Polonia pokonała MUKS Michałkowice i w rundzie finałowej walczyć będzie o awans do turnieju barażowego o drugą ligę centralną.

Drużyna siatkarek Polonii udanie rozpoczęła nowy rok kalendarzowy. W sobotni wieczór, łaziszczanki w ostatnim meczu I etapu I Ligi Śląskiej, podejmowały we własnej hali MUKS Michałkowice. W całym pojedynku, siatkarki z Łazisk dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale ambitnie grające zawodniczki z Michałkowic dwukrotnie doprowadziły do remisu, w związku z czym do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Ostatecznie łaziszczanki przeciągnęły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 15:11 i cały mecz 3:2, a wcześniejsze cztery partie, obydwa zespoły wygrywały na przemian. Pierwszego seta, Polonia wygrała do 17, w drugim lepsze okazały się rywalki wygrywając do 22. Następnie trzecia partia padła łupem gospodyń 25:14 z kolei w czwartym secie ponownie triumfowały siatkarki z Michałkowic 25:23. Podopieczne trenera Krzysztofa Waligórskiego na zakończenie pierwszego etapu sezonu zdobyły 26 punktów i z bilansem setów  29:14 zajmują  w tabeli swojej grupy drugie miejsce dzięki czemu zapewniły już sobie   awans do  zaplanowanej na początku lutego rundy finałowej, w której powalczą o wejście do turnieju barażowego o  awans do drugiej ligi centralnej.

I Liga Śląska: Mecz z MUKS-em Michałkowice.

Przerwa świąteczno-noworoczna już za nami, a przed nami pierwsza w 2021 roku sportowa rywalizacja naszych siatkarek, które w najbliższy weekend rozegrają ostatnie spotkanie rewanżowe o punkty w I etapie rozgrywek I Ligi Śląskiej gr.1, podejmując we własnej hali MUKS Michałkowice.

MUKS Michałkowice w tym sezonie zdobył dotąd 13 punktów w dziesięciu rozegranych meczach i z bilansem setów 18:21 plasuje się w tabeli na piątej pozycji. Zawodniczki z Michałkowic w poprzednim spotkaniu ligowym rozegranym przed świętami Bożego Narodzenia,  poniosły na wyjeździe  porażkę 0:3 z MKS-em Imielin.

Porażka siatkarek Polonii z TKS-em Tychy.

Siatkarki Polonii Łaziska w rewanżowym meczu I-go etapu I Ligi Śląskiej rozegranym na wyjeździe, poniosły porażkę 1:3 z TKS-em Tychy. Było to ostatnie spotkanie ligowe naszej drużyny w roku 2020. 

 

I Liga Śląska Siatkarek gr.1

20.12.2020

TKS Tychy - Polonia Łaziska 3:1 ( 25:17, 25:22, 19:25, 25:16 )

Polonia wygrała z MKS-em Dwójką Zawiercie.

W rozegranym wczoraj rewanżowym spotkaniu I etapu I Ligi Śląskiej Siatkarek gr.1, zespół Polonii Łaziska pokonał na wyjeździe MKS Dwójkę Zawiercie 3:0 w setach do 23,19 oraz 22 i utrzymał pozycję wicelidera tabeli. Już dzisiaj ostatni mecz ligowy naszej drużyny w 2020 roku. Łaziszczanki o godz. 17:00 zagrają na wyjeździe z TKS-em Tychy.

 

I Liga Śląska Siatkarek gr.1

19.12.2020

MKS Dwójka Zawiercie - Polonia Łaziska 0:3 ( 23:25, 19:25, 22:25 )

Sponsorzy i partnerzy klubu