Aktualności

Przed meczem z Kuźnią Ustroń.

Rozgrywki o mistrzostwo w drugiej grupie śląskiej Haiz IV Ligi wkraczają w decydującą fazę. W 25 kolejce, drużyna trenera Odrobińskiego uda się do Ustronia na pojedynek z walczącą o awans do baraży o trzecią ligę  Kuźnią będącą aktualnie vice liderem tabeli.

Najbliższy rywal Polonii  tylko w rundzie wiosennej, na dziewięć rozegranych  spotkań, triumfował sześć razy ( w tym trzykrotnie na własnym stadionie), raz  zremisował ( także na swoim boisku ) i poniósł dwie porażki, zdobywając w sumie 19 punktów. Zaś w całym sezonie, po 24 kolejkach piłkarze z Ustronia zgromadzili na swoim koncie 48 punktów notując 14 zwycięstw, 6 remisów i 4 porażki ( w tym 8 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażkę w spotkaniach przed własną publicznością). W ubiegłą sobotę, Kuźnia zwyciężyła na wyjeździe z Dębem Gaszowice 2:1.

Łaziszczanie w rundzie wiosennej kontynuują świetną passę bowiem w ośmiu meczach, Polonia  pięciokrotnie zwyciężała ( w tym trzy razy na wyjeździe), raz podzieliła się punktami z przeciwnikiem  i dwa razy schodziła z murawy pokonana. Natomiast w całym sezonie, po 23 kolejkach ( do rozegrania zaległe spotkanie ze Spójnią Landek z zeszłego tygodnia), zespół z PolAreny zachowuje w dalszym ciągu szóstą lokatę w tabeli z dorobkiem 39 punktów, 11 zwycięstwami oraz sześcioma remisami i  sześcioma porażkami ( z czego 6 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki to bilans spotkań wyjazdowych ). Jesienią na PolArenie, łaziski zespół przegrał z Kuźnią 1:3, a bramka dla Polonii padła po samobójczym trafieniu jednego z rywali.

 

Początek rywalizacji między Kuźnią Ustroń i Polonią Łaziska w sobotę, 11 maja o godz. 17:00 na stadionie w Ustroniu przy ul. Sportowej 5. Zapraszamy.