Aktualności

Siatkarki Polonii Łaziska Wicemistrzyniami Śląska w sezonie 2020/2021 !!!

Za nami długi i pełen emocji siatkarski  sezon 2020/2021 w rozgrywkach I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet okraszony wielkim sukcesem. 

Siatkarki Polonii Łaziska Górne zostały Wicemistrzyniami Śląska i zakwalifikowały się do turnieju półfinałowego o awans do drugiej ligi centralnej. Podopieczne trenera Krzysztofa Waligórskiego  tytuł Wicemistrzowski  zdobyły podczas Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Śląska, który w dniach 26-28 marca odbył się w hali sportowej GOKiS Panki. Udział w nim wzięły cztery najlepsze zespoły z naszego regionu. Zanim jednak „najlepsza czwórka” przystąpiła do finałowych rozgrywek tego sezonu, każda z drużyn musiała najpierw  przejść przez dwa etapy rundy zasadniczej. Łaziszczanki w pierwszej części fazy zasadniczej rywalizowały w siedmio zespołowej grupie  z:  Akademią Siatkówki SPS Panki, MKS-em Dwójką Zawiercie, UKS-em Jedynką Rybnik, MUKS-em Michałkowice, MKS-em Imielin oraz TKS-em Tychy. Polonistki w 12 meczach I etapu zdobyły włącznie 26 punktów i zajęły drugie miejsce. Następnie przyszedł czas na zmagania w drugim etapie i tutaj poprzeczka w porównaniu do pierwszej fazy sezonu była zawieszona nieco wyżej, bo w grupie Mistrzowskiej, którą utworzyły trzy najlepsze zespoły z gr.1 i 2, naszym siatkarkom przyszło rywalizować kolejno z UKS-em Centrum Pszczyna, MUKS-em Sari Żory i BKS-em Stal Bielsko Biała w systemie „pierwszy mecz i rewanż” ( tak samo było w przypadku I etapu ). Udogodnieniem jednak było to, że nie została utworzona tabela od zera dzięki czemu drużyny przechodziły do drugiej części sezonu z dorobkiem punktowym osiągniętym w pojedynkach z zespołami z jakimi było im dane grać w I etapie w konkretnej grupie. Mecze w drugiej rundzie zasadniczej rozgrywane były „na krzyż” czyli drużyny,które do gr. Mistrzowskiej awansowały  z gr.1,  rozgrywały mecze tylko z zespołami, które do drugiej fazy sezonu  dostały się z gr.2. Podopieczne Krzysztofa Waligórskiego i tu bez większych kłopotów znalazły się w ścisłej czołówce kończąc rozgrywki gr. Mistrzowskiej na trzecim miejscu w końcowej klasyfikacji z liczbą 18 punktów i 6 zwycięstw w 10 rozegranych meczach ( uwzględnione wyniki dwóch spotkań z Pankami i Zawierciem w pierwszym etapie i sześciu  meczów etapu drugiego ) przypieczętowując tym samym awans do najlepszej „czwórki”.

W miniony weekend tj. 26-28 marca o czym wspomnieliśmy już powyżej,  na parkiecie hali sportowej GOKiS w Pankach rozegrane zostało „Final Four” o Mistrzostwo I Ligi Śląskiej i tu nie było już przelewek, bo na boisku zaprezentowały nam się najlepsze cztery zespoły, które walczyły między sobą o tytuł „Najlepszej drużyny” sezonu  w naszym regionie, a także o wejście do turnieju półfinałowego o drugą ligę centralną. Od piątku do niedzieli za pośrednictwem transmisji live emocjonowaliśmy się poszczególnymi pojedynkami, w których dostrzec można było o jak wielką stawkę toczy się gra. Nasze siatkarki rozpoczęły finałowe zmagania od triumfu nad MUKS-em Sari Żory 3:0 w piątek , następnie w sobotę nasza drużyna nie odstępując ani na krok rywalek, po ambitnej walce do samego końca musiała jednak uznać wyższość gospodyń zawodów – Akademii Siatkówki SPS Panki przegrywając 1:3. Wreszcie w niedzielę po południu, Polonia w swoim ostatnim spotkaniu pokonała UKS Centrum Pszczynę 3:1 i nastało oczekiwanie na to co stanie się w starciu między drużynami z Panek i Żor. Jak się później okazało wieczorem łaziszczanki zdobyły tytuł  Wicemistrzyń  I Ligi Śląskiej, a najlepszą drużyną została Akademia Siatkówki SPS Panki, która pokonała 3:0 MUKS Sari Żory. W trakcie dekoracji Polonistki odebrały od  przedstawicieli Śląskiego Związku Piłki Siatkowej  puchar za zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu, a dodatkowo Sonia Turant została uhonorowana przez władze gminy Panki nagrodą indywidualną  jako „Najlepsza Libero” całego Turnieju Finałowego.

 

 

Drużyna siatkarek Polonii Łaziska zdobyła Wicemistrzostwo Śląska sezonu 2020/2021 w składzie:

Dorota, Rusek, Marta Zich, Paulina Babiarz, Karolina Gajda, Agata Sowińska, Angelika Bruderek, Maria Jakubiec, Wiktoria Pokorny, Joanna Komorek-Atachim, Magdalena Orzeszek, Sonia Turant, Ewelina Tutak, Zofia Stawarska, Magdalena Wyrwał, Wiktoria Kubas, Krzysztof Waligórski ( trener zespołu )

 

 

Turniej Finałowy I Ligi Śląskiej Siatkarek sezonu 2020/2021 – wyniki

Piątek, 26.03.2021

MUKS Sari Żory – Polonia Łaziska 0:3 ( 20:25, 20:25, 18:25 )

Akademia Siatkówki SPS Panki – UKS Centrum Pszczyna  3:0 ( 25:22, 25:17, 29:27 )

 

Sobota, 27.03.2021

UKS Centrum Pszczyna – MUKS Sari Żory  1:3 ( 15:25, 25:20, 24:26, 25:27 )

Akademia Siatkówki SPS Panki – Polonia Łaziska  3:1 ( 25:22, 26:24, 23:25, 25:19 )

 

Niedziela, 28.03.2021

Polonia Łaziska – UKS Centrum Pszczyna 3:1 ( 25:22, 18:25, 25:16, 25:13 )

Akademia Siatkówki SPS Panki – MUKS Sari Żory 3:0 ( 25:21, 26:24, 25:14 )

 

Tabela końcowa sezonu 2020/2021: 

https://system.szps.pl/index.php?mode=12&type=10