Kręglarstwo

Sportowe Osobowości Ziemi Mikołowskiej: Wyróżnieni trzej łaziszczanie.

W czwartek, 23 lutego w restauracji Barwy Śląska w Mikołowie, odbyła się IX edycja Plebiscytu Sportowych Osobowości Ziemi Mikołowskiej, którą organizuje Redakcja Naszej Gazety. W tym roku w gronie 10 osób, które zostały Laureatami Sportowych Osobowości, za wyniki, ale też wkład pracy oraz pozytywny wpływ na lokalną społeczność w roku 2022, znalazło się m.in. troje naszych uzdolnionych Sportowców. Okazjonalne Statuetki oraz Dyplomy i pozostałe Nagrody od  Redakcji oraz Burmistrza Miasta Łaziska Górne – Aleksandra Wyry otrzymali:

 

 

 

Kręglistka, Nicola Kobiór – Wychowanka Polonii MOSiR Łaziska Górne, Reprezentantka Polski Juniorek oraz Zawodniczka Czarnej Kuli Poznań, z którą w minionym roku zajęła trzecie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Jej największe osiągnięcia to Mistrzostwo Świata Juniorek do lat 18-tu w czeskich Rokicanach razem z Nicolettą Dudziak z Polonii 1912 Leszno w Turnieju Par 2019 oraz brązowy medal w Zawodach indywidualnych tej samej Imprezy, Brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorek U-23 w estońskiej Elvie w 2022 roku w konkurencji „Sprint”. Oprócz tego Indywidualna Mistrzyni i dwukrotna Wicemistrzyni Polski Juniorek, Mistrzyni Polski Juniorek w Sprincie, Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski Juniorek w parze z łaziszczanką Mają Karpowicz, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w Tandemie z łaziszczaninem – Jakubem Erkierem oraz brązowa medalistka na Mistrzostwach Polski Juniorek w Zawodach indywidualnych.

 

 

Szczypiornistka, Paulina Kopańska – Wychowanka Polonii MOSiR Łaziska Górne, Reprezentantka Polski, Uczestniczka Mistrzostw Europy U-20 w Słowenii 2022. Na swoim koncie ma również brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek Dywizji B, czterokrotna brązowa medalistka i Wicemistrzyni Polski z SPR-em Gdynia. Aktualnie czołowa Zawodniczka ekstraklasowego EKS-u Start Elbląg.

 

Szczypiornista, Paweł Krawczyk – Wychowanek Polonii MOSiR Łaziska Górne, a obecnie Zawodnik ekstraklasowego Górnika Zabrze oraz Reprezentant Polski. Jego największe sukcesy to m.in. Mistrzostwo Europy w Kadrze narodowej Juniorów dywizji B oraz brązowy medal Mistrzostw Polski.

 

 

Źródlo zdjęć: Nasza Gazeta