Derbowym zwycięstwem z Burzą, Polonia uświetniła urodziny Doroty Rusek i Dzień Kobiet.

W rozegranych dziś wieczorem siatkarskich Derbach Powiatu Mikołowskiego, Polonia Łaziska zwyciężyła w Mikołowie z miejscową Burzą MOSiR 3:0 w setach do 13,23 i 24 ubarwniając tym samym świętującą kolejną rocznicę urodzin koleżankę z boiska, Dorotę Rusek oraz przypadający jutro Dzień Kobiet. Z tej okazji, tuż po zakończeniu meczu, Prezes Polonii Łaziska, Pan Sławomir Kołacz wręczył zawodniczkom obydwóch drużyn kwiaty i złożył życzenia.Również i my z tej okazji wszystkim Paniom związanym z naszym klubem i nie tylko, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: Dużo zdrowia, szczęścia, miłości, pogody ducha, spełnienia marzeń oraz samych cudownych chwil w życiu.

 

19 kolejka I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet

7.03.2020

Burza MOSiR Mikołów – Polonia Łaziska 0:3 ( 13:25, 23:25, 24:26 )

 

Polonia Łaziska: Gajda, Kruczek, Dudek, Sowińska, Stawarska, Rusek, Turant ( Libero ) oraz Dominik, Olszowiec.

Trener: Krzysztof Waligórski

 

W dzisiejszym spotkaniu najwięcej punktów dla łaziskiej drużyny zdobyły:

Sowińska – 17 pkt.

Dominik – 11 pkt.

Kruczek – 9 pkt.

I Liga Śląska: Derby Powiatu z Burzą MOSiR Mikołów.

W I Lidze Śląskiej Siatkówki Kobiet czekają nas drugie w tym sezonie Derby Powiatu Mikołowskiego, w których na parkiecie po obu stronach siatki zaprezentują nam się Burza MOSiR Mikołów i Polonia Łaziska. Gospodynie najbliższego starcia z dorobkiem ośmiu punktów, 2 zwycięstw i bilansu setów 17:46 w 17 rozegranych meczach,  plasują się na jedenastym miejscu w tabeli z kolei Polonistki prezentujące świetną formę są coraz bliżej wejścia do baraży o drugą ligę. Łaziszczanki, które dotąd rozegrały tyle samo spotkań co mikołowska Burza ( 17 meczów ),  pozostają nie tknięte w całej stawce nieustannie zajmując trzecią lokatę, a ich dorobek to 14 zwycięstw , 37 punktów i bilans setów 44:24. W ubiegłym tygodniu siatkarki z Mikołowa pauzowały w lidze, a podopieczne trenera Krzysztofa Waligórskiego pokonały przed swoimi kibicami GS UKS Krzanowice 3:2. Mimo tego, że obydwa zespoły dzieli duża różnica w tabeli to pojedynki derbowe zawsze rządzą się swoimi prawami  i tak samo jak ma to miejsce w przypadku  rywalizacji  dwóch czołowych drużyn w lidze, również i takie mecze potrafią  dostarczyć fanom wielu emocji.

Siatkarskie Derby Powiatu w I Lidze Śląskiej Kobiet w ramach 19 kolejki rozegrane zostaną w sobotę, 7 marca o godz. 19:00 w hali sportowej MOSiR w Mikołowie przy ul. Bandurskiego 1a. Siatkarki Polonii walczą na boisku , a my jako kibice stawiamy się jak najliczniej na trybunach mikołowskiej hali  i pomagamy łaziskim dziewczynom  w osiągnięciu 15 ligowego triumfu w tym sezonie poprzez żywiołowy doping !!!

 

Aktualna tabela: https://system.szps.pl/index.php?mode=12&type=10

14 ligowy triumf siatkarek Polonii w tym sezonie.

Po raz czternasty w tym sezonie siatkarki Polonii Łaziska triumfowały w rozgrywkach I Ligi Śląskiej. Wczoraj na parkiecie hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych, Polonistki w ramach 18 serii spotkań zwyciężyły 3:2 z GS-em UKS Krzanowice, a trener Krzysztof Waligórski desygnował do gry całą czternastoosobową kadrę powołaną na sobotni mecz. Po pierwszych dwóch partiach Polonistki prowadziły 2:0 ( 25:17 w pierwszym secie i 25:21 w drugim secie ) natomiast w trzecim secie do głosu doszły przyjezdne wygrywając 25:20 i  w czwartej odsłonie 25:22. W tie-breaku na parkiecie dominowały już Polonistki, które rozgromiły przyjezdne 15:5  wygrywając całe spotkanie. Najlepszą zawodniczką meczu została Beata Badaczewska, ale  nie było jej  dane odebrać statuetki osobiście, ponieważ w czwartym secie przyjmująca Polonii nieszczęśliwie upadła na parkiet doznając poważnej kontuzji. Wszyscy trzymamy za nią mocno kciuki i przesyłamy gorące pozdrowienia.

