Setny mecz Mateusza Mazurka w barwach Polonii.

Mateusz Mazurek ( rocznik 1994 ), wychowanek GKS-u Katowice zadebiutował w barwach Polonii 10.08.2013 r. w meczu trzecioligowym ze Swornicą Czarnowąsy za kadencji  trenera Marka Mandli. Po pierwszym sezonie gry w Polonii przeszedł do drugoligowego wówczas Rozwoju Katowice, w którym wraz z całą drużyną awansował do pierwszej ligi jednak po tym awansie ponownie powrócił do Łazisk i od sezonu 2015/16 gra do dzisiaj. Właśnie w ostatnim meczu jesieni w sezonie 2017/18 rozegrał on setny mecz w Polonii, a w sumie barw naszego klubu broni już 3,5 sezonu. W tym okresie okazał się najskuteczniejszym graczem drużyny. Dotychczas  w stu meczach zdobył  54 bramki i 38 razy asystował przy golach partnerów. W okresie gry w barwach Polonii opuścił tylko 12 spotkań.

300 meczów Krzysztofa Gersoka.

Krzysztof  Gersok ( rocznik 1989 )  rozegrał w barwach Polonii już 300 spotkań w dwunastu sezonach. Wychowanek Polonii zaczął przygodę z piłką nożną w wieku 11 lat pod okiem swojego pierwszego trenera, Michała Małyski – również byłego piłkarza łaziskiego klubu. W zespole trampkarzy Krzysztof Gersok z reguły był najskuteczniejszym napastnikiem w drużynie, ale z czasem trenerzy przesuwali go do tylnych formacji w drużynie aż zakotwiczył na stałe w liniach defensywnych ( boczny obrońca i jako stoper ). Debiut w pierwszej drużynie seniorów przypadł na dzień 8.11.2006 r. w wyjazdowym meczu czwartoligowym z Pniówkiem Pawłowice pod okiem trenera Sławomira Palucha. Pierwszego gola strzelił 3.11.2013 r. w meczu trzecioligowym z Ruchem Radzionków. Dotychczas zdobył dwie bramki. Jako najdłużej grający w drużynie, a zarazem jako doświadczony piłkarz został mianowany  kapitanem drużyny. 300 spotkań  w wieku 28 lat  pokazuje, że tym samym  może on zostać  pierwszym piłkarzem w historii Polonii, który  rozegra 400 spotkań. Życzymy mu przede wszystkim  zdrowia sportowego.

Podsumowanie piłkarskiej jesieni drugiej Polonii.

W poniedziałek  na naszej stronie opublikowaliśmy dane statystyczne rundy jesiennej zespołu trenera Krystiana Odrobińskiego. Dziś chcemy wam zaprezentować analizę pierwszej rundy sezonu 2017/2018 Klasy B, w której  mecze rozgrywa zespół łaziskich rezerw prowadzony przez trenera Sebastiana Hendla. Poniżej przedstawiamy  liczby jesieni, które odnotował nasz młodzieżowy zespół w pierwszej części obecnego sezonu.

 

Dane ogólne

Drużyna rezerw w rundzie jesiennej rozegrała 14 spotkań, z których 6 przed własną publicznością, a 8 na wyjeździe. Łączny bilans rozegranych meczów to: 10 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki, na który złożyły się 32 zdobyte punkty, 51 bramek zdobytych i 14 straconych co w rezultacie przełożyło się na zajęcie czwartego miejsca w tabeli. Jeżeli chodzi o mecze rozegrane  w Łaziskach to ich bilans wygląda następująco: 6 spotkań, 4 zwycięstwa, 2 remisy i żadnej porażki oraz stosunek bramek 13:5. Na wyjazdach z kolei z ośmiu meczów łaziszczanie sześciokrotnie odnieśli zwycięstwo, a w dwóch przypadkach musieli uznać wyższość rywali strzelając 38 goli i tracąc 9.

 

Strzelcy bramek.

Jesienią gole dla drugiej drużyny Polonii zdobywało siedemnaścioro zawodników przy czym najwięcej bramek strzelili:

Błażej Prochownik – 9 bramek

Piotr Piwoński – 7 bramek

Karol Nierząd i Bartosz Just – obydwaj  6 bramek

Bartosz Suszek – 5 bramek

II Marsz Nordic Walking z MOSiR-em Łaziska.

W sobotę, 9 grudnia,  MOSiR Łaziska Górne  organizuje drugą edycję  Marszu Nordic Walking, którego trasa będzie wiodła tak samo jak w listopadzie przez tereny rekreacyjne wokół Ośrodka Rekreacyjno -Sportowego „Żabka” i Stadionu Miejskiego, ale  tym razem  na dystansie 6 km. Miejscem startu jest Hala MOSiR-u przy ul. Ogrodowej 50, gdzie o godz. 8:45 odbędzie się odprawa przed startem natomiast o godz. 9:00 nastąpi rozpoczęcie rywalizacji. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zabieramy ze sobą czapki Mikołaja.

