Piłkarze Polonii Łaziska Górne w ramach 10 Kolejki IV Ligi Śląskiej zmierzyli się przed własną Publicznością z Kuźnią Ustroń. Spotkanie rozpoczęło się od aktywnej gry ofensywnej. Już w 6 minucie jeden z Piłkarzy Gości uderzał z dystansu, a futbolówka przeleciała ponad bramką. Chwilę później w pole karne łaziszczan wpadł Samuel Addo, ale i jego strzał na bramkę Kacpra Dany był niecelny. W 17 minucie Stanisław Obermajer świetnie wypatrzył Oliwiera Buchczika, który uderzał z ostrego kąta jednak Bramkarz Kuźni był na posterunku.
Polonia kontynuowała swoje ataki. W 24 minucie Oliwier Długosz oddał mocny, niski strzał, który przeszedł tuż obok słupka. W 32 minucie po solowym rajdzie Gracjana Sajdaka i podaniu do Samuela Addo, padł groźny strzał pod poprzeczkę, ale Kacper Dana był górą w tej sytuacji. Tuż przed przerwą kolejne okazje mieli Oliwier Buchczik oraz Samuel Addo lecz brakowało im precyzji.
W drugiej odsłonie emocji nie brakowało. W 48 min., Patryk Widuch uderzył z powietrza minimalnie chybiając. Od 51 minuty, Rywale musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jamesa co ułatwiło sytuację łaziskiej drużynie. Polonia w dalszym ciągu nie ustępowała w atakach. Najpierw strzał Michała Flaka opieczętował słupek bramki Kuźni, następnie kolejne zagrożenie stworzyli Oliwier Długosz i Oliwier Buchczik. Łaziszczanie w 65 minucie dopięli swego. Mateusz Wojtek wyłożył piłkę Stanisławowi Obermajerowi, który z bliska trafił na 1:0. Niestety w 78 minucie wyrównał Samuel Addo i po raz kolejny po końcowym gwizdku, Polonia zeszła z murawy z jednopunktową zdobyczą.
10 Kolejka IV Ligi Śląskiej
27.09.2025
Polonia Łaziska Górne – Kuźnia Ustroń 1:1 (0:0)
Bramka dla Polonii:
Obermajer – 65 min. ( asysta Wojtek )
Bramka dla Kuźni:
Addo – 78 min.
Żółte kartki: Flak, Obermajer( Polonia ) oraz Baranowski, Addo, James, Stempniewicz( Kuźnia )
Czerwona kartka: James( Kuźnia ) - za drugą żółtą
Sędzia: Martin Sobeczko( Śląski ZPN )
Polonia Łaziska Górne: Dana – Flak, Kaszok( 78 Polczyk ), Majeranowski, Buchczik( 90 Drzyzga ), Widuch( 78 Kasprzyk ), Długosz, Obermajer, Pasternak, Wojtek, Jaromin( 69 Pipia )
Kuźnia Ustroń: Florek – Surowiec, Sajdak( 58 Bui ), Ligocki, Addo, James, Rawski, Augustyn( 46 Stempniewicz), Baranowski, Szlufarski, Adamczyk( 66 Gancarczyk )
Zdjęcie - M.Szczyrba