Górnik Piaski zatrzymał Polonię.

Wczoraj  na PolArenie w ramach 27 kolejki Haiz IV ligi, drużyna prowadzona przez trenera Krystiana Odrobińskiego doznała niespodziewanej porażki z niepewnym jeszcze utrzymania  Górnikiem Piaski. Tym samym liczba meczów łaziszczan bez porażki zatrzymała się na ośmiu spotkaniach.

Pierwsza połowa szczęśliwie rozpoczęła się dla zespołu Polonii, która już od drugiej minuty prowadziła w tym meczu. Po akcji z Rutkowskim, do siatki gości uderzeniem w kierunku dalszego słupka z 12 metrów trafił Mazurek. Siedem minut później rywale doprowadzili do remisu gdy Bębenek zgrał fubolówkę na jedenasty metr do Sarzały, a ten trafił w samo okienko nie dając szans łaziskiemu golkiperowi. Po stracie gola, Poloniści byli w stanie odpowiedzieć jeszcze jedną akcją lecz strzał Fabisiaka z 10 minuty pewnie obronił czeladzki bramkarz, natomiast później trzy sytuacje stworzyli zawodnicy z Piasków, w wyniku czego dwie z nich zakończyły się celnymi trafieniami. Najpierw w 18 minucie strzał Bębenka z osiemnastu metrów przeszedł obok słupka z kolei po 120 sekundach ten sam zawodnik po kontrataku podwyższył rezultat na 2:1 zaś w minucie 32 po „centrostrzale” Jikii oraz rykoszecie jednego z graczy będących w szesnastce gospodarzy piłka po raz trzeci wpadła do bramki Frankego.

Po przerwie  Poloniści rozpoczęli grę od frontalnych ataków, ale ich zapał po raz kolejny zgasili piłkarze Górnika, którzy czyhając głównie na kontrataki jedną z nich wykorzystali w 52 minucie. Wówczas  drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Jikia, który otrzymując futbolówkę na lewym skrzydle po długim podaniu jednego ze swoich partnerów pokonał łaziskiego bramkarza w sytuacji sam na sam zdobywając czwartego gola dla swojego zespołu. Mimo bardzo niekorzystnego wyniku, Polonia do końca walczyła o to by odwrócić losy tego meczu i w 82 minucie  udało jej się zdobyć drugiego gola. Po faulu jednego z graczy przyjezdnych na Uniejewskim w polu karnym, sędzia podyktował dla łaziszczan rzut karny, który na bramkę zamienił Fabisiak. Niestety na więcej tego dnia piłkarzy z Łazisk nie było już stać gdyż na odrobienie wszystkich strat zabrakło im czasu.

27 kolejka Haiz IV Ligi

26.05.18

Polonia Łaziska - Górnik Piaski 2:4 ( 1:3 )

bramki dla Polonii:  Mazurek - 2 min., Fabisiak - 82 min. z rzutu karnego

bramki dla Górnika: Sarzała - 9 min., Bębenek - 20 min., Jikia - 32 min.,  52 min.

żółte kartki: Nierada i Mazurek ( Polonia ) oraz Kapral, Konaszczuk, Żmuda ( Górnik )

sędzia: Wiktor Urbańczyk ( Bielsko-Biała )

składy drużyn

Polonia Łaziska: Franke - Badura, Uniejewski, Widuch( 75 Karol Nierząd), Kaszok, Fabisiak( 83 Słupik), Mazurek, Frąckowiak( 46 Just), Rutkowski, Nowak, Smyla( 60 Nierada)

Górnik Piaski: Dawid - Kapral, Wilk, Konaszczuk, Pikuta, Żak( 71 Żmuda), Sierka( 81 Musiał), Mroczek, Sarzała, Bębenek( 67 Rzymowski), Jikia( 90 Hayate)