Polonia w trzeciej Grupie II Ligi Siatkówki Kobiet.

Zostały już ustalone Grupy w II Lidze Centralnej Siatkówki Kobiet na sezon  2022/2023. Siatkarki Polonii Łaziska Górne przystąpią do rozgrywek w Gr. III, a ich Przeciwnikami będą:

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

MKS IgnerHome Volley Świdnica

UKS AZS AWF Sokół 43 Katowice

AZS AWF Hummel Wrocław

NTSK AZS PANS Komunalnik Nysa

KS Silesia Panki

MUKS Sari Żory

ECO UNI Opole

Silesia Volley Mysłowice

Inauguracja nowego sezonu w II Lidze Centralnej Siatkówki Kobiet, zaplanowana jest na sobotę, 1 października. Nasza drużyna w pierwszej kolejce zagra na wyjeździe z MKS-em Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

Osiągnęły swój cel !!! Siatkarki po raz drugi w historii klubu zagrają w II Lidze Centralnej !!!

Zrobiły to!!! osiągnęły cel,  jaki postawiły sobie w  sezonie 2021/2022 !!! Siatkarki Polonii Łaziska Górne w niedzielny wieczór przy blisko 400-tu osobowej Publiczności zgromadzonej na trybunach hali sportowej przy ul. Ogrodowej 50, zapisały kolejną piękną kartę w historii łaziskiego sportu, awansując do II Ligi Centralnej Siatkówki Kobiet ( drugi awans na szczebel centralny w historii naszego klubu ) i to w dodatku na Naszej, Łaziskiej Ziemi, ponieważ nasz klub z uwagi na zwycięstwo w półfinale Baraży o awans do II Ligi w Nowej Soli, mógł zorganizować Turniej Finałowy w Łaziskach Górnych. Od piątku do niedzieli, byliśmy świadkami Wielkiego Święta żeńskiej Siatkówki. Były wielkie emocje, zacięte mecze i przede wszystkim znakomita atmosfera na trybunach. Podopieczne trenera Janusza Hajduka nie oddały swojej twierdzy rywalkom, z jakim przyszło im walczyć i wykorzystując atut własnego parkietu oraz Publiczności, która przez wszystkie trzy dni licznie gromadziła się na widowni, niosąc bardzo żywy i głośny doping, wywalczyły upragniony awans do rozgrywek ogólnopolskich w nowym sezonie, wygrywając  3:1 z UKS-em Pomorzanie Pogodno Szczecin w piątek, 3:0 w sobotę z MKS-em Andrychów i 3:0 w niedzielę z EASY WRAP Volley 3 Kobyłką. W niedzielny wieczór gdy w ostatniej akcji pojedynku z Kobyłką, Polonia przesądziła o triumfie w całym Finale Baraży, przez widownię przeszła ogromna fala radości bardzo licznie zgromadzonych w naszej hali Kibiców, a w całym turnieju, Najlepszą Zawodniczką została nasza rodowita łaziszczanka – atakująca Angelika Bruderek. Jeżeli chodzi o statuetki dla Najlepszej Zawodniczki w drużynie Polonii we wszystkich trzech rozegranych spotkaniach tego Finału, MVP meczu ze Szczecinem została Weronika Prus, MVP meczu z MKS-em Andrychów – Martyna Kłoda, a Najlepszą Zawodniczką meczu z EASY WRAP Volley 3 Kobyłką ogłoszona została Ewelina Zawisza. Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu turnieju finałowego pragniemy skierować do:

Finał Baraży o II Ligę będzie transmitowany.

Z uwagi na liczne pytania dot. przekazu na Żywo z Turnieju Finałowego Baraży o II Ligę Centralną Siatkówki Kobiet, informujemy, że ze wszystkich spotkań jakie odbędą się w hali sportowej w Łaziskach Górnych, zostanie przeprowadzona transmisja za pośrednictwem profilu facebookowego naszego klubu. Transmisja będzie aktywna na kilka minut przed rozpoczęciem meczu.

 

Transmisja Live:

22.04.2022 godz. 18:00

https://www.facebook.com/100063465946094/videos/360254636143037

 

Mecz nr.2 

MKS Andrychów - Volley 3 Kobyłka

transmisja live: 

https://www.facebook.com/100063465946094/videos/287486276777969

 

 

 

Finał Baraży o II Ligę Centralną Siatkówki Kobiet w Łaziskach Górnych.

 

 

Przed nami Wielkie Siatkarskie Wydarzenie w naszym Mieście o randze ogólnopolskiej. W dniach 22-24 kwietnia w hali MOSiR-u w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50, odbędzie się Finałowy Turniej Baraży o awans do II Ligi Centralnej w Siatkówce Kobiet. W decydujących zmaganiach, które przesądzą o tym kto w sezonie 2022/2023 uzyska promocję na szczebel centralny, na parkiecie łaziskiej hali walczyć będą cztery drużyny. A są to: Polonia Łaziska Górne ( Wicemistrzynie Śląska oraz Gospodarz Turnieju  ), UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin ( zachodniopomorskie ), EASY WRAP Volley 3 Kobyłka ( mazowieckie ) oraz MKS Andrychów ( małopolskie ). Awans do II Ligi Centralnej, spośród całej czwórki wywalczy zwycięzca całego turnieju. Wszystkich Kibiców ( w szczególności  tych z Łazisk Górnych), a także  sympatyków drużyn przyjezdnych, gorąco zapraszamy by jak najliczniej zapełnić w najbliższy weekend  trybuny naszej hali  i wspierać siatkarki poprzez głośny doping. Szykuje nam się prawdziwe Święto Żeńskiej Siatkówki na wysokim poziomie, a  na  takim wydarzeniu nie może zabraknąć nawet najbardziej zagorzałych fanów piłki siatkowej w Polsce.  

Sponsorzy i partnerzy klubu