Zimny prysznic Polonii w Ustroniu.

Zimny prysznic spadł w sobotnie popołudnie na piłkarzy Polonii po wysokiej porażce z Kuźnią Ustroń w meczu drugiej kolejki IV ligi drugiej gr. śląskiej.

Początkowo  gra obydwóch zespołów była bardzo wyrównana i nic nie wskazywało na to, że pojedynek ten dla podopiecznych Marka Mazura zakończy się dużym niepowodzeniem. Po upływie 20 minut wynik otworzył Czyż trafiając do siatki zza pola karnego łaziszczan. W 22 minucie na 2:0 podwyższył Wojtasik po szybkiej i ciekawej akcji zespołowej. Poloniści po utracie drugiego gola mogli zdobyć bramkę kontaktową. W kontrataku Daniel Książek ze środka boiska dograł piłkę na skrzydło do Błażeja Prochownika, który następnie oddał strzał jednak golkiper Kuźni obronił uderzenie ofensywnego zawodnika Polonii. Następnie przed szansą zdobycia bramki stanął Daniel Fabisiak, ale po przejęciu piłki w 28 minucie, strzelił on obok słupka. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy kiedy na 3:0 po dośrodkowaniu  z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym, bramkę zdobył ponownie Wojtasik, miejscowi przejęli kontrolę nad meczem, a łaziszczanie  musieli się skupić na odpieraniu zmasowanych ataków ustronian zarówno z akcji jak i po stałych fragmentach gry.

Po przerwie, łaziscy piłkarze starali się wykorzystać chwilowy przestój w szeregach rywali oddając kilka strzałów na bramkę Skocza. W 56 minucie bardzo bliski szczęścia był Ireneusz Badura lecz po dobrej wystawie piłki od Gabriela Nowaka, który wcześniej ograł po drodze kilku przeciwników,  pomocnik Polonii z bliskiej odległości przestrzelił nad poprzeczką. Kilka chwil później Dawid Hewlik zagrywał do Dominika Miłka, ale ten  sfinalizował akcję zbyt słabym uderzeniem by móc powstrzymać Skocza. Później kolejne dwie próby łaziszczan  niestety mijały światło bramki, a w 71 minucie bezpośrednie dośrodkowanie Daniela Fabisiaka z rzutu rożnego, pewnie wypiąstkował bramkarz z Ustronia. I tak jak to miało miejsce w końcówce pierwszej odsłony,  podobnie  było w ostatnim kwadransie   tej rywalizacji. Kuźnia ponownie zaczęła się mocniej nakręcać  co  w 75 minucie zakończyło się dla Polonii utratą czwartej bramki. Do siatki trafił Waliczek wykorzystując podanie od Sikory, który wcześniej otrzymał piłkę w narożniku „szesnastki” po dośrodkowaniu jednego ze swoich partnerów z rzutu rożnego. Następnie w 85 minucie na 5:0 bramkę zdobył Fizek po kolejnym „rogu” , a  Polonia odpowiedziała honorowym trafieniem Dawida Hewlika w 88 minucie po dwójkowej akcji z Danielem Fabisiakiem.