Aktualności

Przed meczem z MKS-em Myszków.

Już tylko dwa mecze pozostały naszym piłkarzom do rozegrania w kończących  się rundzie wiosennej oraz sezonie 2020/2021. Już w najbliższą sobotę, podopieczni trenera Daniela Tukaja w przedostatniej 33 kolejce IV Ligi gr. Śląskiej I zagrają na wyjeździe z MKS-em Myszków.

MKS Myszków, który do marca  tego roku znajdował się w dolnych rejonach tabeli, praktycznie od kwietnia zaczął regularnie punktować i przełożyło się to na jego  duży skok  w kierunku ścisłej czołówki. Myszkowianie  w 30-tu rozegranych spotkaniach w tym sezonie zapisali na swoim koncie 42 punkty do tej pory  i z liczbą dwunastu zwycięstw, sześciu remisów, dwunastu porażek i stosunku bramek  41:43 zajmują ósmą pozycję w lidze. W samej rundzie rewanżowej nasz najbliższy przeciwnik rozegrał dotąd 14 spotkań, a ich bilans to 25 zdobytych punktów, 7 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki. W ubiegłą środę, zespół z Myszkowa zremisował w Radzionkowie z tamtejszym Ruchem 1:1.

Polonia Łaziska po kilku tygodniach znów zakotwiczyła w ligowej stawce na szóstym miejscu, a jej bilans to 44 punkty, 13 zwycięstw, 5 remisów, 12 porażek i bramki 51:62 po 30-tu rozegranych meczach. Na wiosnę nasi piłkarze także rozegrali 14 meczów, a ich bilans to również  25 punktów, ale przy  8 zwycięstwach, 1 remisie i 5 porażkach. Łaziszczanie we wczorajszej rywalizacji z Sarmacją Będzin na Pol-Arenie zgarnęli komplet punktów wygrywając 4:0 po trafieniach Mateusza Mazurka, Daniela Fabisiaka, Bartosza Szojdy i golu Dawida Hewlika z rzutu karnego.

W historii istnienia obydwu klubów, Polonia rozegrała dotąd z MKS-em Myszków pięć spotkań ligowych. Odniosła w nich dwa zwycięstwa, raz był remis i poniosła dwie porażki zdobywając pięć bramek i tracąc siedem. 

W meczu rundy jesiennej rozegranym wyjątkowo na początku marca br., nasza drużyna bezbramkowo zremisowała na własnym boisku  z MKS-em Myszków.

 

Mecz 33 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej I: MKS Myszków – Polonia Łaziska zostanie rozegrany w sobotę, 5 czerwca o godz. 17:00 na Stadionie  w Myszkowie przy ul. Pułaskiego 13b.