Maja Karpowicz powołana do Kadry Polski U-23 !!!

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku o godz. 12:00 w niemieckim Friedrichshain, kręglarska Reprezentacja Polski Juniorów do lat 23 rozegra mecz z Niemcami. Pod koniec marca, Selekcjonerzy naszej Kadry: Tomasz Masłowski i Adrian Szulc, powołali w sumie siedmioro Zawodniczek i siedmioro Zawodników. Nam jest niezwykle miło poinformować, że w gronie Kręglistek znalazła się m.in. Zawodniczka Polonii Łaziska Górne oraz Mieszkanka naszego Miasta – Maja Karpowicz. Życzymy Jej powodzenia i trzymamy mocno kciuki by mogła ona zaliczyć debiut na Arenie Międzynarodowej !!!

II Liga Kręglarzy: Polonia trzecia na koniec sezonu 2023/2024.

W sobotę, 16 marca zakończyły się zmagania Kręglarzy w II Lidze sezonu 2023/2024. W rozgrywkach udział wzięli m.in. Kręglarze Polonii Łaziska Górne, którzy rywalizowali o punkty z takimi zespołami jak: Stal Pleszew, Dziewiątka Amica Wronki, BOSiR Brzesko oraz Start Gostyń. Łaziszczanie rozegrali w sumie 8 meczów, w których odnieśli 4 zwycięstwa i ponieśli 4 porażki zdobywając łącznie 10 punktów przy bilansie punktów drużynowych 27:21 oraz stosunku punktów setowych 66:62.

Nasi Mistrzowie nagrodzeni przez Burmistrza za sportowe sukcesy !!!

W poniedziałek, 18 marca br.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaziskach Górnych odbyła się Uroczystość wręczenia Nagród dla Sportowców, Trenerów oraz Działaczy sportowych za osiągnięcia dokonane w 2023 roku. Jest nam niezwykle miło podzielić się z Wami tą informacją tym bardziej, że w gronie 19-tu osób wyróżnionych przez Burmistrza Miasta – Aleksandra Wyrę  znaleźli się dwaj Kręglarze naszego Klubu: to Kamil Fajkus oraz Igor Kolonko, którzy w grudniu minionego roku na rozgrywanych w naszym Mieście, Mistrzostwach Polski kategorii Open zdobyli złoty oraz srebrny medal. Igor to aktualny Mistrz Polski w Tandemach Mieszanych natomiast Kamil to obecny Wicemistrz Polski w Sprincie. Zarówno naszym Kręglarzom jak i Wszystkim pozostałym wyróżnionym Sportowcom z Łazisk Górnych  serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na sportowych arenach.

 

źródło zdjęcia: Gazeta Łaziska

Wicelider z Brzeska pokonany w ostatnim meczu sezonu !!!

W niedzielne południe, nasi Kręglarze rozegrali swoje ostatnie spotkanie sezonu 2023/2024 rozgrywek II Ligi. Poloniści na torach Kręgielni KWK Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych podejmowali aktualnego Wicelidera tabeli – BOSiR Brzesko. W pierwszym bloku tego spotkania Marcin Szostok zdobył dla łaziszczan punkt drużynowy wygrywając na wszystkich torach z Krzysztofem Sobólem wynikiem 565:505 w kręglach natomiast Kamil Fajkus musiał uznać wyższość Jakuba Tomczyka przegrywając z nim w kręglach 518:580. W drugim bloku z kolei na torach dominowali już Gospodarze.

II Liga Kręglarzy: Łaziszczanie lepsi od Stali Pleszew.

Po trzytygodniowej pauzie w zmaganiach II Ligi Kręglarzy, Polonia Łaziska Górne w niedzielne południe tj. 25 lutego gościła na Kręgielni w Pleszewie gdzie jej Przeciwnikiem była tamtejsza drużyna Stali. Łaziski zespół w składzie: Kamil Fajkus, Igor Kolonko, Paweł Kurcok oraz Marcin Szostok zwyciężył  z Gospodarzami 6:0 zgarniając jeszcze  dodatkowy punkt bonusowy i na dwie Kolejki przed końcem sezonu 2023/2024  zajmuje w tabeli trzecią pozycję mając na swoim koncie 6 punktów meczowych plus 2 punkty bonusowe ( 1 pkt bonusowy w zwycięskim spotkaniu ze Startem Gostyń u siebie i 1 pkt bonusowy zdobyty w dzisiejszym wygranym meczu ze Stalą Pleszew ) co daje w sumie dorobek 8 zdobytych punktów na obecny moment trwających jeszcze drugoligowych zmagań.

Kręglarska CLM: Polonia kończy sezon ligowy na piątym miejscu.

W ten weekend  część drużyn rywalizujących w  kręglarskiej Centralnej Lidze Młodzieżowej pojawiła się na Kręgielni po raz ostatni by rozegrać rewanżowe mecze fazy Play-Off w sezonie 2023/2024. Wczoraj nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia dla zespołów, które walczyły o miejsca 5-8. W sobotnie południe - 24 lutego, na Kręgielni przy KWK Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych, łaziszczanie rozegrali rewanżowy mecz z SKK Polonią 1912 Leszno. Nasi Zawodnicy przed rewanżem znajdowali się w doskonałym położeniu, ponieważ trzy tygodnie temu pokonali oni Przeciwników na torach w Lesznie 5:1.

Sponsorzy i partnerzy klubu