Powrót Polonii na fotel Lidera !!!

Jak to mówią: „Do trzech razy sztuka”. Piłkarska drużyna Polonii Łaziska Górne w swoim trzecim ligowym podejściu Rundy Rewanżowej sezonu 2023/2024 wywalczyła pierwszy w tym roku komplet punktów pokonując po ciężkim boju na własnym boisku Kuźnię Ustroń. Dzięki temu łaziscy Piłkarze odnotowali już dziewiąte spotkanie bez porażki na Pol-Arenie w trwających rozgrywkach, a dodatkowo utrata punktów rezerw Podbeskidzia Bielsko Biała po remisie z rezerwami GKS-u Tychy sprawiła, że nasz zespół powrócił na fotel Lidera tabeli gr. 2 IV Ligi odskakując bielszczanom na dwa punkty.

Od początku na murawie było dużo zaciętości i walki o piłkę szczególnie na środku boiska, ale też momenty kiedy obie drużyny próbowały zawiązać ofensywną akcję. W 16 minucie wynik otworzyć mógł Mateusz Wojtek lecz jego szarsza na ustrońską bramkę po szybkiej akcji z Patrykiem Widuchem nie zakończyła się pomyślnie dla naszego Młodzieżowca gdyż jego uderzenie w polu karnym Rywali pewnie złapał Michał Skocz. Po 60 sekundach z atakiem wyskoczyli Przyjezdni, ale Jakub Szumera bardzo pewnie wyszedł do piłki łapiąc ją w chwili gdy tę głową do siatki skierować chciał jeden z Przeciwników po idealnym dośrodkowaniu z boku pola karnego Polonii. Później znów  obie strony na przemian próbowały stworzyć okazję do zdobycia bramki aż w 32 min. łaziszczanie wyszli z kontrą, po której Mateusz Wojtek zagrał idealnie do wychodzącego sam na sam z Bramkarzem Kuźni, Michała Staniuchy, a ten strzałem na dalszy słupek trafił do siatki dając prowadzenie Polonii.

Tuż po przerwie kilka razy groźnie zaatakowali Goście usiłując jak najszybciej doprowadzić do wyrównania aż po wielu naciskach osiągnęli swój cel w 67 minucie kiedy na 1:1  gola dla ustronian strzelił głową Carabali po centrze Jaworskiego z rzutu rożnego. Kiedy w ostatnich 30 minutach Trener Piotr Mrozek wprowadził na murawę z ławki rezerwowych Kacpra Wybrańczyka, Jakuba Kacprowskiego i Oliwiera Buchczika w miejsce Filipa Matuszczyka, Michała Staniuchy i Mateusza Wojtka.  Jak się później okazało, roszady przeprowadzone w składzie przez Trenera Piotra Mrozka okazały się bardzo trafne, bo Goście musieli się już więcej koncentrować  na obronie niż  ataku, gdyż Polonia z każdą kolejną sekundą, była w coraz większym natarciu. Najpierw uderzenie Daniela Fabisiaka w polu karnym, na rzut rożny sparował Golkiper Kuźni, ale już w 80 minucie po wznowieniu gry przez Daniela Fabisiaka z narożnika boiska, piłka zagrana została do Konrada Pipii, ten następnie oddał ją Fabisiakowi po czym łaziski Pomocnik wrzucił ją do młyna gdzie z najbliższej odległości w bramce zmieścił ją Artur Terbalyan dając prowadzenie Polonii 2:1, a w 88 minucie po  dośrodkowaniu Konrada Pipii w „szesnastkę”  ustronian, piłkę po dotknięciu przez jednego z Rywali, na drugiej stronie przejął Bartosz Waśkiewicz, który następnie dograł ją do Oliwiera Buchczika. Ten mimo naporu Obrońcy z Ustronia, ze spokojem obrócił się z piłką w polu karnym i skutecznym strzałem w kierunku dalszego słupka ustalił końcowy wynik na 3:1 dla łaziskiej drużyny.

Sobotni triumf nad Kuźnią Ustroń jest 650 zwycięstwem łaziskiego zespołu w rozgrywkach ligowych od utworzenia "Nowej Polonii" w 1977 roku. Do tych statystyk zalicza się jeszcze 339 remisów i 407 porażek.