Trzy gole i trzy punkty.

Po raz siódmy tej Jesieni, zespół Polonii Łaziska Górne zainkasował komplet punktów. Podopieczni Trenera Piotra Mrozka w ramach 9 Kolejki IV Ligi gr, Śląskiej II po  wyrównanej grze pokonali na wyjeździe Spójnię Landek.

Mecz świetnie rozpoczął się  dla Polonii, bo już w szóstej minucie po dwójkowej akcji Bartka Waśkiewicza z Nikolasem Wróblewskim, Ten drugi skutecznym strzałem pokonał Łukasza Krzczuka i było 1:0 dla łaziszczan. Później oglądaliśmy na boisku wyrównaną walkę obu drużyn, ale więcej goli goli do przerwy nie zobaczyliśmy. W drugiej połowie ambitnie grający Gospodarze długo starali się stawić opór naszym Zawodnikom, ale bardzo dobra taktyka, wysoka kultura i technika gry oraz szybkość Piłkarzy z Łazisk Górnych sprawiły, że w końcówce dołożyli jeszcze Oni swoim Przeciwnikom  dwa gole. W 81 minucie po zagraniu od Nikolasa Wróblewskiego, który kilkukrotnie w tym spotkaniu bardzo ostro został potraktowany przez graczy z Landka, znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Daniel Fabisiak trafiając do siatki bardzo blisko lewego słupka bramki strzeżonej przez Golkipera Spójni  natomiast w 90 minucie po szybkiej akcji,  Michał Staniucha celnym podaniem obsłużył Ireneusza Badurę, który znalazłszy się w sytuacji „sam na sam” z Łukaszem Krzczukiem, płaskim strzałem posłał piłkę do bramki pod nogami próbującego zatrzymać ją Bramkarza Spójni.

Przed meczem ze Spójnią Landek.

W zbliżającej się 9 serii spotkań IV Ligi gr. Śląskiej II, Rywalem naszych Piłkarzy będzie Spójnia Landek.

Spójnia Landek w ostatnim czasie zgromadziła na swoje konto 11 punktów i z dorobkiem 3 zwycięstw, 2 remisów, 3 porażek oraz stosunku bramek 18:12, znajduje się obecnie dokładnie w środku całej ligowej stawki, bo na ósmej pozycji. Drużyna z Landka na swoim boisku zdobyła do tej pory siedem punktów wygrywając z Gwarkiem Ornontowice i Unią Racibórz oraz remisując z Decorem Bełk. Poniosła Ona też porażkę z Unią Turzą Śląską. W sumie nasz najbliższy Przeciwnik zdobył na swoim terenie 11 bramek, a stracił 5. W poprzedniej Kolejce, Spójnia nieoczekiwanie zwyciężyła w Bielsku Białej z Rezerwami Podbeskidzia 2:0.

Urodziny Mikołaja Polczyka.

Dzisiaj swoje urodziny świętuje Obrońca piłkarskiej drużyny Polonii, Mikołaj Polczyk. Naszemu Zawodnikowi życzymy dużo zdrowia, szczęścia, wielu chęci i motywacji w podnoszeniu swoich umiejętności piłkarskich, wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów w życiu osobistym i wielu udanych występów w barwach naszego Klubu.

Wszystkiego Najlepszego !!!

Mocny Rywal i cenne zwycięstwo.

Na półmetku pierwszej części sezonu w IV Lidze gr. Śląskiej II  do Łazisk Górnych przyjechała wczoraj silna ekipa LKS-u Czaniec. Jednak zanim Sędzia – Marcin Kwiecień odgwizdał początek meczu, Prezes naszego Klubu – Mariusz Respondek razem z Członkiem Zarządu, Ryszardem Smolorzem wręczyli pamiątkową Statuetkę Pomocnikowi Polonii – Danielowi Fabisiakowi za rozegranie 150 meczów w barwach drużyny z Łazisk Górnych.

W pierwszej odsłonie najpierw dwa razy groźnie zaatakowali Goście, ale bez efektu bramkowego, a później  więcej z gry mieli Podopieczni Trenera Piotra Mrozka. W  13 minucie Polonia  mogła wyjść na prowadzenie jednak  silny strzał Artura Terbalyana z ośmiu metrów pewnie obronił czaniecki Golkiper. Następnie w 15 min. z rzutu wolnego w kierunku bramki uderzał Bartosz Waśkiewicz, ale bez efektu bramkowego. Na kolejną dogodną okazję łaziszczan doczekaliśmy się w 20 min. Futbolówka od Daniela Fabisiaka trafiła pod nogi Kamila Uniejewskiego, który następnie znalazł się „oko w oko” z Bramkarzem LKS-u i oddał strzał jednak Kierlin wybił futbolówkę na rzut rożny. Sześć minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Aleksander Apanchuk, jednak w sytuacji sam na sam z Dawidem Stambułą, ofensywny gracz z Czańca trafił w boczną siatkę. Przyjezdni także starali się zagrozić naszemu zespołowi, ale Polonia skutecznie odpierała Ich ataki. W 35 min. stuprocentową sytuację bramkową miał Mateusz Nowara, jednak  po rzucie rożnym Daniela Fabisiaka, z pierwszej piłki huknął On  z 25 metrów obok słupka. Po upływie dwóch minut po akcji zainicjowanej przez Patryka Widucha, który podaniem uruchomił Daniela Fabisiaka, a następnie Fabisiak Terbalyana, futbolówka trafiła jeszcze do Nikolasa Wróblewskiego. Ten wjechał w pole karne i oddał strzał, ale piłka minęła słupek.

Urodziny Kacpra Grycana.

Dzisiaj swoje urodziny obchodzi Pomocnik naszej drużyny - Kacper Grycan. Z tej okazji życzymy Mu dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, motywacji w kształtowaniu swoich piłkarskich umiejętności, jak największej liczby minut spędzonych na boisku  i wielu powodów do radości z gry w barwach Polonii Łaziska Górne.

 

Wszystkiego Najlepszego !!!

Przed meczem z LKS-em Czaniec.

Runda jesienna IV Ligi gr. Śląskiej II sezonu 2022/2023  zaczyna wkraczać już w decydującą fazę. W ramach 8 Kolejki spotkań, Polonia Łaziska Górne na własnym terenie zmierzy się z LKS-em Czaniec.

LKS Czaniec w sześciu meczach zdobył dotąd 10 punktów i z  liczbą 3 zwycięstw, 1 remisem, 2 porażkami, 10 golami strzelonymi oraz 10 straconymi znajduje się na szóstej pozycji w tabeli. Drużyna z Czańca w poprzedni weekend pauzowała, ponieważ Jej mecz z Rezerwami Podbeskidzia Bielsko Biała został przełożony na 19 października, a jeszcze wcześniej pokonała Ona na wyjeździe 2:1 Unię Racibórz.

Sponsorzy i partnerzy klubu