Kręglarstwo

II Liga Kręglarzy: Łaziszczanie lepsi od Stali Pleszew.

Po trzytygodniowej pauzie w zmaganiach II Ligi Kręglarzy, Polonia Łaziska Górne w niedzielne południe tj. 25 lutego gościła na Kręgielni w Pleszewie gdzie jej Przeciwnikiem była tamtejsza drużyna Stali. Łaziski zespół w składzie: Kamil Fajkus, Igor Kolonko, Paweł Kurcok oraz Marcin Szostok zwyciężył  z Gospodarzami 6:0 zgarniając jeszcze  dodatkowy punkt bonusowy i na dwie Kolejki przed końcem sezonu 2023/2024  zajmuje w tabeli trzecią pozycję mając na swoim koncie 6 punktów meczowych plus 2 punkty bonusowe ( 1 pkt bonusowy w zwycięskim spotkaniu ze Startem Gostyń u siebie i 1 pkt bonusowy zdobyty w dzisiejszym wygranym meczu ze Stalą Pleszew ) co daje w sumie dorobek 8 zdobytych punktów na obecny moment trwających jeszcze drugoligowych zmagań.

W pierwszym bloku dzisiejszego meczu pierwsi na torach , w łaziskim teamie do walki przystąpili Kamil Fajkus i Igor Kolonko. Kamil okazał się lepszy od Roberta Wojcieszaka wygrywając w kręglach 541:522 natomiast Igor zwyciężył z Jarosławem Kłakulakiem, a następnie wprowadzonym w jego miejsce z ławki rezerwowych Przemysławem Spychajem wynikiem 549:462. W drugim bloku na torach pleszewskiej Kręgielni, w łaziskiej drużynie pojawili się Marcin Szostok z Pawłem Kurcokiem i ta dwójka idąc w ślady swoich kolegów: Igora i Kamila także wygrała swoje pojedynki. Paweł wynikiem 518:505 w kręglach wygrał z Przemysławem Hajdaszem natomiast Marcin okazał się lepszy w starciu z Sebastianem Łapaczem ogrywając go w kręglach 553:521. W sumie cała nasza czwórka zdobyła po jednym punkcie drużynowym, a dokładając jeszcze dwa dodatkowe punkty drużynowe za kręgle, Polonia odniosła zasłużone zwycięstwo w meczu 6:0. Najlepszym wynikiem indywidualnym pochwalić się może Marcin Szostok, który osiągnął  wspomniany już powyżej rezultat tj. 553 kręgle.

 

Skład Polonii Łaziska Górne: Kamil Fajkus – 541 kręgli, Igor Kolonko – 549 kręgli, Paweł Kurcok – 518 kręgli, Marcin Szostok – 553 kręgle

 

Przed trzema tygodniami, nasz zespół dnia 3 lutego zmierzył się na wyjeździe z Dziewiątką Amica Wronki. W tym meczu, Polonia musiała niestety uznać wyższość Przeciwników przegrywając 2:4.