I Liga Śląska: Mecz z GS-em UKS Krzanowice.

Znakomicie spisujące się siatkarki trenera Krzysztofa Waligórskiego nie ustają w walce o wejście do turnieju barażowego o drugą ligę. W 18 kolejce I Ligi Śląskiej, Polonia we własnej hali zmierzy się z GS-em UKS Krzanowice, drużyną, która po 16 rozegranych spotkaniach plasuje się na ósmej pozycji w tabeli z liczbą 24 punktów, 7 zwycięstwami i bilansem setowym 28:27. W poprzednim spotkaniu siatkarki z Krzanowic zwyciężyły w Mikołowie z Burzą MOSiR 3:0.

Łaziszczanki mające bardzo dobrą passę od początku tego  roku, w poprzednią sobotę  po tie-breaku pokonały na wyjeździe aktualnego wicelidera – UKS Sokół 43 Katowice. Obecnie Polonia znajduje się na trzecim miejscu w lidze, a w swoim dorobku ma 13 zwycięstw ( w tym komplet pięciu zwycięstw od początku rundy rewanżowej ), na które składa się 35 punktów i stosunek setów wynoszący 41:22.

Cenne zwycięstwo siatkarek Polonii na trudnym terenie w Katowicach !!!

Kolejne dwa bardzo ważne punkty zdobyły  siatkarki Polonii Łaziska,  zmierzając powoli  do turnieju barażowego o drugą ligę. Podopieczne trenera Krzysztofa Waligórskiego w wyjazdowym meczu 17 kolejki I Ligi Śląskiej, zwyciężyły dzisiaj w hali sportowej „Kolejarz” w Katowicach z UKS-em Sokół 43 Katowice 3:2. Po dwóch setach, kiedy łaziszczanki prowadziły 2:0, w trzeciej partii była duża szansa na to by zakończyć to spotkanie za trzy punkty  ale gospodyniom udało się zniwelować straty i wygrać trzeciego seta na przewagi, a następnie zwyciężyć  czwartą partię  doprowadzając do remisu  2:2 w efekcie czego do  wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim górą okazały się Polonistki, które na  gorącym terenie pokonały ostatecznie siatkarki z Katowic 15:12 wygrywając cały mecz 3:2. Tym oto sposobem piąty ligowy triumf  z rzędu w rundzie rewanżowej oraz  trzynasty  w tym sezonie stał się faktem, a w następną sobotę tj. 29 lutego wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz z GS-em UKS Krzanowice do hali sportowej przy ul. Ogrodowej 50 w Łaziskach Górnych i zachęcamy do energicznego dopingu na trybunach !!!

 

17 kolejka I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet

22.02.2020

UKS Sokół 43 Katowice – Polonia Łaziska 2:3 ( 18:25, 19:25, 28:26, 25:18, 12:15 )

 

 

 

 

I Liga Śląska: Mecz z UKS-em Sokół 43 Katowice.

W ten weekend emocje w I Lidze Śląskiej Siatkarek ponownie mogą sięgnąć zenitu gdyż w 17 serii spotkań, do rywalizacji o pełną pulę przystąpią  dwie  drużyny z czuba tabeli: Polonia Łaziska i UKS Sokół 43 Katowice.

Katowiczanki po 14 rozegranych meczach są  vice-liderem  tabeli z liczbą 36 punktów, 12 zwycięstwami i bilansem setów 36:12. W ostatnim czasie gospodynie sobotniego meczu pauzowały w lidze przez ostatnie dwa tygodnie z powodu zmian w terminarzu.

Łaziszczanki, które od początku tego roku pozostają niepokonane ( 5 zwycięstw z rzędu  z czego jedno w pierwszej części sezonu i cztery w rundzie rewanżowej ) znajdują się  tuż na ogonie katowickiego zespołu na trzecim miejscu, mając na koncie 33 punkty, 12 zwycięstw i bilans setów 38:20  po 15 rozegranych spotkaniach w trwającym sezonie. W ubiegłą sobotę, Polonistki przed własną publicznością  wygrały z JKS-em SMS Jastrzębie 3:0.

Mecz 17 kolejki I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet: UKS Sokół 43 Katowice – Polonia Łaziska w sobotę, 22 lutego o godz. 16:00 na parkiecie hali sportowej „Kolejarz” w Katowicach przy ul. Alfreda 1. Kibiców serdecznie zapraszamy i zachęcamy do żywiołowego sportowego dopingu !!!

Sponsorzy i partnerzy klubu