Siatkarki poniosły porażkę w Wałbrzychu.

Siatkarki łaziskiej Polonii  mają już za sobą pierwsze przetarcie w rozgrywkach II Ligi Centralnej Siatkówki Kobiet. Wczoraj po południu nasza drużyna na Inaugurację sezonu 2022/2023 niestety musiała uznać wyższość MKS-u Chełmiec Wodociągi Wałbrzych przegrywając w trzech setach. Podopieczne Trenera Janusza Hajduka kolejną okazję do zdobycia pierwszych punktów na szczeblu centralnym będą miały za tydzień kiedy po raz pierwszy w nowo rozpoczętych rozgrywkach podejmować będą w Hali sportowej MOSiR-u w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej  Sari Żory.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców, bo liczne wsparcie i doping naszemu zespołowi na trybunach  i to w dodatku w pierwszym domowym spotkaniu ligowym  bardzo się przyda !!!

 

1 Kolejka II Ligi Siatkówki Kobiet gr. 3

1.10.2022

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Polonia Łaziska Górne 3:0 ( 25:17, 25:13, 25:13 )

Siatkarska Polonia rozpoczyna nowy sezon ligowy.

Cztery sezony. Dokładnie tyle czasu minęło od ostatniego ligowego  meczu łaziskich Siatkarek na szczeblu ogólnopolskim. Już w najbliższy weekend na siatkarskich parkietach naszego Kraju, drużyny żeńskie   od Tauron Ligi do II Ligi Centralnej zainaugurują nowy sezon 2022/2023. W Łaziskach Górnych w przeszłości mieliśmy już okazję dopingować naszą drużynę w drugoligowych zmaganiach, ponieważ Polonia w tej Klasie rozgrywkowej spędziła trzy sezony od 2015/2016 przez 2016/2017 aż do sezonu 2017/2018. Później nastąpiła kilkuletnia przerwa, a łaziszczanki rywalizowały o punkty w rozgrywkach regionalnych. Blisko powrotu do II Ligi Centralnej byliśmy w sezonie 2020/2021. Wówczas drużyna prowadzona przez Trenera Krzysztofa Waligórskiego najpierw została Wicemistrzem Śląska i pomyślnie przeszła przez Półfinał Baraży w Opolu dostając się potem do Turnieju Finałowego, który odbył się w Żorach. Tam  łaziszczanki zajęły trzecie miejsce, a do II Ligi awansowały wtedy Gospodynie – Sari Żory wygrywając cały Turniej. W zeszłym sezonie z kolei tj. 2021/2022, Polonia prowadzona już przez Trenera Janusza Hajduka przeszła niemal jak burza najpierw przez Rundę zasadniczą,  następnie Play-Offy, w których nasze Dziewczyny obroniły Tytuł Wicemistrzowski i ponownie dotarły do Półfinałów Baraży o awans na szczebel ogólnopolski. W Turnieju Półfinałowym, który odbył się w Nowej Soli, łaziszczanki zdeklasowały swoje Rywalki wygrywając bez straty seta z UKS-em Ares Nowa Sól, Mine Master Złotoryją oraz ECO Uni Opole. Zwycięstwo w I etapie baraży oznaczało możliwość zorganizowania Turnieju Finałowego w Łaziskach Górnych, a jak na nim było? To już wszyscy dobrze pamiętamy. Decydujący o „być albo nie być” w II Lidze Centralnej Turniej Finałowy Baraży rozegrany został w naszej hali w dniach 22- 24 kwietnia. Poprzeczka zawieszona była już dużo wyżej, a zespołami przeciwnymi  Podopiecznych Janusza Hajduka były: Pomorzanie Pogodno Szczecin , Volley 3 Kobyłka oraz MKS Andrychów. Polonistki wykorzystując atut własnej hali i przede wszystkim licznie dopingujących Im Kibiców przez trzy dni trwania Turnieju okazały się bezkonkurencyjne wygrywając  kolejno - 3:1 ze Szczecinem, 3:0 z Andrychowem oraz 3:0 z Volley 3 Kobyłką i zwyciężając cały Finałowy Turniej Barażowy przypieczętowały One upragnioną Promocję do wyższej Ligi w sezonie 2022/2023, ale już na poziomie ogólnokrajowym.

