Polonia zatrzymała Lidera !!!

Dużą niespodziankę sprawili  piłkarze Polonii zdobywając przed własną publicznością pierwszy w rundzie jesiennej trwającego sezonu komplet punktów po zwycięstwie 1:0 nad dotychczasowym liderem – Decorem Bełk. Ponadto setny występ w barwach łaziskiej drużyny odnotował wychowanek klubu, pomocnik Patryk Widuch. Nim arbiter rozpoczął to spotkanie, piłkarze obydwóch drużyn oraz publiczność zgromadzona na PolArenie minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego przed tygodniem w Niemczech jednego z najlepszych i lubianych przez łaziskich kibiców  ofensywnych zawodników Polonii na przestrzeni lat 70-tych i 80-tych, napastnika Janusza Bujara, który był wychowankiem ówczesnego Naprzodu Łaziska.

Pierwsze minuty meczu to klasyczne szachy w wykonaniu obydwóch zespołów, dopiero później zawodnicy Polonii i Decoru stworzyli kilka klarownych sytuacji. W 11 minucie, pierwsi strzał na bramkę oddali podopieczni trenera Odrobińskiego, ale futbolówka po strzale Fabisiaka oddanym z ponad 20 metrów minęła słupek. Po blisko półgodzinie gry, Rasek po indywidualnej akcji ograł jednego  z łaziskich graczy po czym strzelił z 20 metrów obok bramki Frankego. W minucie 35  po składnej akcji  łaziszczan, Gersok uderzeniem z dystansu posłał piłkę w boczną siatkę, a chwilę później Dymowski przestrzelił z rzutu wolnego z 25 metrów nad poprzeczką. Na pięć minut przed przerwą z ust sympatyków Polonii będących na trybunach dało się usłyszeć  głośne oznaki radości , a to za sprawą strzelonego gola przez ich idoli. Jednak zacznijmy od początku, najpierw futbolówkę na połowie gości przechwycił Adamczyk, następnie płaskim podaniem wzdłuż linii autowej między dwóch obrońców gości,obsłużył on wychodzącego na pozycję Nowaka, ten z kolei wrzucił piłkę w pole karne do Fabisiaka przy czym środkowy pomocnik wyłożył ją jeszcze do Jikii i po chwili łaziski napastnik silnym uderzeniem z woleja w kierunku dalszego słupka nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Decoru pakując ją w siatce z najbliższej odległości notując przy okazji swoje premierowe trafienie w barwach łaziskiej drużyny.

W drugiej połowie grająca wysoko w defensywie Polonia, choć cofała się momentami pod swoją bramkę to przez dłuższy czas szukała okazji do wyjścia z kontratakiem. Tuż po wznowieniu gry bliski podwyższenia wyniku był Widuch, jednak w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, w porę uprzedził go Łobaczewski zatrzymując rozpędzonego wychowanka naszego klubu. W 54 minucie golkipera z Bełku próbował zaskoczyć Fabisiak jednak do pełni szczęścia brakło mu niewiele, gdyż futbolówka po jego uderzeniu z 40 metrów minęła słupek. W 67 minucie po szybkiej akcji zainicjowanej przez Smylę, łaziski defensor uciekł obrońcom przyjezdnych wrzucił piłkę w szesnastkę gdzie znalazł się Fabisiak lecz pomocnik Polonistów minimalnie chybił strzelając z pierwszej piłki nad poprzeczką. W ostatnim kwadransie jeszcze Fabisiak z dystansu oddał strzał obok słupka, a później rozpoczęła się nerwowa pogoń za wynikiem dla drużyny z Bełku. Najpierw Franke spokojnie i pewnie wyłapał silne uderzenie Groborza z 40 metrów, później w   szesnastce gości zrobiło się gorąco lecz klarownych sytuacji nie udało się wykorzystać  Adamczykowi i Prochownikowi, a w finale podopieczni Krystiana Odrobińskiego skutecznie odpierali rozpaczliwe ataki przyjezdnych dzięki czemu, udało im się utrzymać  jednobramkowe prowadzenie do ostatnich minut, które po ostatnim gwizdku sędziego przyczyniło się do zdobycia bardzo istotnego i cennego  triumfu ligowego.