Liczby Polonii podsumowujące rundę jesienną w Haiz IV lidze.

Po zakończeniu  rundy jesiennej, piłkarze  udali się na zimowe wakacje, z kolei kibice nie mogąc emocjonować się rozgrywkami   analizują  osiągnięcia swojej ulubionej drużyny. Wychodząc im naprzeciw prezentujemy dziś garść ligowych statystyk Polonii z pierwszej rundy Haiz IV Ligi.

 

Statystyki ogólne

W rundzie jesiennej, Polonia rozegrała 15 spotkań. Osiem na PolArenie i siedem na wyjeździe. Z tych piętnastu meczów, osiem zakończyło się zwycięstwem, trzy remisem natomiast w czterech przypadkach Poloniści schodzili z boiska na tarczy. Przed własną publicznością na osiem meczów, Polonia wygrała czterokrotnie, raz zremisowała i trzy razy poniosła porażkę zdobywając 13 punktów przy bilansie bramkowym 17:10. Bilans meczów na wyjeździe przedstawia się następująco: siedem meczów, 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka co daje łącznie 14 zdobytych punktów i stosunek bramek 13:9. W sumie łaziszczanie zdobyli w rundzie jesiennej 27 punktów oraz strzelili 30 bramek i 19 stracili z czego 19 goli zostało zdobytych z akcji, a 11 po stałych fragmentach gry.

 

Klasyfikacja strzelców.

Jesienią do bramki rywali trafiało siedmioro piłkarzy Polonii. Najwięcej goli zdobył Mateusz Mazurek – 10, a zanim uplasowali się: Dawid Frąckowiak - 6 goli, Sebastian Gielza – pięć goli, Daniel Fabisiak – 4 gole, Artur Moroń – 2 gole oraz Bartosz Smyla i Ireneusz Badura  po jednym golu.

 

Klasyfikacja asystentów.

W rundzie jesiennej ośmioro piłkarzy zanotowało asysty przy zdobytych bramkach, a są to:

Daniel Fabisiak – 10 asyst

Ireneusz Badura – 4 asysty

Mateusz Mazurek i Bartosz Smyla – 3 asysty

Dawid Frąckowiak – 2 asysty

Bartosz Gocyk, Gabriel Nowak i Artur Moroń – wszyscy po jednej asyście

Trzecie miejsce łaziskich Młodzików w Turnieju "Stalok".

Choć jesienne rozgrywki ligowe seniorów w IV lidze i Klasie B  sezonu 2017/2018 zakończyły się przed tygodniem, a za oknem od kilku dni panuje zimowy krajobraz nie oznacza to, że w łaziskim środowisku piłkarskim nic  się nie dzieje. Wczoraj  sezon halowy rozpoczęli Młodzicy Polonii MOSiR Łaziska  z  rocznika 2005, którzy wzięli udział w piątej edycji Turnieju "Stalok" w kategorii Młodzik D1  rozgrywanego  w hali sportowej MOSiR-u Zabrze. W zawodach udział wzięło  pięć drużyn, które rozegrały między sobą mecze systemem "każdy z każdym". Zespół prowadzony przez trenera Kazimierza Kaszoka w czterech rozegranych spotkaniach odniósł dwa zwycięstwa i poniósł dwie porażki przez co w klasyfikacji końcowej łaziscy piłkarze znaleźli się na "pudle"  zajmując trzecie miejsce. Ponadto  do Łazisk powędrował także tytuł Najlepszego Bramkarza Turnieju, który przyznano Patrykowi Porwolikowi. Zarówno całemu zespołowi jak i trenerowi Kaszokowi składamy na ręce serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów na następnych turniejach. 

 

Wyniki poszczególnych meczów  łaziskich Młodzików

Polonia MOSiR Łaziska - AP Bytom  1:0

Polonia MOSiR Łaziska - KS MOSiR Stal Zabrze  3:0

Polonia MOSiR Łaziska - SP 24 Ruda Śląska  3:5

Polonia MOSiR Łaziska - MSPN Górnik Zabrze  2:5

 

Polonia MOSiR Łaziska zagrała w następującym składzie: Patryk Porwolik, Jakub Dudek, Kamil Matląg, Daniel Kozieł, Krzysztof Hanusek, Szymon Kachel, Szymon Pyrak, Damian Tomczyk, Bartosz Pieter, Oskar Rzepka, Mikołaj Dyrda oraz Kamil Kocima

 

źródło zdjęcia: grupa Polonia "MOSiR" Łaziska 05 na Facebooku.

 

Sponsorzy i partnerzy klubu