Jubileuszowy prezent trampkarzy.

W roku 2017 Polonia będzie obchodzić jubileusz 90-lecia klubu. Pierwszy prezent przyszłorocznemu jubilatowi sprawili trampkarze starsi, rocznik 2002/2003 Polonii MOSiR Łaziska wywalczyli awans do III ligi wojewódzkiej i w roku jubileuszu będą grać w tej klasie rozgrywek.

Pierwsza faza rozgrywek czwartej ligi trampkarzy starszych w podokręgu tyskim, to jednorundowa konfrontacja startujących zespołów, bez meczów rewanżowych. Dwa najlepsze zespoły grają mecze barażowe o awans do rozgrywek wojewódzkich. Zwycięzca tej konfrontacji wiosną gra w trzeciej lidze, pozostali walczą na szczeblu podokręgu. O tym, kto jesienią wygra grupę trampkarzy starszych w podokręgu Tychy, decydował ostatni mecz. W Orzeszu Sokół pokonał Polonię 2:0 i uplasował się na pierwszym miejscu, co miało znaczenie przy rozstawieniu w meczach barażowych. Pierwsze spotkanie rozegrano w Łaziskach. Mecz był emocjonujący i obfitował w bramki. 4:3 zwyciężyli podopieczni trenera Sebastiana Kassolika, po trzech golach Szymona Słupika oraz jednym "trafieniu" Jakuba Dolchonika. W meczu wyjazdowym łaziszczanom do awansu potrzebny był remis. Ale trzeba było go wywalczyć na murawie w Orzeszu, co nie było sprawą prostą, gdyż piłkarze Sokoła też mieli chrapkę na grę w trzeciej lidze. Tym bardziej, że z Polonią już na własnym boisku wygrali. Dlatego też od pierwszych akcji meczu rewanżowego przystąpili do zdecydowanych ataków, spychając Polonię do głębokiej defensywy. Goście nie ustrzegli się błędów, stracili dwie bramki i na przerwę schodzili z wynikiem 0:2. Bliżej awansu był jednak Sokół. Reprymenda trenera podczas przerwy odmieniła ekipę z Łazisk. Po wznowieniu gry dwa "szybkie" gole strzelił Szymon Słupik, co sprawiało, że Polonia zaczęła grać mądrzej. Ataki gospodarzy rozbijała daleko od własnej bramki, "szanowała" piłkę i pilnowała korzystnego dla siebie wyniku. Mało tego, widząc, że jest szansa na coś więcej, zawodnicy chcieli postawić kropkę nad "i". Kiedy do końca meczu zostało pięć minut, wyprowadzili zabójczą kontrę, po której Wojtek Janik znalazł się na pozycji "sam na sam" z bramkarzem. Tej szansy nie zmarnował. Strzelił zwycięskiego gola, pieczętując awans do III ligi wojewódzkiej.

Awans dla Polonii MOSiR wywalczyli: Kamil Słowiak, Wiktor Kosiński, Mikołaj Środa, Kamil Opiła, Radosław Mendera, Wojciech Janik, Tomasz Kaczmarczyk, Marcin Iwan, Sebastian Zachar, Szymon Słupik, Jakub Dolchonik, Maciej Pietryja, Szymon Piecha, Jan Niedźwiedzki, Marcel Ligęza, Daniel Leżok, Dominik Kozieł, Tomasz Kmieć, Piotr Latański, Alan Morczinek, Patryk Piwoński, Robert Spendel. Trenerem zespołu jest Sebastian Kassolik.