AKS Mikołów lepszy w Wielkich Derbach Powiatu Mikołowskiego.

Niedziela, 27 września upłynęła nam pod znakiem Wielkiego Piłkarskiego Święta w Powiecie Mikołowskim. Na Pol-Arenę po ponad dziesięciu latach zagościli nasi sąsiedzi – drużyna AKS-u Mikołów, której stadion ze stadionem miejskim przy Sportowej 3 w Łaziskach Górnych  dzielą dokładnie cztery kilometry. Wśród licznie zgromadzonych kibiców( 400 osób ), zaszczyt obejrzenia derbowego i zarazem sąsiedzkiego pojedynku piłkarskiego miały także najwyższe władze samorządowe Łazisk Górnych, Mikołowa oraz władze Powiatu Mikołowskiego ze Starostą, Mirosławem Dużym na czele i zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Polonii i AKS-u, natomiast nad organizacją tego sportowego wydarzenia na skalę całego naszego Powiatu czuwało kierownictwo naszego Klubu, które zaprosiło zacnych gości wywiązując się przy tym wzorową postawą jak przystało na to sportowe wydarzenie  rangi powiatowej w roli gospodarza, którego świadkami byliśmy  ostatnio w maju 2010 roku. Przy okazji derbowego starcia  nie zabrakło jeszcze innych atrakcji, gdyż w przerwie meczu na boisku mogliśmy  obserwować pokazową gierkę  młodych adeptów piłki nożnej z Łazisk z roczników 2012 i 2013 zaś na trybunach przeprowadzona została licytacja piłek z podpisami zawodników Polonii i AKS-u oraz proporczyk Polonii na szczytny cel, jakim jest zbiórka pieniędzy na zakup busów dla podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Koło" z Mikołowa. Przejdźmy teraz do najważniejszego punktu tego wydarzenia czyli rywalizacji  łaziszczan  z mikołowianami w 10 kolejce ligowej.

Wspieramy Akcję "Pomagamy PSONI - Zbieramy na Busy".

W ramach akcji „Pomagamy PSONI – Zbieramy na Busy”,  na niedzielnych Derbach Powiatu Mikołowskiego  zostanie przeprowadzona licytacja piłek z podpisami piłkarzy Polonii Łaziska i AKS-u Mikołów. Celem akcji jest  zakup busów dla podopiecznych z Ośrodka Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Koło" w Mikołowie. Wszystkich kibiców oraz ludzi dobrej woli, gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Derby Powiatu z AKS-em Mikołów na Pol-Arenie.

Pierwszy weekend września   obecnego sezonu, piłkarze Polonii Łaziska  rozpoczęli od Derbów Powiatu Mikołowskiego  w Ornontowicach z Gwarkiem, a ostatni weekend tego miesiąca  również  upłynie nam  pod znakiem powiatowych derbów. W 10 serii spotkań IV Ligi pierwszej grupy śląskiej, na Pol-Arenę po ponad dziesięciu latach zawitają nasi odwieczni rywale, ale przede wszystkim też  i nasi sąsiedzi czyli AKS Mikołów.

AKS Mikołów  zgromadził na swoje konto do tej pory  siedem punktów, notując 1 zwycięstwo, 4 remisy i 4 porażki przy niekorzystnym stosunku bramek 3:9 w obecnych rozgrywkach( 15 miejsce w tabeli ). Mikołowianie w zeszłą sobotę dopisali do swojego dorobku jeden punkt remisując bezbramkowo z Ruchem Radzionków na własnym stadionie.

