Aktualności

Przed meczem z Decorem Bełk.

Przed nami 20 seria spotkań Haiz IV ligi śląskiej gr. II, w której piłkarze Polonii na trudnym terenie w Bełku o komplet punktów powalczą z tamtejszym Decorem.

Drużyna prowadzona przez Jarosława Kupisa plasuje się w ścisłej czołówce ligi na trzeciej pozycji z dorobkiem 37 punktów, na który składa się bilans 11 zwycięstw, 4 remisów i 4 porażek. Na swoim obiekcie piłkarze Decoru w bieżących rozgrywkach są groźni i do tego bardzo skuteczni o czym wyraźnie mówią ich liczby: 17 punktów w dziewięciu meczach ( 5 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki ) oraz stosunek bramek 19-9. W zeszłą sobotę, bełczanie zremisowali w Wodzisławiu z Odrą Centrum 2:2.

Łaziszczanie znajdujący się w optymalnej formie od początku rundy wiosennej, są na szóstym miejscu z liczbą 30 punktów, 8 zwycięstwami, 6 remisami i 5 porażkami natomiast uwzględniając  mecze wyjazdowe to w ośmiu spotkaniach, Polonia zainkasowała 13 punktów odnosząc cztery zwycięstwa i jeden remis oraz poniosła trzy porażki, a jej stosunek bramkowy jest równie imponujący i wynosi on 12:6. 

W historii obydwóch klubów, Poloniści z zespołem Bełku w walce o punkty,  rywalizowali między sobą na boisku  pięciokrotnie. Trzy razy ze zwycięstwa cieszyli się łaziszczanie,a dwukrotnie lepsi okazali się zawodnicy Decoru. W rundzie jesiennej na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych, Polonia po golu strzelonym przez Jikię wygrała 1:0.

 

Mecz między Decorem Bełk i Polonią Łaziska rozegrany zostanie w sobotę, 13 kwietnia o godz. 17:00 na stadionie w Bełku przy ul. Głównej 28. Serdecznie zapraszamy naszych kibiców !!!