Kręglarstwo

Czwarte miejsce Mai Karpowicz na Mistrzostwach Polski w Gostyniu.

W weekend 1-3 kwietnia na kręgielni w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie klasycznym. W zawodach uczestniczyli m.in. zawodnicy Polonii MOSiR Łaziska Górne. Najwyżej sklasyfikowana została nasza juniorka Maja Karpowicz, która w finale indywidualnym zajęła czwarte miejsce z wynikiem 1086 kręgli ( 560 – eliminacje i 526 – finał ). Wśród chłopców  w rywalizacji indywidualnej, siódmą pozycję z wynikiem 1122 kręgli ( 597 – eliminacje i 525 – finał ) zajął Igor Kolonko, a wynik 1057 kręgli ( 556 – eliminacje i 501- finał ) i 21 miejsce uzyskał Mikołaj Jastrzębski. W Tandemach, Maja Karpowicz i Jakub Erkier zakończyli rywalizację na etapie ćwierćfinałów zajmując w końcowej klasyfikacji, siódme miejsce. W Sprincie dziewcząt, Maja Karpowicz odpadła w ćwierćfinale i zajęła miejsce szóste natomiast w Sprincie chłopców, Igor Kolonko i Mikołaj Jastrzębski odpadli w 1/8 finału i uplasowali się oni kolejno na miejscach 10 i 12. W Turnieju par, Igor Kolonko z Jakubem Erkierem zajęli szóste miejsce uzyskując wynik 1109 kręgli, a duet Mikołaj Jastrzębski – Antoni Szczyrba z wynikiem 1062 kręgli, zajął czternastą pozycję.