Poloniści będąc niepokonaną drużyną od ponad miesiąca ( 7 spotkań bez porażki, w tym 5 zwycięstw i 2 remisy )  bardzo mocno atakują podium w czwartoligowej tabeli. Aktualnie zespół pod wodzą trenera Marka Mazura zajmuje czwarte miejsce z liczbą  17 punktów, 5 zwycięstwami, 2 remisami, 1 porażką i stosunkiem bramek 18:12 po ośmiu rozegranych meczach rundy jesiennej. W miniony weekend, Polonia wywiozła z trudnego terenu w Jaworznie cenny punkt po remisie 2:2 ze Szczakowianką. Do siatki rywali w tym meczu trafili: Bartosz Szojda z rzutu karnego oraz Piotr Załuski, dla którego była to premierowa bramka zdobyta w barwach zespołu z Pol-Areny.

Siódmy raz bez porażki tej Jesieni. Szczakowianka - Polonia 2:2.

Zespół Polonii Łaziska z kolejnym, siódmym już spotkaniem rundy jesiennej tego sezonu bez porażki. Nasi piłkarze w meczu 9 kolejki IV Ligi pierwszej grupy śląskiej podzielili się punktami na trudnym terenie w Jaworznie ze  Szczakowianką. Rywalizacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy po siedemnastu minutach gry byli na prowadzeniu. Najpierw w 14 minucie po szybkiej akcji, gola strzelił Smarzyński, a trzy minuty później po kontrataku na 2:0 podwyższył Chwalibogowski. Łaziszczanie po utracie dwóch bramek mieli okazje ku temu by  nawiązać kontakt z rywalem i tak w 18 minucie Bartosz Szojda został skutecznie zatrzymany przez golkipera z Jaworzna w sytuacji „jeden na jednego”, następnie z dystansu w 30 minucie  uderzał Patryk Linek, któremu również stanął na przeszkodzie bramkarz miejscowych, a w 42 minucie po szybkiej akcji zespołowej,  Gabriel Nowak zagrał na środek do Bartosza Justa, który sfinalizował ją uderzeniem futbolówki po rykoszecie jednego z rywali w poprzeczkę. Jeszcze przed zejściem do szatni, przed utratą kolejnej bramki,  drużynę z Pol-Areny uratował  Marcin Topór, broniąc silne uderzenie piłki przez Smarzyńskiego z bliskiej odległości w zamieszaniu podbramkowym.

Urodziny Błażeja Prochownika.

Kolejną rocznicę urodzin świętuje dzisiaj wychowanek naszego klubu - Błażej Prochownik. Naszemu napastnikowi życzymy dużo zdrowia, szczęścia, wielu chęci i motywacji w podnoszeniu swoich umiejętności piłkarskich, wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów w życiu osobistym i wielu udanych występów w barwach Polonii.

Wszystkiego Najlepszego !!!

Przed meczem ze Szczakowianką Jaworzno.

W najbliższej kolejce IV Ligi gr. śląskiej I  Polonia Łaziska o podtrzymanie dobrej passy i kolejne  trzy punkty będzie  walczyć w Jaworznie z tamtejszą Szczakowianką.

Szczakowianka Jaworzno w ośmiu  rozegranych spotkaniach rundy jesiennej zdobyła do tej pory 10 punktów i z bilansem 3 zwycięstw, 1 remisu, 4 porażek oraz stosunkiem bramek 9:16 zajmuje aktualnie dziewiątą pozycję w lidze. W poprzednim meczu drużyna z Jaworzna uległa w Radzionkowie zespołowi Ruchu 0:3.

Podopieczni trenera Marka Mazura prezentujący od kilku tygodni bardzo dobrą formę co wyraźnie potwierdza seria 6 spotkań bez porażki ( w tym 4 zwycięstwa z rzędu ) ,  utrzymują się w ścisłej czołówce tabeli. Polonia w siedmiu meczach zdobyła dotąd 16 punktów notując pięć zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę strzelając 16 goli i tracąc 10. Łaziszczanie w zeszłą niedzielę zwyciężyli na Pol-Arenie z Dramą Zbrosławice 3:2 po bramkach Bartosza Szojdy, Patryka Linka i Daniela Fabisiaka.

Sponsorzy i partnerzy klubu