Aktualności

Do trzech razy sztuka Uniejewskiego, remis z Gaszowicami.

Podziałem punktów zakończyło się wczorajsze spotkanie Polonii na własnym stadionie z Dębem Gaszowice w ramach 19 serii spotkań Haiz IV Ligi śląskiej gr. II. Gola dającego łaziszczanom jeden punkt strzelił Kamil Uniejewski  pokonując golkipera gości za trzecim razem.

Początek meczu pomyślnie  ułożył  się dla piłkarzy Dębu, którzy już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Po szybkiej zespołowej akcji, futbolówkę w siatce łaziszczan, umieścił Szymura. Dwie minuty później szansę na wyrównanie mieli Poloniści, jednak piłka po strzale Fabisiaka z rzutu wolnego powędrowała nad poprzeczką bramki Dębu. Na kolejną sytuację bramkową czekaliśmy do 29 minuty, wtedy to przed szansą stanął Widuch, ale strzelił on obok bramki. W 37 minucie, bardzo bliski osiągnięcia celu był Fuchs, ale po dobrej centrze Adamczyka w szesnastkę gości, wychodzącego  na  pozycję  wychowanka Polonii w porę uprzedził Kuczera zatrzymując strzał głową łaziszczanina.

W drugiej odsłonie rywale tylko raz groźnie zaatakowali, w 59 minucie wychodzący w sytuacji sam na sam z Witkiem, Stebel oddał strzał, ale na szczęście piłka jedynie odbiła się od słupka i wyszła  wzdłuż linii bramkowej na aut. Później do akcji  już bardziej pewnie wkroczyli podopieczni Krystiana Odrobińskiego częściej znajdując się na połowie rywali. W 71 minucie Uniejewski z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę, następnie po upływie sześciu minut, łaziski defensor po wznowieniu gry  z rzutu wolnego przez jednego z partnerów z zespołu, strzałem z bliska opieczętował słupek, ( w który kilka chwil później  futbolówką trafił również Jikia), ale już za trzecim podejściem los się do niego uśmiechnął i w 85 minucie wykorzystując idealne zagranie Fabisiaka z rzutu wolnego w pole karne, znalazł on sposób na bramkarza gości umieszczając futbolówkę w sieci po strzale głową.

 

19 kolejka Haiz IV Ligi gr. śląska II

6.04.19

Polonia Łaziska - Dąb Gaszowice  1:1 ( 0:1 )

bramka dla Polonii: Uniejewski - 85 min. ( głową ),  asysta  Fabisiak

bramka dla Dębu: Szymura - 7 min.

żółte kartki: Bajor i Nowak ( Polonia )  oraz  Reguła ( Dąb Gaszowice )

sędzia: Jacek Klica  ( Bytom )

 

Polonia Łaziska: Witek - Fuchs, Widuch, Fabisiak, Bajor( 46 Hewlik ), Jikia, Smyla( 71 Moroń ), Adamczyk, Nowak, Wagner, Uniejewski

 

Dąb Gaszowice: Kuczera - Kąkol, Kraśniewski, Reguła( 77 Szewczyk ), Stebel( 81 Zdunek ), Sikora Kamil, Niećko( 85 Kravets ), Szymura( 67 Smołka), Sikora Krzysztof, Elias, Mazur

 

widzów: 100