Aktualności

Potwierdzić dyspozycję.

Polonia po nieudanej inauguracji sezonu, cztery dni później odniosła efektowne zwycięstwo w Pszczynie. W sobotę podopieczni Marka Mazura i Michała Majsnera będą chcieli potwierdzić wysoką dyspozycję, a na ich drodze stanie spadkowicz z trzeciej ligi – LKS Bełk. Piłkarzom z Bełku póki co wiedzie się nie najlepiej, gdyż po dwóch porażkach plasują się na 17 miejscu w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że to ubiegłoroczny trzecioligowiec, który w piłkę nożną grać potrafi.

LKS Bełk jest klubem dwa lata młodszym od Polonii. Powstał w roku 1929, jego pierwszym włodarzem był Józef Tlatlik, a barwy klubowe to kolory zielony i czerwony. Jedyną sekcją klubu była piłka nożna i ta sekcja funkcjonowała do wybuchu wojny. Klub został reaktywowany w roku 1945 i występował jako Błyskawica Bełk. W połowie lat sześćdziesiątych sekcja się rozpadła i została przywrócona do życia w sezonie 1972/73. Piłkarze szybko wywalczyli awans do klasy „B” i grali w niej do roku 1976, kiedy to zaorano im boisko i znów przestała istnieć. Bełk bez futbolu funkcjonował do roku 1983. Wtedy to po raz kolejny reaktywowano klub, który wrócił do dawnej nazwy – LZS Bełk. Drużynę piłkarską zgłoszono do klasy „C”. W sezonie 1986/87 wywalczyła awans do klasy „A”, sześć lat później do ligi okręgowej, w roku 2014 do czwartej ligi, by po sezonie zameldować się w trzeciej lidze. Tylko na jeden sezon. W sezonie 2016/2017 ponownie gra w czwartej lidze. Obecnie prezesem jest Janusz Gawlik, a trenerem – Jarosław Kupis.

Polonia i LKS Bełk w dotychczasowej historii grały ze sobą dwukrotnie w sezonie 2003/2004 w lidze okręgowej. Dwukrotnie też zwycięsko z tych konfrontacji wychodziła Polonia. W Bełku wygrała 5:0, a w rewanżu na włąsnym stadionie – 6:0. Bramki w tych spotkaniach zdobyli: Arkadiusz Przybyła 3, Artur Kopytko, Szymon Szołtysek i Sebastian Golda po 2 oraz Robert Balcerowski i Karol Złotnik po 1.

W drugiej kolejce rozgrywek LKS Bełk przegrał na własnym boisku z GKS-em Radziechowy 0:2, grając w składzie: Łobaczewski - D. Semeniuk, Wybierek, Bartoszewicz, Kowalski, Grabiec, Grzech (65 Stryczek), Trzetrzelewski (55 Jasiczek), Winkler (46 Olczak), Bysiec, Spórna (75 Rasek).

Trzecie spotkanie pomiędzy Polonią i LKS-em Bełk zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, 20 sierpnia o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3. Zapraszamy!