Plan Okresu Przygotowawczego do Rundy Wiosennej sezonu 2023/2024.

Po świetnej Rundzie Jesiennej, nasi Piłkarze udali się na zasłużony odpoczynek. My natomiast poznaliśmy już Plan Przygotowań naszego zespołu do Rundy Rewanżowej sezonu 2023/2024. Po nowym roku, Polonia rozpocznie treningi 17 stycznia w Hali Sportowej w Łaziskach Średnich. Następnie trzy dni później ( 20 stycznia ) weźmie udział w corocznym Halowym Turnieju Powiatowym im. Andrzeja Chrószcza, który odbędzie się w Hali Sportowej w Łaziskach Górnych, a od 26 stycznia rozgrywać będzie mecze kontrolne.

 

Plan Okresu Przygotowawczego Polonii Łaziska Górne do Rundy Wiosennej – Zima 2024:

17 stycznia( środa ) – Pierwszy Trening ( Hala Sportowa w Łaziskach Średnich )

20 stycznia( sobota ) – Powiatowy Turniej Halowy im. Andrzeja Chrószcza w Łaziskach Górnych

Jesień Piłkarzy Polonii w liczbach.

Wyjątkowo późno, bo dopiero 18 listopada, piłkarski zespół Polonii Łaziska Górne zakończył pierwszy etap sezonu 2023/2024 zostając po raz drugi z rzędu najlepszą drużyną Jesieni .gr. Śląskiej II. Jaka była pierwsza Runda rozgrywek w wykonaniu Podopiecznych Trenera Piotra Mrozka w liczbach? Ogólnie rzecz biorąc to pierwszy etap zmagań ligowych w wykonaniu naszego zespołu był po prostu świetny o czym mówią poniższe statystyki podsumowujące pierwszą połowę sezonu 2023/2024.

Urodziny Konrada Pipia.

W dniu dzisiejszym kolejną rocznicę urodzin świętuje Pomocnik Polonii Łaziska Górne - Konrad Pipia. Z tej okazji składamy Mu  najlepsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń , wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów w przygodzie piłkarskiej i życiu osobistym oraz wiele radości z gry w barwach naszego Klubu.

 

Wszystkiego Najlepszego !!!

Triumf na wagę Mistrzostwa Jesieni !!!

Piłkarska drużyna Polonii po raz drugi z rzędu została Mistrzem Półmetka sezonu !!!  W rozegranym w sobotę, zaległym spotkaniu 8 Kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II kończącym zmagania pierwszego etapu sezonu 2023/2024, łaziszczanie bardzo pewnie pokonali na własnym boisku MKS Lędziny aż 6:0, a  w 69 minucie między słupkami łaziskiej bramki zadebiutował Patryk Kulski. Już po półgodzinie gry nasz zespół prowadził 4:0, a worek z bramkami rozwiązał się w 13 minucie. Po przejęciu piłki przez Dawida Kaszoka, ta następnie trafiła do Daniela Fabisiaka, który z kolei zagrał do wychodzącego na pozycję Mateusza Wojtka po czym przy próbie dośrodkowania naszego Wychowanka w polu karnym do jednego ze swoich kolegów, piłkę do własnej siatki skierował Jakub Guzy.

Przed meczem z MKS-em Lędziny.

Przed naszymi Piłkarzami ostatnie w tym roku spotkanie o ligowe punkty Rundy Jesiennej 2023/2024. Łaziszczanie w najbliższy weekend odrobią zaległości z 8 Kolejki  podejmując na własnym boisku MKS Lędziny.

Drużyna z Lędzin jest jedyną, która tej Jesieni nie zaznała smaku zwycięstwa. MKS z zerowym dorobkiem punktowym i 14 porażkami oraz stosunkiem bramek 6:67 zamyka ligową tabelę. Nasz najbliższy, a zarazem ostatni Przeciwnik w pierwszej części sezonu 2023/2024 w poprzedni weekend poniósł porażkę 1:2 z Rekordem II Bielsko Biała.

Polonia do ostatniej tegorocznej rywalizacji o punkty przystępuje w roli Wicelidera tabeli. Nasz zespół w czternastu meczach zdobył 31 punktów, na które składa się: 9 zwycięstw, 4 remisy, 1 porażka oraz stosunek bramek 31:10. Podopieczni Trenera Piotra Mrozka podobnie jak zeszłej Jesieni tak i teraz mają duże powody do zadowolenia  jeżeli chodzi o statystyki na własnym terenie.

Jest Charakter i są trzy punkty.

Wiara, ambicja i Charakter. Tymi cechami po niesamowitej pogoni za wynikiem bardzo mocno wyróżnili się Piłkarze Trenera Piotra Mrozka skutecznie odwracając losy domowego pojedynku z LKS-em Czaniec na swoją korzyść dzięki czemu udało się im osiągnąć cel zgarniając w pełni zasłużenie komplet punktów i zanotowali piąty triumf z rzędu w Rundzie Jesiennej na własnym Stadionie oraz siódmy mecz z rzędu bez porażki.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się po myśli Polonii, gdyż w 13 minucie po koronkowej akcji zespołu, Aleksander Biegański w polu karnym wystawił piłkę na lewą nogę Mateuszowi Wojtkowi, a ten bez problemów ulokował ją w siatce Rywali.

Sponsorzy i partnerzy klubu