Zmarł Tadeusz Bożek.

22 kwietnia  zmarł Śp. Tadeusz Bożek, wieloletni zawodnik  i działacz sekcji kręglarstwa klasycznego  K.S. Polonia MOSiR Łaziska Górne. Trener i koordynator Młodzieżowej  Kadry Wojewódzkiej Okręgowego Związku Kręglarskiego, Kadry Narodowej Kobiet w kręglarstwie klasycznym i sekretarz generalny Śląskiego Okręgowego Związku  Kręglarskiego.

 

Najbliższej rodzinie wyrazy współczucia składa cała społeczność  klubu sportowego "Polonia" Łaziska Górne i MOSiR-u Łaziska Górne

Drugie miejsce Nicoli Kobiór w 41 Memoriale W. Zielińskiego i J. Krukowskiego.

W dniach 8-13 grudnia br. na kręgielni w Poznaniu odbył się 41 Memoriał Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w kręglarstwie klasycznym. W kategorii juniorek młodszych, drugie miejsce zajęła Nicola Kobiór, która zdobyła w sumie 1040 punktów ( 504 pkt w eliminacjach i 536 pkt w finale ). W tej samej kategorii startowała też Maja Karpowicz, ale nie udało jej się dostać do finału i z liczbą 481 punktów w eliminacjach zajęła ona ostatecznie ósme miejsce.

Wśród chłopców w kategorii juniorów młodszych, siódme miejsce zajął Jakub Erkier z liczbą 1016 pkt ( 542 pkt w eliminacjach i 474 pkt w finale ) natomiast drugi z naszych zawodników – Igor Kolonko zakończył rywalizację na fazie eliminacyjnej zajmując ostatecznie 10 miejsce ( 526 pkt. ).

Mistrzostwa Polski Juniorów w Lesznie. Startowała Małgorzata Kurcok.

W dniach 26-30 sierpnia na kręgielni w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kręglarstwie klasycznym. Nasz klub reprezentowała Małgorzata Kurcok, która w rywalizacji indywidualnej zajęła szóste miejsce na siedemnaście startujących zawodniczek. Kręglistka z Łazisk Górnych zdobyła w sumie 1115 pkt ( 555 pkt w eliminacjach i 560 pkt w finale ). Nasza zawodniczka wzięła również udział w turnieju par i razem z Nicolettą Dudziak z Polonii 1912 Leszno uplasowała się na czwartej pozycji z kolei w rywalizacji drużynowej, łaziszczanka będąc wypożyczona do Polonii 1912 Leszno zdobyła z trzema zawodniczkami tego klubu brązowy medal.

Nicola Kobiór indywidualną Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych !!! Igor Kolonko czwarty.

W dniach 14-16 sierpnia br. na kręgielni w Tucholi rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kręglarstwie Klasycznym. W zawodach udział wzięli reprezentanci naszego klubu: Maja Karpowicz, Nicola Kobiór, Igor Kolonko i Jakub Erkier. Wczoraj w turnieju par, tytuł Mistrzowski powędrował do rąk Igora i Jakuba( ich łączny wynik – 1096 kręgli ), a Nicola wraz z Mają zostały Wicemistrzyniami Polski ( suma wszystkich kręgli obu zawodniczek wyniosła 1007 ). Także wczoraj odbyła się rywalizacja w sprintach i tutaj w ćwierćfinale Nicola oraz Kuba musieli przełknąć gorycz porażki ze swoimi przeciwnikami. Nasza zawodniczka przegrała rywalizację z kręglistką reprezentującą KK Dziewiątkę-Amicę Wronki natomiast łaziski kręglista w swoim pojedynku przegrał z zawodnikiem K.S. Polonii 1912 Leszno. Z kolei w niedzielę rozegrane zostały finały indywidualne i tutaj znów mogliśmy unieść ręce w geście triumfu, ponieważ w turnieju indywidualnym dziewczyn, złoto zdobyła Nicola Kobiór z końcowym wynikiem 1057 kręgli, Maja Karpowicz w zmaganiach indywidualnych zajęła ostatecznie miejsce jedenaste ( 989 zbitych kręgli ), zaś w rywalizacji chłopców, czwarte miejsce zajął Igor Kolonko( suma punktów: 1086 ), a Jakub Erkier, który po eliminacjach zajmował miejsce trzecie, finałową rozgrywkę zakończył na miejscu 20 ( suma punktów: 1006 ).

Jakub Erkier i Igor Kolonko Mistrzami Polski w Turnieju Par. Srebro dla Nicoli Kobiór i Mai Karpowicz.

W drugim dniu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych rozgrywanych na kręgielni w Tucholi, w turnieju par chłopców tytuł mistrzowski zdobyli Jakub Erkier i Igor Kolonko z łącznym wynikiem 1096 kręgli ( suma punktów Jakuba – 554, suma punktów Igora -542 ). W turnieju dziewcząt, wicemistrzyniami Polski zostały Nicola Kobiór i Maja Karpowicz z łączną liczbą 1007 zbitych kręgli ( wynik strąconych kręgli przez Nicolę – 512, wynik strąconych kręgli przez Maję – 495 ).

W konkurencji „Sprint” Nicola i Kuba awansowali do ćwierćfinału po wygranych pojedynkach w 1/8 finału.

Sponsorzy i partnerzy klubu