Kadra Siatkarek oraz Terminarz spotkań II Ligi Kobiet w sezonie 2023/2024.

Odliczamy już  dni do Inauguracji kolejnego sezonu II Ligi Siatkówki Kobiet. W miniony piątek przy okazji towarzyskiego meczu z Silesią Volley Mysłowice poznaliśmy ostateczną Kadrę Polonii, dla której nadchodzący sezon będzie drugim z rzędu na szczeblu centralnym, ale już piątym w historii naszego Klubu. Jak to zwykle bywa w przerwie między sezonami, w Łaziskach Górnych doszło do wielu zmian w drużynie począwszy od Sztabu szkoleniowego. Po odejściu dotychczasowego Trenera – Janusza Hajduka, zespół poprowadzi Marcin Cebo, a pomagać Mu będzie Aleksandra Olszowiec, która w przeszłości miała zaszczyt reprezentować łaziską drużynę jako Zawodniczka. Jeżeli chodzi o skład drużyn, z jakimi Polonia będzie rywalizować na siatkarskim parkiecie  to w ramach przypomnienia informujemy że Rywalami zespołu z Łazisk Górnych w gr. III będą: 

Volley Wrocław II, GLKS Barycz Janków Przygodzki, KS AZS AWF Wrocław, KS Częstochowianka Częstochowa, Silesia Częstochowa, MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, Sari Żory, NTSK Pans Komunalnik Nysa oraz Silesia Volley Mysłowice.

Ostatni sprawdzian Siatkarek przed startem Ligi.

Siatkarki Polonii Łaziska Górne rozegrały dziś wieczorem ostatni mecz towarzyski przed Inauguracją sezonu 2023/2024 w II Lidze Centralnej, a ich Przeciwnikiem był zespół Silesii Volley Mysłowice. Już za tydzień, 7 października wyjazdowym meczem z Sari Żory, Polonia rozpocznie ligowe zmagania. Wkrótce podamy więcej informacji odnośnie terminarza spotkań jak i Kadry łaziskiej drużyny.

Mecz towarzyski 

29.09.2023

Polonia Łaziska Górne - Silesia Volley Mysłowice 1:3 ( 20:25, 26:28, 26:24, 25:27 )

Wygrana Polonii w towarzyskim meczu z Halembą.

Nasze Siatkarki rozegrały kolejne spotkanie kontrolne przed Inauguracją sezonu w II Lidze Centralnej. Polonia wczoraj w czterech setach zwyciężyła z KPKS-em Halemba.

Mecz towarzyski

26.09.2023

Polonia Łaziska Górne - KPKS Halemba 3:1 ( 25:15, 25:27, 25:21, 25:23 )

Wygrana Siatkarek w meczu towarzyskim z Częstochowianką.

W rozegranym dziś towarzyskim meczu Siatkówki Kobiet przed nadchodzącym sezonem ligowym 2023/2024, drużyna Polonii Łaziska Górne pokonała w czterech setach niedawnego I-Ligowca, Częstochowiankę Częstochowa.

Mecz towarzyski

15.09.2023

Polonia Łaziska Górne - Częstochowianka Częstochowa 4:0 ( 25:20, 25:11, 26:24, 25:16 )

Polonia druga w Międzynarodowym Turnieju Siatkarek !!!

Za nami pierwsze w historii Klubu wydarzenie siatkarskie o randze Międzynarodowej. W miniony weekend w Hali Sportowej MOSiR-u w Łaziskach Górnych odbył się Międzynarodowy Turniej w Siatkówce Kobiet o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Łaziska Górne. W Zawodach uczestniczyło w sumie pięć zespołów: UKS Sokół 43 AZS AWF Katowice, NTSK AZS Komunalnik Nysa, Polonia Łaziska Górne ( Gospodynie Turnieju ), oraz Holte IF U-21 z Danii i wielokrotne Mistrzynie Szwecji – Engelholm VS. Poszczególne mecze rozgrywane były w trzech setach bez względu na wynik, a za każdy wygrany set drużyna zdobywała jeden punkt. Cały Turniej przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze, a każdy z zespołów wykazywał się na parkiecie dużym zaangażowaniem. Ponad to Zawody te dla wszystkich Uczestników oprócz doskonałej zabawy były również idealną okazją do tego by przyjrzeć się temu co funkcjonuje dobrze, a także popracować nad tym co ewentualnie poprawić by w trakcie rozgrywek ligowych w nadchodzącym sezonie być dobrze przygotowanym i walczyć o jak najwyższe cele. Międzynarodowy Turniej Siatkarek zwyciężyły Szwedki czyli Engelholm VS, drugie miejsce zajęły Gospodynie – Polonia Łaziska Górne z czego jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że udało się odnieść tak duży sukces

Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet.

 

Najbliższy weekend  upłynie nam pod znakiem turniejowych zmagań łaziskich Siatkarek, które rozpoczęły już przygotowania do kolejnego sezonu w II Lidze Centralnej. W dniach 9 i 10 września w Hali Sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych odbędzie się Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet, w którym udział wezmą: NTSK AZS Komunalnik Nysa, UKS Sokół 43 AZS AWF Katowice, Polonia Łaziska Górne ( Gospodarz Zawodów ) oraz dwie zagraniczne drużyny: Engelholm VS ze Szwecji( siedmiokrotny Mistrz Kraju ) i Holte IF z Danii. Na to pierwsze w historii siatkarskie wydarzenie  rangi międzynarodowej, wszystkich Kibiców Siatkówki serdecznie zapraszamy na Halę Sportową przy ul. Ogrodowej 50 i jednocześnie zachęcamy do głośnego dopingu na trybunach !!!

Wstęp Wolny !!! 

Sponsorzy i partnerzy klubu