Derby Powiatu z Burzą.

Przed nami 17 kolejka pierwszej ligi śląskiej siatkarek, a w niej derbowa rywalizacja gdzie naprzeciw siebie stawią czoła zespoły łaziskiej Polonii i Burzy MOSiR Mikołów. Mikołowianki, które dziś rozegrały zaległy mecz 16 serii spotkań  z UKS-em Sokół 43 Katowice ponosząc porażkę 1:3 we własnej hali, zajmują w ligowej stawce szóstą lokatę z dorobkiem 23 punktów. Polonia do środowej potyczki przystąpi z piątej pozycji w tabeli wraz z serią czterech zwycięstw z rzędu  i trzypunktową przewagą nad teamem z Mikołowa. Wiadomo nie od dziś, że derbowe pojedynki w każdym sporcie zespołowym rządzą się swoimi prawami trzymając wszystkich w napięciu od pierwszej do ostatniej akcji przy czym dostarczają również wielu emocji. Mamy nadzieję, że i w tym spotkaniu będzie podobnie więc wszystkich sympatyków żeńskiej siatkówki niezwykle gorąco zapraszamy na mecz 17 serii spotkań pomiędzy Polonią Łaziska i Burzą MOSiR Mikołów, który zostanie rozegrany już w środę, 20 lutego o godz. 18:30 w hali MOSiR-u w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50. Liczna obecność na trybunach oraz żywiołowy doping kibiców są jak najbardziej wskazane tego wieczoru !!!

Derby Powiatu z Burzą 20 lutego !!!

Z informacji uzyskanych przed paroma minutami  zawiadamiamy, że derbowe spotkanie 17 kolejki I ligi śląskiej siatkarek między Polonią Łaziska i Burzą MOSiR Mikołów za porozumieniem obydwóch zespołów, z dnia 16 lutego ( sobota ) zostało przełożone na środę, 20 lutego na godz. 18:30, zatem łaziszczanki  przyszły weekend mają wolny od rozgrywek ligowych.

Szybki mecz, efektowne zwycięstwo i nowy rekord.

Szybko, łatwo, przyjemnie i do tego bardzo skutecznie. Tak najkrócej można podsumować wczorajszy występ siatkarek Polonii w zaległym spotkaniu 12 kolejki I ligi śląskiej z UKSG Blachownią, zakończony  wygraną łaziszczanek i to po godzinie rywalizacji.  Patrząc na całokształt to gospodynie od początku wypracowały sobie dużą przewagę na parkiecie,  finalizując większość akcji  ze stuprocentową skutecznością, szczególnie mocno we znaki przyjezdnym dawała się kapitan zespołu, Karolina Gajda, która na siatce była momentami nie do zatrzymania zdobywając  większość punktów po atakach ze skrzydła, ale swoje zrobiła też Oliwia Muras zdobywając w trzeciej partii siedem punktów pod rząd  z zagrywki.  Pierwsze dwie partie kończyły się wysokimi wygranymi Polonii kolejno do 11 oraz uwaga: do 4!!!  przez co łaziszczanki  ustanowiły  nowy rekord pod kątem  różnicy punktowej w jednym secie na siatkarskich arenach  uwzględniając wszystkie rozgrywki ligowe w naszym kraju począwszy od ekstraklasy po ligi regionalne. Wracając jeszcze do piątkowej rywalizacji, w trzecim secie trenerzy Polonii widząc, że drużyna ma spotkanie pod wyraźną kontrolą zdecydowali się na kilka roszad w składzie wprowadzając zawodniczki rezerwowe by mogły się ogrywać w zespole. Stąd rywalki zaczęły częściej dochodzić do głosu, jednak mimo ich starań, Polonia w końcówce pokazała swoją siłę wygrywając  25:22. Tym samym czwarty ligowy triumf z rzędu stał się faktem, a ponadto przyczynił się on do kolejnego awansu w tabeli bowiem  łaziskie siatkarki z dorobkiem 26 punktów wyprzedziły w ligowej stawce piątą do tej pory  Burzę MOSiR Mikołów i tylko jedno oczko różnicy  dzieli je od czwartego UKS-u Sokół 43 Katowice.

