Piłka nożna

Do trzech razy sztuka.

Karuzela ligowa powoli zaczyna się nam rozkręcać, przed nami już trzecia kolejka  Haiz IV ligi. W ostatnich spotkaniach, piłkarze Polonii  nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa i w nadchodzący weekend staną przed kolejną szansą na zdobycie pierwszego ligowego zwycięstwa. W sobotę na  PolArenę przyjeżdża drużyna MKS-u Myszków, z którą  łaziszczanie mieli okazję zmierzyć się w sezonie 2010/2011 na szczeblu trzecioligowym.

 

 

Myszkowski klub założony został 17 stycznia 1947 roku. Funkcjonował pod różnymi nazwami: Jedność Myszków, Kombajn Myszków, Stal Myszków, Papiernik Myszków, Krisbut Myszków, MŻKS Myszków, KS Myszków i obecnie MKS Myszków. Założycielami klubu byli m.in. Aleksander Szteinhagen, Czesław Lipowski, Aleksander Flak, Jan Merta, Tadeusz Garas, Henryk Madej i Kazimierz Męcik. 

 

Od początku działała sekcja piłki nożnej. W latach 50. powołano sekcje: motorową, lekkoatletyczną, strzelecką. W latach 60. wszystkie sekcje, oprócz piłki nożnej, zostały ze względu na brak pieniędzy na ich prowadzenie zlikwidowane. W 1962 r. klub przekształcony został w Międzyzakładowy Klub Sportowy, który 10 lat później został rozwiązany. 

 

Złote lata klubu rozpoczynają się w 1989 r. Drużyna wywalcza kolejne awanse, by w 1993 r. występować już w III lidze, jako Papiernik Myszków. Dzięki sponsorowi Krzysztofowi Czyżowi, którego pieniądze pozwalają na wzmocnienie kadrowe zespołu. Od 1995 r. klub występuje w II lidze jako Krisbut/Papiernik Myszków. W 1997 r. jest o włos od awansu do ekstraklasy. Później ze sponsoringu wycofuje się Krzysztof Czyż. Dochodzi do fuzji z Zielonymi Żarki, ale na krótko. Kolejne lata to degradacja ligowa. W efekcie zespół kończy w IV lidze. W sezonie 2009/2010  MKS Myszków awansował do III ligi, ale ze względu na problemy finansowe musiał wycofać się z rozgrywek i od kolejnego sezonu występował w klasie okręgowej. Obecnie drużyna MKS-u gra w IV lidze. 

 

 

Obydwa zespoły w meczach o punkty spotkały się dwukrotnie w trzeciej lidze sezonu 2010/2011. W Łaziskach, Polonia wygrała 2:1 natomiast w rewanżu lepsi okazali się myszkowscy piłkarze wygrywając 3:0.

 

 

Trzeci mecz między Polonią Łaziska i MKS-em Myszków zostanie rozegrany w sobotę, 26 sierpnia o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych. Kibiców serdecznie zapraszamy.

 

zdjęcie udostępnionie dzięki uprzejmości strony:https://www.facebook.com/zpasjaofotografii/