Aktualności

Przed meczem z Drzewiarzem Jasienica.

W Wielką Sobotę, piłkarze Polonii w ramach 21 serii spotkań Haiz IV ligi śląskiej gr.II na wyjeździe zmierzą się z wymagającym Drzewiarzem Jasienica, który w tym sezonie na własnym boisku zgromadził w sumie 24 punkty wygrywając  7 z 11 meczów. W rundzie rewanżowej zespół z Jasienicy wywalczył do tej pory osiem punktów odnosząc dwa zwycięstwa i dwa remisy, a także  zanotował  jedną porażkę. Włącznie po 20 kolejkach, Drzewiarz zajmuje w tabeli trzecie miejsce z liczbą 37 punktów, na które składa się bilans 10 zwycięstw, 7 remisów i 3 porażek. W poprzedni weekend drużyna z Jasienicy pokonała Dąb Gaszowice 1:0.

Polonia  od początku rundy wiosennej ugrała do tej pory 10 punktów notując  przy tym serię czterech meczów z rzędu bez porażki, a jej bilans to trzy zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka natomiast w tabeli, podopieczni Krystiana Odrobińskiego znajdują się coraz bliżej ścisłej czołówki zajmując obecnie szóstą pozycję z dorobkiem 33 punktów,  9 zwycięstwami, 6 remisami i 5 porażkami. Na wyjeździe łaziszczanie do tej pory zdobyli 16 punktów, na który składa się dorobek 5 zwycięstw, 1 remisu oraz 3 porażek. W minionej kolejce, Poloniści zwyciężyli w Bełku z Decorem 4:2 po dwóch trafieniach Fabisiaka oraz jednym Adamczyka i Hewlika.

W statystykach, piłkarze Polonii w pięciu rozegranych meczach z jasienicką drużyną odnieśli dwa zwycięstwa, raz był remis, a w dwóch pozostałych  spotkaniach górą okazali się rywale przy korzystnym stosunku bramkowym dla zespołu z Łazisk, który wynosi 10:8. W pierwszej rundzie na stadionie w Łaziskach Górnych, Polonia po golach Jikii i Uniejewskiego zremisowała z Drzewiarzem 2:2.

 

Początek rywalizacji między Drzewiarzem Jasienica i Polonią Łaziska w świąteczną sobotę, 20 kwietnia na stadionie w Jasienicy o godz. 13:00.