Ambicja i zaangażowanie Polonii w starciu z doświadczonymi Ligowcami.

Determinacją, ambicją i ogromnym zaangażowaniem wykazali się w ten weekend Piłkarze Polonii Łaziska Górne, którzy w 28 Kolejce IV Ligi gr. Śląskiej II w meczu na szczycie tabeli podejmowali na Pol-Arenie  liderujące w stawce rezerwy Podbeskidzia Bielsko Biała naszpikowane kilkoma graczami z kadry pierwszej drużyny takimi jak Giorgi Merebashvili czy Damian Chmiel. Od początku spotkania przy piłce częściej utrzymywali się przyjezdni, ale w 18 minucie blisko otwarcia wyniku byli łaziszczanie. Po długim podaniu od Dawida Kaszoka rozgrywającego w sobotę 250-ty mecz w Polonii, futbolówka trafiła do Kacpra Grzebielucha, którego w sytuacji sam na sam  sfaulował Bramkarz Podbeskidzia – Adam Jasek.

Sędzia podyktował rzut karny, a Kacper Grzebieluch w 19 minucie dał prowadzenie Polonii skutecznie trafiając do siatki bielszczan. Podopieczni Piotra Mrozka zaczęli grać z większą pewnością kontrolując przebieg meczu jednak w 32 minucie Damian Chmiel w polu karnym Polonii odegrał do Samuela Nnoshirego, a ten wypracowując sobie pozycję do oddania strzału, uderzył z siódmego metra doprowadzając do remisu. Po przerwie Piotr Mrozek od razu zareagował na utratę bramki w pierwszej połowie, dokonując czterech roszad w składzie i Poloniści przystąpili do ofensywy. W 70 minucie  na 2:2 efektowną bramkę na miarę Ligi Mistrzów  z rzutu wolnego wykonywanego na 25 metrze zdobył Daniel Fabisiak rozgrywający w łaziskich barwach 200 mecz. Do końcowego gwizdka nasz zespół bardzo dzielnie i z wiarą walczył o zwycięstwo z doświadczonymi Ligowcami, ale w 79 minucie po kontrataku z Giorgim Merebashvilim końcowy wynik na 3:2 dla bielszczan ustalił Damian Chmiel mający za sobą 104 występy na boiskach Ekstraklasy.