Aktualności

Zmiana trenera siatkarek.

Po zakończeniu sezonu 2020/2021 w siatkarskim zespole Polonii Łaziska nastąpiła zmiana trenera. Dotychczasowego szkoleniowca naszych siatkarek, Krzysztofa Waligórskiego w nowym sezonie zastąpi Janusz Hajduk.

Krzysztof Waligórski prowadził nasze zawodniczki w sezonach 2019/2020 i 2020/2021. W pierwszym niepełnym sezonie ( ogłoszenie stanu pandemii w marcu 2020r i wczesne zakończenie rozgrywek z tego powodu) Polonia pod jego wodzą rozegrała 17 spotkań zdobywając w nich 38 punktów ( 11 zwycięstw, 6 porażek, bilans setów 45:22 ) i  zajęła trzecie miejsce. Ubiegły sezon udało się już  szczęśliwie rozegrać  do samego końca. Tutaj solidnie ułożona drużyna Polonii w każdym meczu dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji. Siatkarki kilkukrotnie nam udowadniały, że potrafią ambitnie i do samego końca z dużym zapałem walczyć o jak najwyższe cele dzięki czemu sprawiały kibicom wiele radości po każdym zwycięskim pojedynku na boisku. Przez tę waleczność, ambicję, i przede wszystkim solidną pracę na treningach, nasza drużyna pod jego opieką najpierw w rundzie zasadniczej zajęła drugie miejsce ( 13 zw. 6 por. i 36 zdobytych punktów ). Następnie przyszedł czas na rywalizację w Turnieju o Mistrzostwo I Ligi Śląskiej i tu w sercach naszych kibiców ponownie zagościła ogromna radość, bo  łaziszczankom na hali sportowej w Pankach  udało się osiągnąć pierwszy  z sukcesów  jakim było zdobycie Wicemistrzostwa Śląska. Kolejnym etapem w przygodzie Krzysztofa Waligórskiego z Polonistkami był baraż I-go stopnia o awans do II ligi centralnej. W turnieju, który w dniach 9-11 kwietnia rozegrany został w Chrząstowicach na Opolszczyźnie, nasze dziewczyny  zakwalifikowały się do Finału Głównego zajmując w cztero-zespołowej stawce drugą pozycję( przeciwniczkami naszej drużyny były: Light System. Salon Audio Video AMS Opole, UKS Ares Nowa Sól oraz Ren-But Złotoryja). Na koniec przyszło nam się emocjonować zmaganiami naszej drużyny w Ogólnopolskim Finale o wejście do II ligi centralnej. Na turnieju rozgrywanym w Żorach, Polonia rywalizowała z MUKS Sari Żory, SST Lubczą Racławówka i MKS Skier-Vis Bussiness Center Skierniewice ). Mimo wielu starań oraz serducha pozostawionego na parkiecie w każdym z tych meczów, łaziszczankom  nie udało się awansować na szczebel centralny zajmując ostatecznie trzecie miejsce, ale i tak poprzez swoją postawę na boisku, charakter, waleczność, energię i ambicję pozostawiły one po sobie dobre wrażenie. Mamy nadzieję, że nasze siatkarki tak jak w tym bardzo udanym dla nich sezonie 2020/2021 również i w przyszłym sezonie , ale już pod okiem nowego szkoleniowca utrzymają ten poziom i kulturę gry jaką przez te dwa lata ukształtował  Krzysztof Waligórski.

Krzysztofie,  dziękujemy ci za te wszystkie zwycięstwa, wiele pozytywnych emocji i energii włożonej w pracę trenerską z naszymi siatkarkami, a także co najważniejsze: za  zdobycie z naszą drużyną  tytułu Wicemistrzyń Śląska oraz awansu do Ogólnopolskiego Finału o wejście do II ligi centralnej. Życzymy ci wielu sukcesów w przygodzie trenerskiej już w nowym zespole.