Pniówek Pawłowice zdobywcą Pucharu Polski Podokręgu Tychy.

Wczoraj po południu na głównej płycie PolAreny, rozegrane zostało finałowe spotkanie o Puchar Polski na szczeblu podokręgu Tychy, w którym piłkarze Polonii jak równy z równym  rywalizowali o zwycięstwo z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice.

W pierwszej połowie dwie okazje bramkowe mieli zarówno Poloniści jak i goście z Pawłowic. Najpierw w 5 minucie w sytuacji jeden na jeden golkiper Pniówka skuteczną interwencją zatrzymał uderzenie Hewlika z kolei w 42 minucie po dośrodkowaniu Fabisiaka z rzutu rożnego, nikomu z łaziszczan znajdujących się w „szesnastce” rywali nie udało się przeciąć lotu piłki, która lecąc wzdłuż bramki ostatecznie wyszła poza linię końcową boiska. W rewanżu Trąd po centrze Szatkowskiego, z siedmiu metrów  niecelnie główkował z kolei solowy rajd Bodzionego zakończony strzałem z 16 metrów obronił Witek.

Po zmianie stron  akcja Widucha z Jikią z 53 minuty  zakończyła się strzałem napastnika Polonii nad poprzeczką pawłowickiej bramki na co w 58 minucie goście odpowiedzieli golem strzelonym przez Zajączkowskiego. W 71 minucie wynik na 2:0 podwyższył Włodarczyk. Podopieczni Krystiana Odrobińskiego odpowiedzieli bramką zdobytą przez Jikię w 76 minucie po składnej akcji z Adamczykiem. W 87 minucie powinno być  2:2 bowiem po strzale Wagnera, futbolówka odbijając  się od poprzeczki, wpadła  tuż za linię bramkową, ale niestety sędziowie nie zasygnalizowali prawidłowo strzelonego gola przez łaziskiego defensora i grę od bramki wznowił Świerczek . Chwilę później wynik na 3:1 dla Pniówka ustalił Szatkowski i to piłkarze z Pawłowic na środku boiska mogli cieszyć się ze zwycięstwa odbierając z rąk prezesa Podokręgu Tychy, Piotra Swobody trofeum oraz voucher o wartości 2000 zł, natomiast Poloniści prezentując na murawie ambitną walkę,  za udział w finale otrzymali na pocieszenie voucher o wartości 1500 zł.

Finał Pucharu Polski Podokręgu Tychy  sezon 2018/2019

9.04.19

Polonia Łaziska - Pniówek Pawłowice  1:3 ( 0:0 )

bramka dla Polonii: Jikia - 76 min.

bramki dla Pniówka: Zajączkowski - 58 min.,  Włodarczyk - 71 min.,  Szatkowski - 88 min.

żółte kartki: Gersok i Nowak ( Polonia ),  Zajączkowski, Pieczka, Musioł ( Pniówek )

sędzia: Piotr Bielecki ( Tychy )

Polonia Łaziska: Witek - Gersok, Widuch( 65 Nowak ), Kaszok, Fabisiak( 72 Wolny ), Hewlik, Jikia, Wagner, Moroń, Adamczyk( 85 Fuchs ), Uniejewski

Pniówek Pawłowice: Świerczek - Goik, Morcinek, Szatkowski, Wuwer( 65 Musioł ), Bodziony, Ciuberek, Paleczny( 88 Wrana ), Trąd(52 Włodarczyk), Zajączkowski, Dzida( 73 Pieczka )