chorzów. Funkcję trenera bramkarzy pełnić będzie zawodnik naszego zespołu – Rafał Franke.

Nowemu sztabowi trenerskiemu życzymy powodzenia i wielu sukcesów w prowadzeniu zespołu z Pol-Areny.

Zmiana trenerów w pierwszej drużynie piłkarskiej Polonii Łaziska.

Z dniem 1 grudnia 2020 roku, zarząd klubu „Polonia” Łaziska Górne rozwiązał umowę z pierwszym trenerem zespołu - Markiem Mazurem oraz trenerem bramkarzy – Wiktorem Marszałkiem. Działacze klubu z Łazisk Górnych dziękują obydwu szkoleniowcom za pracę i wkład w prowadzeniu naszych zawodników. Nazwiska nowych trenerów poznamy w czwartek.

Piłkarze Polonii ponieśli porażkę z Ruchem Radzionków.

W rozegranym wczoraj zaległym meczu 17 kolejki IV ligi gr. śląskiej I, zespół Polonii Łaziska poniósł porażkę 0:4 z Ruchem Radzionków. Dla piłkarzy trenera Marka Mazura był to ostatni pojedynek o ligowe punkty w 2020 roku. Rywale zdobyli bramki w 10, 18, 20 i 89 minucie gry.

 

17 kolejka IV ligi gr. śląska I 

28.11.2020

Ruch Radzionków - Polonia Łaziska 4:0 ( 3:0 )

 

Ruch Radzionków: Strzelczyk - Skalski( 73 Banaś ), Harmata, Wnuk, Trzcionka, Kopeć, Pietrycha, Gwiaździński( 84 Pietryga ), Cichecki( 77 Piecuch ), Szromek, Boudguiga ( 63 Wojsyk )

Trener - Marcin Dziewulski

 

Polonia Łaziska: Franke - Gersok( 13 Just ), Mazurek, Sommer, Widuch, Załuski, Fabisiak, Szojda, Uniejewski, Badura, Prochownik( 75 Grogor )

Trener - Marek Mazur

 

Sędzia: Robert Metelski ( Zabrze )

Zaległy mecz z Ruchem Radzionków.

Już jutro piłkarze Polonii Łaziska rozegrają ostatni w tym roku kalendarzowym mecz o punkty w pierwszej grupie śląskiej IV Ligi. Łaziszczanie w zaległym spotkaniu 17 kolejki zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Radzionków.

Ruch Radzionków  w czternastu rozegranych meczach pierwszej części sezonu zdobył do tej pory 20 punktów i z bilansem 6 zwycięstw, 2 remisów, 6 porażek, 19 goli strzelonych i 20 straconych, zajmuje w tabeli dziesiątą pozycję. Piłkarze z Radzionkowa w ubiegłą sobotę zremisowali w zaległym spotkaniu 13 kolejki na wyjeździe z Wartą Zawiercie 2:2.

Nasza drużyna z kolei znajduje się w ligowej tabeli na czternastym miejscu, a jej dorobek po rozegraniu czternastu spotkań to: 18 punktów, 5 zwycięstw, 3 remisy, 6 porażek oraz stosunek bramek 22:32. Poloniści w poprzednim meczu rozegranym ponad dwa tygodnie temu, ponieśli na własnym terenie porażkę 0:5 z Unią Dąbrowa Górnicza ( zaległy pojedynek z 12 kolejki ).

Nie żyje wieloletni bramkarz Polonii Łaziska - Karol Złotnik.

W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość. W wieku 38 lat zmarł nagle,   wieloletni bramkarz Polonii Łaziska, mieszkaniec naszego miasta – Karol Złotnik.

Wychowanek GKS-u Żory, reprezentował barwy naszej drużyny w latach 2001 – 2007 i był jednym z najlepszych bramkarzy w historii naszego klubu.

Gdy jako  junior występował w zespole GKS-u Katowice, był powoływany do kadry narodowej w towarzystwie dobrze znanych kibicom golkiperów - Tomasza Kuszczaka oraz Pawła Kapsy.

 

Karol Złotnik do ostatnich dni życia był pracownikiem MOSiR-u Łaziska Górne.

 

Najbliższej rodzinie składamy głębokie wyrazy współczucia 

 

Karol, pozostaniesz na zawsze w naszych sercach !!!

 K.S. Polonia Łaziska Górne, MOSiR Łaziska Górne

Sponsorzy i partnerzy klubu