Udana premiera piłkarzy Polonii.

Wczoraj na PolArenie zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego oznajmiający początek rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w IV lidze, ale zanim rozpoczęło się spotkanie między Polonią Łaziska i Odrą Centrum Wodzisław, piłkarze oraz publiczność na trybunach Stadionu Miejskiego minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego w czerwcu wielkiego działacza zasłużonego dla naszego miasta oraz ikony łaziskiego klubu – Śp.  Prezesa Andrzeja Chrószcza. W składzie gospodarzy absolutny debiut zaliczyło troje nowych zawodników: Piotr Załuski, który rozegrał cały mecz oraz Daniel Książek i Dominik Miłek. Ci dwaj ostatni pojawili się na placu gry w drugiej połowie. Poza nimi w barwach Polonii ponownie zaprezentowali się powracający z wypożyczeń:  Marcin Topór, Bartosz Just i  Błażej Prochownik.

W pierwszych dwudziestu minutach na murawie oglądaliśmy wyrównaną grę, a pierwsi okazję do zdobycia bramki mieli goście z Wodzisławia. W 6 minucie po ich kontrataku silne uderzenie z 20 metrów przez Tkocza skutecznie obronił Marcin Topór. Poloniści zdołali odpowiedzieć w 13 minucie. Strzał Daniela Fabisiaka po rzucie wolnym z 25 metrów w róg bramki pewnie złapał Będkowski. Pierwszego gola w tym pojedynku obejrzeliśmy w 20 minucie. Doświadczony ligowiec,  grający trener Robert Tkocz idealnie dośrodkował z rzutu wolnego do młyna wprost na głowę Kachela, który nie dał szans Toporowi i zmieścił piłkę w siatce. Kilka chwil później przed szansą stanął Dawid Kaszok, ale po jego silnym strzale z dystansu, przyjezdnych od straty gola uratował słupek. W 23 minucie po szybkiej i ciekawej akcji Polonii, Dawid Hewlik wypuścił w uliczkę Jakuba Wagnera i ten znalazłszy się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem celnym strzałem doprowadził do wyrównania zdobywając premierową bramkę dla łaziskiej drużyny w rozpoczętym sezonie , a zarazem pierwszą w barwach Polonii. Trzy minuty później po faulu jednego z gości w polu karnym na Patryku Widuchu, wynik na 2:1 podwyższył Daniel Fabisiak skutecznie egzekwując rzut karny.

W pierwszym kwadransie drugiej części gry, przewagę mieli zawodnicy Odry Centrum, ale nie stworzyli oni sytuacji, po której mogliby doprowadzić do remisu. Potem do akcji wkroczyli już łaziszczanie raz za razem przeprowadzając coraz to ciekawsze i szybkie akcje oraz kontrataki, które naprawdę mogły cieszyć oczy kibiców znajdujących się na trybunach. W 58 minucie pod bramkę centrował  Błażej Prochownik lecz nikt z jego partnerów nie doszedł do piłki by móc tę kontrę wykończyć, ale za to w 64 minucie było już 3:1. Piłkę po rajdzie Gabriela Nowaka otrzymał Dawid Hewlik, który trafił do siatki przy pomocy rykoszetu jednego z graczy przyjezdnych.  W 69 minucie po szybkiej akcji na skrzydle, Daniel Książek wycofał piłkę do Patryka  Widucha na szesnasty metr. Pomocnik Polonii strzelił mocno, ale golkiper wodzisławian nie dał się zaskoczyć. W 71 minucie po dwójkowej kontrze z Ireneuszem Badurą, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dawid Hewlik trafiając na 4:1 z dziesięciu metrów. Kilka chwil później kontratak zapoczątkowany przez Hewlika zakończył się uderzeniem futbolówki głową przez Badurę w poprzeczkę, a w 75 minucie,  Badura ponownie otrzymując piłkę od Hewlika, przestrzelił nad bramką Będkowskiego i do końca spotkania suwerennie na boisku  panowali już piłkarze Polonii.

Podsumowując króciutko to spotkanie. Piłkarze Polonii bardzo dobrze zainaugurowali nowy sezon inkasując komplet punktów przed swoimi kibicami, a powtórnie debiutujący na ławce trenerskiej Marek Mazur może być dumny z postawy swoich zawodników gdyż jednym z detali tego meczu, który zadecydował o końcowym rezultacie  łaziszczan  było m.in. dobre ustawienie taktyczne zespołu.