Orzeł Mokre Zwycięzcą „X”Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej im. Andrzeja Chrószcza.

Okrągłemu, bo już „X” Powiatowemu Turniejowi Piłki Nożnej Halowej im. Andrzeja Chrószcza tradycyjnie towarzyszyły  ogromne sportowe emocje. W jubileuszowej edycji tej piłkarskiej Imprezy na terenie Powiatu Mikołowskiego, która od 2012 roku (z małymi przerwami w 2013 i 2021 roku) odbywa się w Hali Sportowej łaziskiego MOSiR-u przy ul. Ogrodowej, w sobotę – 28 stycznia  wystartowało 10 drużyn podzielonych na dwie Grupy. Początkowo na boisku obserwowaliśmy dobrą zabawę i dużą radość gry w piłkę, a kiedy przyszło już rozgrywać fazę pucharową to na boisku nie było „zlituj” tylko zacięta i niezwykle pasjonuąca walka o końcowy triumf w Turnieju. W tym roku Przechodni Puchar Prezesa Polonii Łaziska Górne zdobyli Piłkarze Orła Mokre, którzy w Wielkim Finale po serii rzutów karnych pokonali drugi zespół Polonii Łaziska Górne. Podium uzupełniła Fortuna Wyry wygrywając w meczu o 3 miejsce z LKS-em Woszczyce. Po zakończeniu turniejowych rozgrywek, Puchary i Dyplomy ( drużynowe i indywidualne ) wręczyli: Żona Śp. Andrzeja Chrószcza – Pani Maria, Dyrektor MOSiR-u Łaziska Górne – Joanna Pasierbek-Konieczny oraz Prezes Polonii Łaziska Górne – Mariusz Respondek.

 

Wyniki „X” Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa Polonii Łaziska Górne Łaziska Górne, Hala MOSiR- 28.01.2023

Urodziny Roberta Janeckiego.

Dzisiaj swoje urodziny obchodzi  Kierownik drużyny piłkarskiej oraz Dyrektor Polonii Łaziska Górne – Robert Janecki. Z tej okazji cała Społeczność naszego Klubu składa Mu najlepsze życzenia: dużo zdrowia,  Pogody Ducha oraz wytrwałości w pracy na rzecz Klubu z Łazisk Górnych, a także wielu powodów do radości z sukcesów sportowych naszych Zawodników.

Wszystkiego Najlepszego !!! 

X Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa K.S. Polonia Łaziska Górne.

Już po raz dziesiąty w Hali Sportowej MOSiR-u Łaziska Górne przy ul. Ogrodowej 50, odbędzie się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa K.S. Polonia Łaziska Górne. W jubileuszowej edycji tego Turnieju  udział wezmą: Polonia Łaziska Górne, Gwarek Ornontowice, Kamionka Mikołów, LKS Woszczyce, LKS Gardawice, Orzeł Mokre, Fortuna Wyry, Polonia Łaziska Górne II, Strażak Mikołów oraz Juniorzy RPM 2007. Wszystkich Kibiców futbolu w wydaniu powiatowym serdecznie zapraszamy na to Piłkarskie Święto, które w sobotę 28 stycznia  rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 15:20.

Wstęp Wolny !!!

Rozpiska spotkań  oraz Regulamin X Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa K.S. Polonia Łaziska Górne w poniższym załączniku ( prosimy wszystkie drużyny o dokładne zapoznanie się, by uniknąć niepotrzebnego zamieszania !!! ):

 

Rozpiska spotkań i Regulamin Turnieju

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodziny Artura Terbalyana.

Dzisiaj swoje urodziny świętuje Obrońca naszej piłkarskiej drużyny - Artur Terbalyan.  Z tej okazji przesyłamy Mu najlepsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń , wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów w przygodzie piłkarskiej i życiu osobistym oraz wiele radości z gry w barwach naszego Klubu.

 

Wszystkiego Najlepszego !!!

Dobra postawa Polonii w Grze kontrolnej z Trzecioligowcem.

Piłkarze łaziskiej Polonii po pierwszych zajęciach treningowych w Hali sportowej w rozpoczętym Okresie Przygotowawczym do Rundy Wiosennej, wczoraj wieczorem po raz pierwszy w tym roku wybiegli na otwarte Boisko rozgrywając Mecz kontrolny z Odrą Wodzisław Śląski. Łaziszczanie choć przegrali na sztucznej murawie w Nieboczowach 1:3 to na tle Trzecioligowca wypadli całkiem przyzwoicie. W pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem, Marcin Topór w 27 minucie obronił rzut karny. Po zmianie stron na prowadzenie wyszła Polonia po golu Nikolasa Wróblewskiego, który w 70 minucie trafił do siatki z rzutu karnego. Rywale natomiast zdobyli bramki w samej końcówce gry. Oprócz tego, w dwudziesto dwu osobowym składzie naszej drużyny powołanej na pierwszy zimowy sprawdzian przed ligowymi rozgrywkami pojawił się 16-letni Wychowanek Klubu, Jakub Kopiec.

Piłkarze Polonii Rozpoczęli Przygotowania do Rundy Wiosennej.

Drużyna Polonii Łaziska Górne  (Podopieczni Trenerów Piotra Mrozka i Rafała Franke) rozpoczęła już Okres Przygotowawczy do Rundy Rewanżowej sezonu 2022/2023. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 32 Zawodników ( w tym Grupa Zawodników Testowanych i Grupa młodych Piłkarzy z Reprezentacji Powiatu Mikołowskiego prowadzona na co dzień przez Trenerów Sebastiana Hendla i Andrzeja Sikorę ). W trakcie pierwszego Treningu w Nowym Roku, na twarzach Piłkarzy Mistrza Jesieni  IV Ligi gr. Śląskiej II, dało się zaobserwować, że są Oni w doskonałych nastrojach i co najistotniejsze , zaczynają się Oni wykazywać bardzo dużym zaangażowaniem by jak najlepiej przepracować Zimę i z optymizmem przystąpić do Rundy Wiosennej. Do 28 stycznia, łaziszczanie koncentrować się będą na Treningach mających na celu sprawdzić Ich formę fizyczną. Te zajęcia odbywać się będą w Hali Sportowej i na Siłowni. Następnie w najbliższy piątek – 20 stycznia jako przerywnik w Treningach Polonia rozegra wyjazdowy Mecz kontrolny z trzecioligową Odrą Wodzisław Śląski. Od początku lutego do zajęć na Siłowni oraz Hali dojdą też Treningi na Boisku.

Sponsorzy i partnerzy klubu