Wyniki Towarzyskiego Turnieju Siatkarek w Łaziskach Górnych.

Wczoraj od godz. 10:00 – 16:00 w hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50, odbywał  się Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny: Trans Ann Płomień Sosnowiec ( Tauron I Liga ), Polonia Łaziska Górne ( Beniaminek II Ligi Centralnej ), MKS Copco Imielin ( Beniaminek II Ligi Centralnej ) oraz Sari Żory ( II Liga Centralna ). Wszyscy rozegrali trzy mecze systemem „każdy z każdym” po trzy sety bez względu na wynik. Pierwsze dwie partie rozgrywane były do 25 punktów ( + 2 punkty przewagi ), a set trzeci tie-break do 15 punktów ( + 2 punkty przewagi ). Dla wszystkich zespołów uczestniczących w tym Turnieju była to pożyteczna jednostka treningowa oraz podsumowanie Okresu Przygotowawczego do nowego sezonu siatkarskiego 2022/2023, który rozpocznie się za tydzień w sobotę – 1 października.

Turniej Siatkówki Kobiet w Łaziskach Górnych.

Na  ponad tydzień przed rozpoczęciem sezonu siatkarskiego, w sobotę – 24 września w hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50 odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. W zawodach udział wezmą: Polonia Łaziska Górne, Trans Ann Płomień Sosnowiec, Sari Żory i MKS Copco Imielin. Dla naszych Siatkarek będzie to zwieńczenie Okresu Przygotowawczego przed Inauguracją  rozgrywek  w II Lidze Centralnej sezonu 2022/2023, do której łaziszczanki awansowały po kilku latach przerwy. Wszystkich Kibiców siatkarskiej drużyny Polonii   serdecznie zapraszamy na trybuny naszej hali od godz. 10:00 do 16:00 i zachęcamy do wspólnego kibicowania, a już wkrótce podamy do informacji Terminarz meczów ligowych i Kadrę drużyny z Łazisk Górnych na zbliżający się sezon.

 

Wstęp Wolny !!!

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet w Łaziskach Górnych.

W sobotę, 24 września  w Hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50, odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. W Zawodach udział wezmą cztery drużyny: Trans-Ann Płomień Sosnowiec, MKS Copco Imielin, MUKS Sari Żory i Polonia Łaziska Górne.

Zasady rozgrywania turnieju: 

- Każda drużyna rozgrywa 2 mecze na sektorze i 1 mecz na boisku głównym

- System „każdy z każdym” 

- 3 sety bez względu na wynik. Dwa pierwsze sety do 25pkt (+ 2pkt przewagi), trzeci set tie-break do 15pkt (+2pkt przewagi) 

- Każdy set punktowany 1pkt 

- O klasyfikacji końcowej decydują: punkty, ratio setów, ratio małych punków, bezpośredni mecz

Polonia w trzeciej Grupie II Ligi Siatkówki Kobiet.

Zostały już ustalone Grupy w II Lidze Centralnej Siatkówki Kobiet na sezon  2022/2023. Siatkarki Polonii Łaziska Górne przystąpią do rozgrywek w Gr. III, a ich Przeciwnikami będą:

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

MKS IgnerHome Volley Świdnica

UKS AZS AWF Sokół 43 Katowice

AZS AWF Hummel Wrocław

NTSK AZS PANS Komunalnik Nysa

KS Silesia Panki

MUKS Sari Żory

ECO UNI Opole

Silesia Volley Mysłowice

Inauguracja nowego sezonu w II Lidze Centralnej Siatkówki Kobiet, zaplanowana jest na sobotę, 1 października. Nasza drużyna w pierwszej kolejce zagra na wyjeździe z MKS-em Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

Sponsorzy i partnerzy klubu