Ta ostatnia sobota.

Przed nami ostatni  weekend w rozgrywkach czwartej ligi drugiej grupy śląskiej. W nadchodzącą sobotę  piłkarze Polonii rozegrają ostatni mecz 34 kolejki kończący  rundę wiosenną  oraz cały sezon 2016/2017. Rywalem  łaziszczan na PolArenie będzie zespół Szczakowianki Jaworzno, która po 33 kolejkach zajmuje dziesiątą pozycję mając na koncie 47 punktów, 13 zwycięstw, 8 remisów i 12 porażek przy bilansie bramkowym 51:49. W spotkaniach wyjazdowych piłkarze z Jaworzna rozegrali 16 spotkań, na które złożyło się 7 zwycięstw, 2 remisy i 7 porażek oraz stosunek bramek 23:29.

 

Klub Piłkarski Szczakowianka powstał 3 lipca 1923 roku, na skutek fuzji Kartaginy, Rewii i Sparty. Do powstania klubu przyczyniły się dążenia pasjonatów futbolu huty szkła. Od tego czasu Szczakowianka wielokrotnie zmieniała nazwy. Była HKS Szczakowianka, ZKS Unia Szczakowianka, MZKS Szczakowianka, KS Szczakowianka, Garbarnia Szczakowianka, KP Jaworzno, Szczakowianka SA, by od roku 2008 pozostać przy nazwie JSP Szczakowianka. Bez względu na nazwę, był to zawsze klub piłkarski, grający w okręgach krakowskim lub śląskim na poziomie wszystkich klas rozgrywkowych. W sezonie 2002/2003 klub z Jaworzna dostąpił zaszczytu gry w najwyższej klasie, czyli w ówczesnej pierwszej lidze. Dziś lata świetności klub ze Szczakowej ma za sobą i gra w czwartej lidze. Klubowe barwy Szczakowianki, to kolory biały i czerwony, sternikiem klubu jest Andrzej Sojka, a trenerem – Andrzej Sermak. Będąc przy trenerze, to warto dodać, że w tym klubie pracowało wielu szkoleniowców z tzw. nazwiskami, jak: Marek Motyka, Albin Mikulski, Janusz Białek, Andrzej Orzeszek czy Jacek Góralczyk.

 

W historii obu klubów, Polonia rozegrała ze Szczakowianką  13 meczów notując 6 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek zdobywając 22 bramki i tracąc 20. Jeśli chodzi o spotkania rozegrane na PolArenie, łaziszczanie z sześciu meczów zwyciężyli cztery natomiast dwa razy lepsi okazali się zawodnicy z Jaworzna. W rundzie jesiennej  na stadionie w Jaworznie, Polonia przegrała ze Szczakowianką 3:0.

 

 

Mecz ostatniej, 34 kolejki IV Ligi gr. II śląskiej w sezonie 2016/2017 między Polonią Łaziska i Szczakowianką Jaworzno zostanie rozegrany w sobotę, 10 czerwca o godz. 17:00 na łaziskiej PolArenie przy ul. Sportowej 3. Kibiców serdecznie zapraszamy i po ostatnim gwizdku kończącym to spotkanie wspólnie podziękujmy naszej drużynie za ten trudny, ciekawy i niezwykle wyrównany sezon.