Zwycięstwo siatkarek w Cieszynie po ciężkim boju.

W 13 serii spotkań siatkarskiej I Ligi Śląskiej Kobiet, drużyna łaziskiej Polonii po ciężkim boju odniosła dziewiąte zwycięstwo wygrywając w Cieszynie po tie-breaku z VC Victorią MOSiR, a najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyły Joanna Komorek-Atachim oraz Karolina Gajda ( obydwie  po 11 punktów ). W pierwszych dwóch setach, które trwały po 17 minut, na parkiecie dominowały łaziszczanki, pewnie wygrywając do 15. Przy prowadzeniu 2:0, w szeregi pewnej siebie drużyny  z Łazisk  wkradło się rozkojarzenie, które spowodowało, że Polonistki zaczęły popełniać błędy co  wykorzystały młode zawodniczki z Cieszyna wygrywając trzecią partię do 18 i czwartą do 20. Na początku tie-breaka przy wyniku 4:1 na korzyść Polonii wydawało się, że spotkanie jest już pod wyraźną kontrolą łaziszczanek jednak im było bliżej końca meczu,  rywalki znów się podniosły  doprowadzając do remisu po 13 i  kolejny raz zrobiło się niebezpiecznie. Na szczęście doświadczenie i chłodna głowa podopiecznych Krzysztofa Waligórskiego zadecydowały o tym, że to Polonia kończąc dwie akcje ze stuprocentową skutecznością, po trudnej walce wyrwała cieszyniankom  dwa punkty wygrywając w piątej odsłonie 15:13 i cały mecz 3:2.

13 kolejka I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet

25.01.2020

VC Victoria MOSiR Cieszyn – Polonia Łaziska  2:3 ( 15:25, 15:25, 25:18, 25:20, 13:15 )

Polonia Łaziska: Rusek, Olszowiec, Gajda, Komorek-Atachim, Stawarska, Orzeszek, Turant ( Libero ) oraz Tutak, Dominik, Kruczek, Badaczewska, Janus ( Libero )

Trener: Krzysztof Waligórski