Siódmy raz bez porażki tej Jesieni. Szczakowianka - Polonia 2:2.

Zespół Polonii Łaziska z kolejnym, siódmym już spotkaniem rundy jesiennej tego sezonu bez porażki. Nasi piłkarze w meczu 9 kolejki IV Ligi pierwszej grupy śląskiej podzielili się punktami na trudnym terenie w Jaworznie ze  Szczakowianką. Rywalizacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy po siedemnastu minutach gry byli na prowadzeniu. Najpierw w 14 minucie po szybkiej akcji, gola strzelił Smarzyński, a trzy minuty później po kontrataku na 2:0 podwyższył Chwalibogowski. Łaziszczanie po utracie dwóch bramek mieli okazje ku temu by  nawiązać kontakt z rywalem i tak w 18 minucie Bartosz Szojda został skutecznie zatrzymany przez golkipera z Jaworzna w sytuacji „jeden na jednego”, następnie z dystansu w 30 minucie  uderzał Patryk Linek, któremu również stanął na przeszkodzie bramkarz miejscowych, a w 42 minucie po szybkiej akcji zespołowej,  Gabriel Nowak zagrał na środek do Bartosza Justa, który sfinalizował ją uderzeniem futbolówki po rykoszecie jednego z rywali w poprzeczkę. Jeszcze przed zejściem do szatni, przed utratą kolejnej bramki,  drużynę z Pol-Areny uratował  Marcin Topór, broniąc silne uderzenie piłki przez Smarzyńskiego z bliskiej odległości w zamieszaniu podbramkowym.

W drugiej odsłonie zawodnicy Marka Mazura nawiązali na boisku większy kontakt z przeciwnikiem. W  49 minucie faulowany w polu karnym przez jednego z jaworznickich graczy został Patryk Linek, a po chwili rzut karny na gola zamienił Bartosz Szojda. W 60 minucie było już 2:2, gdy Bartosz Szojda po wznowieniu gry z rzutu rożnego podał na wolne pole do Ireneusza Badury, a ten zacentrował piłkę w pole karne gdzie najwyżej wyskoczył do niej Piotr Załuski i strzałem głową pokonał Wierzbickiego zaliczając swoje premierowe trafienie w barwach Polonii. Z każdą następną minutą, ,  łaziszczanie z jeszcze większą ambicją i zaangażowaniem walczyli do końca o to by przenieść szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw w 71 minucie strzałem  z dystansu, Wierzbickiego próbował zmusić do kapitulacji Gabriel Nowak natomiast w 87 minucie po podaniu Dawida Hewlika, minimalnie niecelnie główkował na bramkę Patryk Linek. Jeszcze w doliczonym czasie gry, bardzo dobrze dysponowany w łaziskiej bramce Marcin Topór z dużym spokojem obronił  groźny strzał  jednego z rywali i mecz zakończył się remisem, który dla naszej drużyny jest tym bardziej cenny, bo w składzie Polonii nieobecnych w tym pojedynku było czworo czołowych zawodników: Kamil Uniejewski, Patryk Widuch, Daniel Fabisiak i Mateusz Mazurek.