Porażka w Bełku.

W drugiej wiosennej Kolejce spotkań IV Ligi gr. Śląskiej II, Piłkarze łaziskiej Polonii udali się na trudny teren do Bełku, gdzie zmierzyli się z wymagającym zespołem miejscowego Decoru.

Pierwsze chwile spotkania toczyły się pod dyktando Polonii, która zastosowała na Przeciwnikach wysoki pressing starając się wychodzić z szybkimi ofensywnymi akcjami natomiast Rywale bardziej nastawieni byli na kontrataki. Po kwadransie gry, stopniowo do ataku zaczęli przechodzić Gospodarze próbując zmusić do błędu łaziskich Obrońców i tak w 16 minucie, Jakub Szumera po raz pierwszy musiał interweniować gdy do kapitulacji próbował Go zmusić Konrad Warmiński, ale w konsekwencji Piłkarz Decoru, przy próbie oddania strzału nie opanował piłki,  dzięki czemu łaziszczanie mogli odetchnąć z ulgą.

Chwilę później błąd Klaudiusza Sommera próbował wykorzystać Patryk Fabian, ale jego szybka kontra zakończyła się niecelnym uderzeniem zza pola karnego na łaziską bramkę. Z każdą kolejną sekundą, Decor coraz częściej zaczął się przemieszczać pod pole karne naszego zespołu, ale na szczęście naszym Zawodnikom w porę udawało się eliminować zagrożenie, które poskutkowałoby  utratą gola. Ok. 20 minuty, spotkanie się wyrównało, a w 35 minucie bardzo bliski otwarcia wyniku był Bartosz Waśkiewicz, ale jego próba dośrodkowania z rzutu wolnego w „szesnastkę” bełczan na głowę jednego ze swoich kolegów z zespołu zakończyła się pewnym wyjściem i złapaniem futbolówki przez Grzegorza Kleemanna stojącego tego dnia między słupkami bramki Gospodarzy, a kilka sekund później,  Jakub Szumera wybił na róg piłkę uderzaną przez jednego z Zawodników Bełku. W końcówce pierwszej połowy, na murawie trwała wymiana ciosów między obiema drużynami, ale w 44 minucie  do siatki trafili Przeciwnicy. Po szybkiej akcji zespołowej, bramkę strzałem zza pola karnego dla Decoru zdobył Wojciech Rasek. Po przerwie, Polonia zaprezentowała się na placu gry  lepiej od Rywali, stwarzając kilka dogodnych okazji do tego by wyrównać stan meczu, a nawet zgarnąć komplet punktów jednak brakowało odpowiedniego wykończenia akcji. Gospodarze w samej końcówce spotkania ustalili końcowy wynik na 2:0  po tym jak w 88 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez jednego z Przeciwników w pole karne Polonii, bramkę zdobył Patryk Joachim fundując punkty zespołowi z Bełku.