 

 

Zaległa 12 kolejka I ligi śląskiej siatkarek

8.02.19

Polonia Łaziska – UKSG Blachownia  3:0 (  25:11, 25:4, 25:22 )

skład Polonii: Dominik, Muras, Oszek, Kruczek, Komorek – Atachim, Stawarska, Gajda, Jamróz, Orzeszek, Barycka ( Libero ), Badaczewska, Turant ( Libero ), Janus

 

Zawodniczka  meczu – Karolina Gajda ( Polonia Łaziska )

Mecz z UKSG Blachownia.

Czas odrobić ligowe zaległości. Już w najbliższy weekend,  łaziskie siatkarki rozegrają zaległe spotkanie 12 kolejki, podejmując na własnym parkiecie UKSG Blachownię. Rywalki na dzień dzisiejszy znajdują się na przedostatnim, 11 miejscu w tabeli mając na swoim koncie dziesięć punktów.  Drużyna spod Częstochowy w ostatnim spotkaniu przegrała w Pszczynie z miejscowym UKS-em Centrum w trzech setach.  Polonia natomiast w rundzie rewanżowej w ostatnich dniach sprawiła wiele radości swoim kibicom  prezentując na boisku dobrą  formę o czym świadczy seria trzech spotkań z rzędu bez porażki i osiem zdobytych punktów. To sprawiło, że w ligowej stawce łaziszczanki umocniły się na szóstym miejscu zrównując się punktami z powiatowym sąsiadem, Burzą MOSiR Mikołów ( 5 miejsce ) jednak  tuż za ich plecami ze stratą zaledwie dwóch punktów znajdują się goniące je, siódmy UKS Centrum Pszczyna i ósma Zorza Wodzisław Śląski. Na mecz zaległej 12 kolejki I ligi śląskiej między drużynami Polonii Łaziska i UKSG Blachownia  wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do hali MOSiR-u Łaziska przy ul. Ogrodowej 50 w piątek, 8 lutego o godz. 19:00 zachęcając do sportowego i żywiołowego dopingu z wysokości trybun !!!

 

Tabela I ligi śląskiej siatkarek po 16 kolejkach

 

1. SMS PZPS Szczyrk III   16  50  51:4

2. JKS SMS Jastrzębie        16  42  43:11

3. GS UKS Krzanowice      16  31  34:20

4. UKS Sokół 43 Katowice  15  27  30:22

5. Burza MOSiR Mikołów   14  23  28:26

6. Polonia Łaziska          15  23  30:29

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo z rzędu !!!

Siatkarki Polonii od dwóch tygodni kontynuują marsz po ścieżce zwycięstw. Dziś w Cieszynie, łaziszczanki zanotowały trzeci ligowy triumf z rzędu w drugiej części sezonu,   pewnie pokonując miejscową VC Victorię MOSiR  3:0 w setach do 18, 15 oraz 20. Było to spotkanie w ramach 16 kolejki I ligi śląskiej, a już w piątek, 8 lutego, Polonia zaprezentuje się przed własną publicznością by rozegrać zaległy mecz  12 kolejki z UKSG Blachownią.

 

16 kolejka I ligi śląskiej siatkarek

2.02.19

VC Victoria MOSiR Cieszyn – Polonia Łaziska 0:3 ( 18:25, 15:25, 20:25 )

Mecz z VC Victorią MOSiR Cieszyn.

W nadchodzącej, 16 serii spotkań I ligi śląskiej siatkarek,  Polonia po pierwszych trzech meczach  z rzędu rozegranych we własnej hali w drugiej części bieżącego sezonu,  o kolejne cenne punkty  powalczy tym razem na wyjeździe z VC Victorią MOSiR Cieszyn. Drużyna ta po rozegraniu 14 meczów zajmuje w ligowej stawce dziesiątą pozycję z liczbą  12 zdobytych punktów. W poprzedni weekend, zawodniczki z Cieszyna musiały uznać wyższość UKS-u Sokół 43 Katowice, z którym na wyjeździe przegrały 0:3. Łaziszczanki z kolei dzięki ostatnim dwóm triumfom  z rzędu we własnej hali ( 3:0 z MKS-em Imielin oraz 3:2 po zaciętej walce nad wodzisławską Zorzą )  zachowały szóstą pozycję w tabeli,  mając w dorobku 20 punktów. Początek rywalizacji między drużynami VC Victorii MOSiR Cieszyn i Polonii Łaziska w sobotę, 2 lutego o godz. 18:00 w hali sportowej w Cieszynie przy Alei Jana Łyska 21. Kibiców serdecznie zapraszamy.

 

Sponsorzy i partnerzy klubu