Aktualności

Przed meczem z LKS-em Czaniec.

W drugim spotkaniu rundy wiosennej Haiz IV Ligi gr. śląskiej II sezonu 2018/19, piłkarze Polonii po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się na PolArenie. W ramach 17 kolejki, podopiecznych Krystiana Odrobińskiego czeka potyczka z kolejnym wymagającym przeciwnikiem, LKS-em Czaniec. 

 

Zespół ten przoduje w ligowej stawce mając w swoim dorobku 36 punktów, a  na inaugurację  rundy rewanżowej nieoczekiwanie stracił  on punkty po remisie 1:1 z niżej notowanym Dębem Gaszowice na swoim obiekcie.  Polonia natomiast prezentując ambitną walkę na boisku w Tychach,  nieznacznie przegrała z silnym zespołem rezerw pierwszoligowego GKS-u 0:1.

 

Piłkarze LKS-u w meczach wyjazdowych  czterokrotnie cieszyli się ze zwycięstwa, dwa razy podzielili się punktami z przeciwnikiem i dwa razy schodzili z boiska pokonani z kolei Poloniści na własnym terenie  w obecnym sezonie na dziewięć meczów, trzy razy zgarnęli komplet punktów, cztery razy zremisowali oraz ponieśli dwie porażki. Jesienią w Czańcu, zespół Krystiana Odrobińskiego po wyrównanej grze uległ LKS-owi 0:1. Choć rywalizacja między Polonią i LKS-em Czaniec w meczach mistrzowskich  często miała wyrównany charakter to statystyki zdecydowanie przemawiają  za drużyną z PolAreny, która z 13 meczów wygrała osiem, dwa razy zremisowała, a w trzech pozostałych meczach łaziszczanie ponieśli porażkę. Początek spotkania między Polonią Łaziska i LKS-em Czaniec już w sobotę, 23 marca o godz. 15:30 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Kibiców serdecznie zapraszamy i zachęcamy do żywiołowego dopingu na trybunach, Wszyscy widzimy się na PolArenie !!!