Piłka nożna

Pechowa porażka.

W  sobotnie wczesne popołudnie na łaziskiej PolArenie,  piłkarze Polonii w spotkaniu 13 kolejki Haiz IV Ligi podejmowali kolejnego wymagającego rywala – zespół Przemszy Siewierz.

 

Mecz od mocnego wejścia rozpoczęli łaziszczanie  organizując kilka okazji bramkowych  i w drugiej minucie stworzyli pierwszą dogodną sytuację  lecz po centrze Mazurka w pole karne, piłka na piątym metrze minęła głowy Badury oraz Gielzy i wyszła poza plac gry. W odpowiedzi gości, po rzucie wolnym Gocyk po raz pierwszy interweniował w łaziskiej bramce efektownie broniąc silny strzał Czogały z 18 metrów. Następnie w 8 minucie Frąckowiak znalazłszy się w sytuacji sam na sam z Boreckim oddał strzał obok siewierskiej bramki zaś po upływie dwóch minut, piłkę z narożnika wrzucał Fabisiak, ale golkiper przyjezdnych z nadludzkim wysiłkiem wybił ją na rzut rożny.Gdy minęła 17 minuta gry, Poloniści stworzyli jedną z ciekawszych akcji. Gielza zagrał do Frąckowiaka  z kolei  Frąckowiak podał piłkę  do Mazurka i pomocnik łaziszczan znalazłszy się w szesnastce gości strzelił między nogami Boreckiego po czym golkiper przyjezdnych wykazując   się dużym refleksem obrócił się i złapał futbolówkę, która już zmierzała w kierunku bramki.Dwie minuty później okazję do zdobycia gola mieli przyjezdni  gdy w dużym zamieszaniu pod łaziską bramką strzał Czogały z obrotu pod poprzeczkę po raz drugi kapitalnie obronił Gocyk.Po dobrej grze Polonii w pierwszych 20 minutach do głosu doszli przyjezdni i po jednej z akcji Nowak sfaulował w polu karnym jednego z graczy Przemszy za co arbiter podyktował dla siewierzan rzut karny, do którego podszedł Kapias. Ten oddał strzał, a piłka otarła  się o słupek blisko którego interweniował Gocyk i wyszła na aut bramkowy. Od tego momentu gra się wyrównała i w 25 minucie aktywny Czogała strzałęm z 14 metrów posłał piłkę obok słupka. Po upływie dziewięciu minut składną akcję przeprowadzili Poloniści lecz bez efektu bramkowego gdyż uderzenie Badury z 14 metrów w krótki róg wychwycił Borecki.

Tuż po przerwie, Polonia  mogła objąć prowadzenie lecz w 48 minucie po trójkowej akcji Nowaka i Frąckowiaka, Fabisiak kończąc ją strzałem z 12 metrów trafił w interweniującego golkipera Przemszy. Później od 49 do 54 minuty inicjatywa udzielała się po stronie rywali, którzy próbowali szczęścia  wykonując  kolejno pięć rzutów rożnych, ale bez efektu bramkowego po czym kolejną próbę w 59 minucie mieli łaziszczanie i tak po akcji Widucha, strzał z dystansu Fabisiaka wylądował na górnej siatce bramki. Sześćdziesiąt sekund później kolejny raz refleksem wykazał się  Gocyk, który  uprzedził Tutaja broniąc jego uderzenie pod poprzeczkę,a w 62 minucie sędzia w kontrowersyjnych okolicznościach podyktował drugą jedenastkę dla zespołu z Siewierza w sytuacji  gdy na interweniującego  Gocyka dotykającego futbolówkę wpadł napastnik przyjezdnych. Ostatecznie dyskusyjny rzut karny po strzale Czogały został zamieniony na gola i to goście objęli prowadzenie, którzy po chwili zaczęli wycofywać się na własną połowę czyhając na kontry z których nic nie wynikało natomiast przewaga Polonii zaznaczała się waleniem głową w mur ( przede wszystkim szwankowało ostatnie podanie). W ostatnich minutach łaziszczanie mogli zmienić losy tej rywalizacji, najpierw futbolówka po solowej akcji Mazurka zakończonej strzałem z szesnastu metrów przeleciała nad okienkiem bramki zaś po uderzeniu Fabisiaka z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. Szkoda tych pierwszych 20 minut gry,w których łaziscy piłkarze stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Gdyby chociaż jedna z nich  znalazła swój finał w siatce, losy tego spotkania potoczyłyby się inaczej.

 

 

13 kolejka Haiz IV Ligi

Polonia Łaziska – Przemsza Siewierz 0:1 ( 0:0 )

bramka dla Przemszy: Czogała – 62 min. z rzutu karnego

żółte kartki: Gocyk, Fabisiak ( obaj Polonia ) oraz Tutaj ( Przemsza )

 

składy drużyn

Polonia Łaziska: Gocyk – Otrzonsek, Moroń( 70 Gersok), Widuch( 74 Suszek), Fabisiak, Mazurek, Frąckowiak, Gielza, Nowak( 80 Just), Smyla, Badura

Przemsza Siewierz: Borecki – Tora( 70 Tokarz), Wlaź, Tutaj, Niesyto( 84 Pająk), Kapias, Czogała, Ból( 78 Głośny), Setlak, Burczyk( 90 Maryniok), Świerczyński

sędzia: Sebastian Szczotka ( Żywiec )

widzów: 100