Aktualności

Wysoka porażka Polonii w Siewierzu.

Środowego wyjazdu do Siewierza   drużyna Polonii nie będzie najlepiej wspominać gdyż łaziszczanie w meczu 28 kolejki Haiz IV Ligi ponieśli wysokich rozmiarów porażkę z miejscową Przemszą. 

Początkowo obydwa zespoły nie wypracowały klarownych sytuacji. Dopiero w 14 minucie zaatakowali miejscowi, wówczas piłka po strzale Setlaka minęła słupek łaziskiej bramki z kolei w 18 minucie po składnej akcji rywali, Franke zatrzymał uderzenie Bóla. W 23 minucie po akcji Polonistów, Fabisiak wykonał przerzut na lewe skrzydło do Mazurka lecz ten nie opanował piłki przy linii końcowej w wyniku czego wyszła ona na aut bramkowy. Po upływie sześciu minut z rzutu wolnego na bramkę Frankego strzelał Ząbek, ale trafił w łaziskich obrońców stojących w murze, a chwilę później Ból przejąwszy piłkę silnie uderzył z dystansu obok bramki. Gdy minęła 30 minuta  miejscowi objęli prowadzenie.Po składnej akcji siewierzan Gielza w polu karnym ograł łaziskich defensorów, następnie zgrał piłkę na siódmy metr  Setlakowi, który trafił do siatki strzałem w prawy róg bramki. Później Poloniści mogli doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Smyli z dalszej odległości pewnie wyłapał siewierski golkiper, po czym w 36 minucie rywale podwyższyli na 2:0 kiedy po dośrodkowaniu Ząbka z rzutu rożnego do bramki trafił ponownie Setlak i przy narastającej przewadze rywali do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugich 45 minutach na murawie przewaga była po stronie trzeciej siły Haiz IV ligi,a  łaziszczanie choć próbowali w jakikolwiek sposób zagrozić zawodnikom Przemszy to częściej byli oni spychani przez nich do głębokiej defensywy narażając się także na  kontrataki. W 52 minucie z pierwszej piłki strzał oddał Ból jednak skutecznie powstrzymał go Franke łapiąc piłkę do rąk. Później uderzeniem z rzutu wolnego odgryzł się Smyla lecz Borecki nie dał się zaskoczyć, a w 59 minucie kolejne skuteczne trafienie przypisali sobie miejscowi.Wynik na 3:0 płaskim strzałem, podwyższył Burczyk i od tego momentu mecz Polonii zupełnie wymknął się spod kontroli. Jeszcze w  64 minucie gola mógł zdobyć Fabisiak jednak futbolówka po jego uderzeniu z rzutu wolnego padła łupem siewierskiego bramkarza natomiast w ostatnich dwudziestu jeden  minutach  gry na boisku do samego końca dominowali już gracze z Siewierza, którzy zadali łaziszczanom  jeszcze dwa ciosy. W 69 minucie czwartego gola po centrze Ząbka z rzutu wolnego, futbolówkę w siatce strzałem z bliskiej odległości zmieścił Tokarz z kolei w 78 minucie  na 5:0 końcowy rezultat ustalił Burczyk trafiając do pustej bramki.

 

28 kolejka Haiz IV ligi

30.05.18

Przemsza Siewierz - Polonia Łaziska  5:0 ( 2:0 )

 bramki dla Przemszy

Setlak - 30 min i 36 min.

Burczyk - 59 min  i 78 min

Tokarz - 69 min

 

żółte kartki

Boryczka, Tokarz, Tutaj ( Przemsza ) i Badura, Smyla ( Polonia )

Przemsza : Borecki ( 87 Tonia) - Tora, Kapias, Pietrycha( 34 Niesyto), Boryczka, Bół( 73 Tutaj), Setlak, Ząbek, Burczyk( 82 Majchrowski), Świerczyński( 21 Tokarz)

Polonia: Franke - Moroń, Widuch, Kaszok, Fabisiak, Rutkowski, Mazurek, Frąckowiak( 70 Karol Nierząd), Nowak, Smyla( 64 Rafał Nierząd), Badura

sędzia: Krzysztof Palej

widzów: 100