Jubileuszowa Victoria.

Piłkarska drużyna Polonii Łaziska Górne w 23 Serii gier o Mistrzostwo IV  Ligi gr. Śląskiej II rywalizowała na wyjeździe z zamykającym tabelę MKS-em Lędziny. Dla łaziszczan sobotnia Rywalizacja była 1400-tnym spotkaniem ligowym od momentu fuzji trzech Klubów w 1977 roku.

Na murawie w Lędzinach obejrzeliśmy w sumie 14 Zawodników Polonii. Tak, tak czternastu, ponieważ w zespole Gospodarzy od pierwszych minut pojawili się wypożyczeni z naszego Klubu w Przerwie zimowej: Bramkarz – Patryk Kulski, Obrońca – Jan Niedźwiecki i Napastnik – Konrad Walicki. Po pierwszej połowie na jednobramkowym prowadzeniu byli Podopieczni Trenera Piotra Mrozka.

Przy jednej z akcji Polonii, faulowany przez jednego z Przeciwników w polu karnym MKS-u był Obrońca, Mateusz Michalski, a rzut karny na gola w 22 minucie zamienił kapitan naszej drużyny – Dawid Kaszok. Po zmianie stron MKS z każdą kolejną minutą zaczął stawiać mocny opór łaziszczanom i miał też swoje okazje by doprowadzić do remisu, ale kluczowy moment tego meczu miał miejsce w doliczonym czasie gry. Akcję rozpoczął przekwalifikowany tego dnia na Zawodnika w polu, Golkiper – Jakub Szumera, zagrał do Patryka Widucha po czym piłka trafiła do Kacpra Wybrańczyka. Kacper obsłużył jeszcze podaniem Michała Staniuchę i ten uderzając lekko po ziemi pod nogami próbującego zainterweniować Kulskiego skierował piłkę do siatki zamykając to spotkanie rezultatem 2:0 na korzyść Polonii. Z ciekawostek statystycznych należy tu nadmienić, że w historii meczów między Polonią i MKS-em Lędziny na boisku w Lędzinach, nasza drużyna w szóstym meczu ligowym po raz pierwszy mogła cieszyć się ze zwycięstwa, gdyż pozostałe pięć pojedynków kończyło się wynikiem remisowym.