Siatkarki Polonii awansowały do Turnieju Finałowego o II ligę centralną.

W dniach 9-11.04  na hali sportowej w Chrząstowicach rozegrany został turniej półfinałowy siatkarek o wejście do drugiej ligi centralnej. Nasza drużyna  zajęła w nim drugie miejsce i zapewniła sobie udział w turnieju finałowym, który zaplanowany jest za dwa tygodnie.

Prezentujemy wyniki wszystkich spotkań i końcową klasyfikację turnieju półfinałowego o II ligę centralną.

 

9.04.2021

Light System Opole – Polonia Łaziska 3:1

UKS Ares Nowa Sól – KKS REN-BUT  Złotoryja  3:0

10.04.2021

Light System Opole – KKS REN-BUT Złotoryja  3:1

Polonia Łaziska – UKS Ares Nowa Sól  3:0

Turniej Półfinałowy o drugą ligę centralną.

Przed naszymi siatkarkami kolejny etap walki o awans do drugiej ligi centralnej. Zespół Polonii Łaziska w nadchodzący weekend weźmie udział w turnieju półfinałowym, który odbędzie się w Chrząstowicach. Rywalami naszych zawodniczek w grupie VII są zespoły:  Light System Audio Video AMS Opole, REN-BUT Złotoryja oraz UKS Ares Nowa Sól. Spośród 32 zakwalifikowanych zespołów z lig  wojewódzkich  podzielonych na osiem grup ( w każdej cztery drużyny ) , awans do turnieju finałowego  uzyskają po dwie  najlepsze drużyny z turniejów półfinałowych.  Trzymamy mocno kciuki za nasze siatkarki  i życzymy powodzenia.

Siatkarki Polonii Łaziska Wicemistrzyniami Śląska w sezonie 2020/2021 !!!

Za nami długi i pełen emocji siatkarski  sezon 2020/2021 w rozgrywkach I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet okraszony wielkim sukcesem. 

Siatkarki Polonii Łaziska Górne zostały Wicemistrzyniami Śląska i zakwalifikowały się do turnieju półfinałowego o awans do drugiej ligi centralnej. Podopieczne trenera Krzysztofa Waligórskiego  tytuł Wicemistrzowski  zdobyły podczas Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Śląska, który w dniach 26-28 marca odbył się w hali sportowej GOKiS Panki. Udział w nim wzięły cztery najlepsze zespoły z naszego regionu. Zanim jednak „najlepsza czwórka” przystąpiła do finałowych rozgrywek tego sezonu, każda z drużyn musiała najpierw  przejść przez dwa etapy rundy zasadniczej. Łaziszczanki w pierwszej części fazy zasadniczej rywalizowały w siedmio zespołowej grupie  z:  Akademią Siatkówki SPS Panki, MKS-em Dwójką Zawiercie, UKS-em Jedynką Rybnik, MUKS-em Michałkowice, MKS-em Imielin oraz TKS-em Tychy. Polonistki w 12 meczach I etapu zdobyły włącznie 26 punktów i zajęły drugie miejsce. Następnie przyszedł czas na zmagania w drugim etapie i tutaj poprzeczka w porównaniu do pierwszej fazy sezonu była zawieszona nieco wyżej, bo w grupie Mistrzowskiej, którą utworzyły trzy najlepsze zespoły z gr.1 i 2, naszym siatkarkom przyszło rywalizować kolejno z UKS-em Centrum Pszczyna, MUKS-em Sari Żory i BKS-em Stal Bielsko Biała w systemie „pierwszy mecz i rewanż” ( tak samo było w przypadku I etapu ). Udogodnieniem jednak było to, że nie została utworzona tabela od zera dzięki czemu drużyny przechodziły do drugiej części sezonu z dorobkiem punktowym osiągniętym w pojedynkach z zespołami z jakimi było im dane grać w I etapie w konkretnej grupie. Mecze w drugiej rundzie zasadniczej rozgrywane były „na krzyż” czyli drużyny,które do gr. Mistrzowskiej awansowały  z gr.1,  rozgrywały mecze tylko z zespołami, które do drugiej fazy sezonu  dostały się z gr.2. Podopieczne Krzysztofa Waligórskiego i tu bez większych kłopotów znalazły się w ścisłej czołówce kończąc rozgrywki gr. Mistrzowskiej na trzecim miejscu w końcowej klasyfikacji z liczbą 18 punktów i 6 zwycięstw w 10 rozegranych meczach ( uwzględnione wyniki dwóch spotkań z Pankami i Zawierciem w pierwszym etapie i sześciu  meczów etapu drugiego ) przypieczętowując tym samym awans do najlepszej „czwórki”.

Sponsorzy i partnerzy klubu