Debiutancki gol Młodzieżowca na wagę jednego punktu.

Tym razem jeden, ale bardzo cenny punkt wywalczyli Piłkarze Polonii Łaziska Górne w spotkaniu 5 Kolejki IV Ligi Śląskiej ze Spartą Katowice, w której składzie pojawiło się troje Zawodników reprezentujących w przeszłości łaziską drużynę: bracia – Paweł i Mateusz Mazurkowie oraz Mateusz Wawoczny. Po bardzo trudnym meczu, Podopieczni Trenera Piotra Mrozka wykazując się dużą cierpliwością i ambitną walką do ostatniej sekundy, zremisowali na Pol-Arenie 1:1.

O tym, że sobotni pojedynek z jednym z Faworytów tej Ligi nie będzie należał do najłatwiejszych, wiadomo było już od samego początku. Na boisku od pierwszych chwil spotkania  trwała wyrównana walka, ale na przerwę do szatni z jednobramkowym prowadzeniem schodzili Rywale po golu Grzegorza Goncerza w 9 minucie. Łaziszczanie szansę na wyrównanie mieli w 25 minucie jednak uderzenie Dawida Kaszoka z rzutu karnego( faulowany w polu karnym Sparty był Artur Terbalyan ) pewnie obronił Bartosz Kucharski.

W przerwie Trener Polonii zdecydował się na trzy roszady w składzie, a potem dokonał kolejnych zmian, które jak się okazało później, stały się kluczowe w kontekście końcowego wyniku. Łaziszczanie od początku drugiej połowy byli już bardziej aktywniejsi i odważniej przesuwali się na połowę Gości szukając okazji do zdobycia wyrównującej bramki z kolei Sparta w 66 minucie przeprowadziła szybką kontrę, po której Aleksander Januszkiewicz w sytuacji ‘sam na sam’ z Kacprem Daną trafił futbolówką w słupek, a w 68 minucie, Kacper Dana ponownie stanął na wysokości zadania wybijając piłkę pięściami po dośrodkowaniu gracza Sparty z narożnika boiska. Poloniści na te dwie okazje Przyjezdnych, odpowiedzieli jedną, ale za to skuteczną ofensywną akcją. W 84 minucie, Bartosz Rutkowski długim podaniem z własnej połowy obsłużył wbiegającego przed pole karne Gości,  Konrada Pipię, a ten  dograł futbolówkę do Daniela Sobieraja i po chwili nasz Młodzieżowiec trafiając do siatki z ok. 15 metrów zaliczył pierwszego gola w łaziskich barwach, a drużynie z Pol-Areny dzięki tej bramce zapewnił cenny punkt.