Towarzyski Turniej Siatkówki Kobiet.

W nadchodzącą sobotę, 18 września w hali MOSiR-u w Łaziskach Górnych odbędzie się Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. W zawodach wezmą udział drużyny: Polonia Łaziska, MKS Imielin i MOSiR Zabrze. Turniej rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00. Wszystkich kibiców siatkówki serdecznie zapraszamy !!!

Zwycięstwo siatkarek na Turnieju w Żorach.

W niedzielę, 16 maja, siatkarki Polonii Łaziska wzięły udział w Turnieju Seniorek w ramach siatkarskich Mistrzostw Powiatów: mikołowskiego, rybnickiego, raciborskiego, wodzisławskiego oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie - Zdrój, Rybnik i Żory jaki rozgrywany był w hali sportowej w Żorach. Oprócz naszej drużyny, w zawodach uczestniczyły dwa zespoły MUKS Sari Żory, a także GS UKS Krzanowice, JKS SMS Jastrzębie i UKS Jedynka Rybnik. Łaziszczanki najpierw w  grupie pokonały MUKS Sari Żory 2:1 i 2:0 JKS SMS Jastrzębie, a w finale Polonistki okazały się lepsze od UKS-u Jedynki Rybnik wygrywając 2:0 dzięki czemu mogły one świętować końcowy triumf w tej rywalizacji.

Zmiana trenera siatkarek.

Po zakończeniu sezonu 2020/2021 w siatkarskim zespole Polonii Łaziska nastąpiła zmiana trenera. Dotychczasowego szkoleniowca naszych siatkarek, Krzysztofa Waligórskiego w nowym sezonie zastąpi Janusz Hajduk.

Krzysztof Waligórski prowadził nasze zawodniczki w sezonach 2019/2020 i 2020/2021. W pierwszym niepełnym sezonie ( ogłoszenie stanu pandemii w marcu 2020r i wczesne zakończenie rozgrywek z tego powodu) Polonia pod jego wodzą rozegrała 17 spotkań zdobywając w nich 38 punktów ( 11 zwycięstw, 6 porażek, bilans setów 45:22 ) i  zajęła trzecie miejsce. Ubiegły sezon udało się już  szczęśliwie rozegrać  do samego końca. Tutaj solidnie ułożona drużyna Polonii w każdym meczu dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji. Siatkarki kilkukrotnie nam udowadniały, że potrafią ambitnie i do samego końca z dużym zapałem walczyć o jak najwyższe cele dzięki czemu sprawiały kibicom wiele radości po każdym zwycięskim pojedynku na boisku. Przez tę waleczność, ambicję, i przede wszystkim solidną pracę na treningach, nasza drużyna pod jego opieką najpierw w rundzie zasadniczej zajęła drugie miejsce ( 13 zw. 6 por. i 36 zdobytych punktów ). Następnie przyszedł czas na rywalizację w Turnieju o Mistrzostwo I Ligi Śląskiej i tu w sercach naszych kibiców ponownie zagościła ogromna radość, bo  łaziszczankom na hali sportowej w Pankach  udało się osiągnąć pierwszy  z sukcesów  jakim było zdobycie Wicemistrzostwa Śląska. Kolejnym etapem w przygodzie Krzysztofa Waligórskiego z Polonistkami był baraż I-go stopnia o awans do II ligi centralnej. W turnieju, który w dniach 9-11 kwietnia rozegrany został w Chrząstowicach na Opolszczyźnie, nasze dziewczyny  zakwalifikowały się do Finału Głównego zajmując w cztero-zespołowej stawce drugą pozycję( przeciwniczkami naszej drużyny były: Light System. Salon Audio Video AMS Opole, UKS Ares Nowa Sól oraz Ren-But Złotoryja). Na koniec przyszło nam się emocjonować zmaganiami naszej drużyny w Ogólnopolskim Finale o wejście do II ligi centralnej. Na turnieju rozgrywanym w Żorach, Polonia rywalizowała z MUKS Sari Żory, SST Lubczą Racławówka i MKS Skier-Vis Bussiness Center Skierniewice ). Mimo wielu starań oraz serducha pozostawionego na parkiecie w każdym z tych meczów, łaziszczankom  nie udało się awansować na szczebel centralny zajmując ostatecznie trzecie miejsce, ale i tak poprzez swoją postawę na boisku, charakter, waleczność, energię i ambicję pozostawiły one po sobie dobre wrażenie. Mamy nadzieję, że nasze siatkarki tak jak w tym bardzo udanym dla nich sezonie 2020/2021 również i w przyszłym sezonie , ale już pod okiem nowego szkoleniowca utrzymają ten poziom i kulturę gry jaką przez te dwa lata ukształtował  Krzysztof Waligórski.

Krzysztofie,  dziękujemy ci za te wszystkie zwycięstwa, wiele pozytywnych emocji i energii włożonej w pracę trenerską z naszymi siatkarkami, a także co najważniejsze: za  zdobycie z naszą drużyną  tytułu Wicemistrzyń Śląska oraz awansu do Ogólnopolskiego Finału o wejście do II ligi centralnej. Życzymy ci wielu sukcesów w przygodzie trenerskiej już w nowym zespole. 

                                                                                     

 

Nowy trener siatkarek.

Mamy nowego trenera siatkarek.  Został nim Janusz Hajduk. Trenerowi Krzysztofowi Waligórskiemu dziękujemy za dotychczasową współpracę. 

Szczegóły wkrótce 

Trzecie miejsce siatkarek Polonii w Turnieju Finałowym o awans do II ligi ogólnopolskiej.

W miniony weekend  w hali sportowej MOSiR Żory rozegrany został Turniej Finałowy o awans do II Ligi Ogólnopolskiej Siatkówki Kobiet. W rywalizacji tej uczestniczyły m.in. siatkarki Polonii Łaziska, a ich rywalkami były: MUKS Sari Żory, SST Lubcza Racławówka z woj. podkarpackiego oraz MKS Skier-VIS Bussiness Center Skierniewice z woj. łódzkiego. Ostatecznie nasza drużyna zajęła w finale trzecią pozycję, a do II Ligi Centralnej w nowym sezonie awansowały zwyciężczynie tego Turnieju tj. MUKS Sari Żory. Drużynie z Łazisk serdecznie dziękujemy za ambitną grę i wielką wolę walki na parkiecie do ostatniej piłki setowej w zakończonym już sezonie 2020/2021 i gratulujemy osiągniętych sukcesów jakimi są:  awans do baraży o grę na szczeblu centralnym oraz  tytuł Wicemistrzyń Śląska podczas zmagań o Mistrzostwo I Ligi Śląskiej.

 

Wyniki Turnieju Finałowego o awans do II Ligi Ogólnopolskiej  - Żory 2021

 

23.04.2021

Polonia Łaziska - SST Lubcza Racławówka 1:3 ( 25:20, 21:25, 24:26, 18:25 )

MUKS Sari Żory - MKS Skier-VIS Bussiness Center Skierniewice 3:0 ( 25:10, 25:14, 25:18 )

 

24.04.2021

MKS Skier-VIS Bussiness Center Skierniewice - SST Lubcza Racławówka 0:3 ( 16:25, 12:25, 17:25 )

MUKS Sari Żory - Polonia Łaziska 3:1 ( 25:19, 25:18, 19:25, 25:22 )

Sponsorzy i partnerzy klubu