Aktualności

Przed meczem z Kuźnią Ustroń.

W drugiej kolejce IV ligi drugiej grupy śląskiej, piłkarze Polonii na wyjeździe zagrają z Kuźnią Ustroń.

Gospodarze najbliższego pojedynku ubiegły sezon mogli zaliczyć do bardzo udanych. Kuźnia we wszystkich 30 spotkaniach zdobyła w sumie 57 punktów. 17 razy schodziła z murawy w roli zwycięzcy, 6 razy zremisowała i poniosła 7 porażek strzelając 63 gole i tracąc 36 co sprawiło, że w końcowej klasyfikacji ligi znalazła się na pudle, zajmując trzecie miejsce. 

Obecny sezon piłkarze z Ustronia rozpoczęli pozytywnie, wygrywając na otwarcie wyjazdowy mecz  z beniaminkiem – Beskidem Skoczów 3:2.

Polonia na inaugurację rundy jesiennej także zgarnęła komplet punktów, pokonując przed własną publicznością Odrę Centrum Wodzisław 4:1 po dwóch bramkach Dawida Hewlika oraz jednej Jakuba Wagnera i Daniela Fabisiaka z rzutu karnego.

Łaziszczanie z drużyną Kuźni dwukrotnie mierzyli się na boisku o ligowe punkty.  W ubiegłym sezonie, Poloniści najpierw w październiku 2018 roku przegrali na własnym stadionie 1:3 by w maju tego roku w Ustroniu wziąć stosowny rewanż i pokonać  rywali po ciekawej oraz zaciętej grze 3:2. Wtedy o końcowym triumfie drużyny z PolAreny przesądził Dawid Kaszok, który ze stuprocentową skutecznością wykorzystał rzut karny w ostatnich sekundach tej rywalizacji.

Mecz między Kuźnią Ustroń  i Polonią Łaziska w ramach drugiej serii spotkań IV ligi w drugiej grupie śląskiej, rozegrany zostanie w sobotę, 17 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie w Ustroniu. Serdecznie zapraszamy.