Osiągnęły swój cel !!! Siatkarki po raz drugi w historii klubu zagrają w II Lidze Centralnej !!!

Zrobiły to!!! osiągnęły cel,  jaki postawiły sobie w  sezonie 2021/2022 !!! Siatkarki Polonii Łaziska Górne w niedzielny wieczór przy blisko 400-tu osobowej Publiczności zgromadzonej na trybunach hali sportowej przy ul. Ogrodowej 50, zapisały kolejną piękną kartę w historii łaziskiego sportu, awansując do II Ligi Centralnej Siatkówki Kobiet ( drugi awans na szczebel centralny w historii naszego klubu ) i to w dodatku na Naszej, Łaziskiej Ziemi, ponieważ nasz klub z uwagi na zwycięstwo w półfinale Baraży o awans do II Ligi w Nowej Soli, mógł zorganizować Turniej Finałowy w Łaziskach Górnych. Od piątku do niedzieli, byliśmy świadkami Wielkiego Święta żeńskiej Siatkówki. Były wielkie emocje, zacięte mecze i przede wszystkim znakomita atmosfera na trybunach. Podopieczne trenera Janusza Hajduka nie oddały swojej twierdzy rywalkom, z jakim przyszło im walczyć i wykorzystując atut własnego parkietu oraz Publiczności, która przez wszystkie trzy dni licznie gromadziła się na widowni, niosąc bardzo żywy i głośny doping, wywalczyły upragniony awans do rozgrywek ogólnopolskich w nowym sezonie, wygrywając  3:1 z UKS-em Pomorzanie Pogodno Szczecin w piątek, 3:0 w sobotę z MKS-em Andrychów i 3:0 w niedzielę z EASY WRAP Volley 3 Kobyłką. W niedzielny wieczór gdy w ostatniej akcji pojedynku z Kobyłką, Polonia przesądziła o triumfie w całym Finale Baraży, przez widownię przeszła ogromna fala radości bardzo licznie zgromadzonych w naszej hali Kibiców, a w całym turnieju, Najlepszą Zawodniczką została nasza rodowita łaziszczanka – atakująca Angelika Bruderek. Jeżeli chodzi o statuetki dla Najlepszej Zawodniczki w drużynie Polonii we wszystkich trzech rozegranych spotkaniach tego Finału, MVP meczu ze Szczecinem została Weronika Prus, MVP meczu z MKS-em Andrychów – Martyna Kłoda, a Najlepszą Zawodniczką meczu z EASY WRAP Volley 3 Kobyłką ogłoszona została Ewelina Zawisza. Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu turnieju finałowego pragniemy skierować do:

Finał Baraży o II Ligę będzie transmitowany.

Z uwagi na liczne pytania dot. przekazu na Żywo z Turnieju Finałowego Baraży o II Ligę Centralną Siatkówki Kobiet, informujemy, że ze wszystkich spotkań jakie odbędą się w hali sportowej w Łaziskach Górnych, zostanie przeprowadzona transmisja za pośrednictwem profilu facebookowego naszego klubu. Transmisja będzie aktywna na kilka minut przed rozpoczęciem meczu.

 

Transmisja Live:

22.04.2022 godz. 18:00

https://www.facebook.com/100063465946094/videos/360254636143037

 

Mecz nr.2 

MKS Andrychów - Volley 3 Kobyłka

transmisja live: 

https://www.facebook.com/100063465946094/videos/287486276777969

 

 

 

Finał Baraży o II Ligę Centralną Siatkówki Kobiet w Łaziskach Górnych.

 

 

Przed nami Wielkie Siatkarskie Wydarzenie w naszym Mieście o randze ogólnopolskiej. W dniach 22-24 kwietnia w hali MOSiR-u w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50, odbędzie się Finałowy Turniej Baraży o awans do II Ligi Centralnej w Siatkówce Kobiet. W decydujących zmaganiach, które przesądzą o tym kto w sezonie 2022/2023 uzyska promocję na szczebel centralny, na parkiecie łaziskiej hali walczyć będą cztery drużyny. A są to: Polonia Łaziska Górne ( Wicemistrzynie Śląska oraz Gospodarz Turnieju  ), UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin ( zachodniopomorskie ), EASY WRAP Volley 3 Kobyłka ( mazowieckie ) oraz MKS Andrychów ( małopolskie ). Awans do II Ligi Centralnej, spośród całej czwórki wywalczy zwycięzca całego turnieju. Wszystkich Kibiców ( w szczególności  tych z Łazisk Górnych), a także  sympatyków drużyn przyjezdnych, gorąco zapraszamy by jak najliczniej zapełnić w najbliższy weekend  trybuny naszej hali  i wspierać siatkarki poprzez głośny doping. Szykuje nam się prawdziwe Święto Żeńskiej Siatkówki na wysokim poziomie, a  na  takim wydarzeniu nie może zabraknąć nawet najbardziej zagorzałych fanów piłki siatkowej w Polsce.  

Polonia w Finale Baraży o II Ligę Centralną w Siatkówce Kobiet !!! Wygrany Turniej Półfinałowy w Nowej Soli !!!

Siatkarki Polonii Łaziska Górne postawiły kolejny krok w stronę awansu na szczebel centralny i są już na ostatniej prostej osiągnięcia swojego celu. W ten weekend począwszy od piątku, 8 kwietnia do dzisiaj – 10 kwietnia, podopieczne trenera Janusza Hajduka mimo drobnych przygód jakie spotkały je na parkiecie hali sportowej w Nowej Soli w jednym ze spotkań,  przeszły przez Turniej Półfinałowy Baraży o II Ligę Ogólnopolską bez najmniejszych kłopotów, zostawiając w tyle UKS Ares Nową Sól, ECO UNI Opole i KKS Mine Master Złotoryję wygrywając z nimi wszystkie mecze 3:0 dzięki czemu zostały one zwyciężczyniami pierwszej części zmagań o awans na szczebel centralny i znalazły się w gronie najlepszej 16-tki, która powalczy o uzyskanie promocji  do    wyższej klasy rozgrywkowej w nowym sezonie, ale już o randze krajowej. Finał Baraży o II Ligę Centralną Siatkówki Kobiet jest zaplanowany na dni 22-24 kwietnia, a gdzie przyjdzie łaziszczankom walczyć o wejście na ten szczebel rozgrywkowy to wszystko, mamy nadzieję, powinno się wyjaśnić   w nadchodzącym tygodniu. Gdy tylko wszystkie formalności dot. miejsca rozegrania Finałowego Turnieju w Barażach o II Ligę Centralną zostaną dopięte na ostatni guzik, poinformujemy o tym w osobnym newsie.

Sponsorzy i partnerzy klubu