Zwycięskie Otwarcie sezonu Polonii w Żorach !!!

Lepszego rozpoczęcia sezonu niż zwycięstwa w pierwszym ligowym spotkaniu na siatkarskim parkiecie nie można było sobie wymarzyć. Drużyna Polonii Łaziska Górne w pierwszej Kolejce II Ligi Siatkówki Kobiet gr. 3 zdobyła pierwszy komplet punktów pokonując na wyjeździe Sari Żory. W mecz lepiej weszły Miejscowe obejmując szybko kilku punktowe prowadzenie i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Kiedy na tablicy wyników był rezultat 10:3 dla zespołu z Żor, Trener  – Marcin Cebo poprosił o pierwszą przerwę. Po powrocie na boisko, Polonia z czasem zaczęła nawiązywać większy kontakt z Rywalkami, ale w jej szeregi wkradały się błędy własne co skutecznie wykorzystywały Siatkarki z Żor. Gdy przy stanie 16:6 dla Sari, Trener Polonii wziął drugi czas to w końcówce pierwszej odsłony, łaziszczanki jeszcze poderwały się do walki, ale ostatecznie pierwszego seta 25:14 wygrały Zawodniczki Sari.

Od początku seta drugiego, Siatkarki z Łazisk Górnych zaczęły grać lepiej wychodząc na prowadzenie 6:3 i poprawiając przy temu odbiór oraz atak, a z  każdą kolejną akcją zapanował większy spokój w drużynie przez co mogła ona konsekwentnie realizować swoje założenia na parkiecie. W efekcie zwyciężyły one tę partię 25:18 i doprowadziły do remisu.

Odsłona trzecia ponownie rozpoczęła się po myśli Polonii jednak z czasem Sari zaczęło przystępować do odrabiania strat by  złapać z łaziskimi Siatkarkami kontakt na boisku i kiedy zrobiło nam się po 14 to od tego momentu Żory mocniej przycisnęły. Ostatecznie łaziszczankom udało się zachować chłodną głowę przy siatce i wygrywając do 19, objęły prowadzenie 2:1.

W decydującym czwartym secie, emocje sięgnęły zenitu. Z początku, Polonia prowadziła 8:5, następnie żorzanki szybko zniwelowały straty wychodząc na prowadzenie 9:8 i od tego momentu na parkiecie zaczęło się robić coraz goręcej. Drużyna z Żor po zdobyciu czterech punktów z rzędu poczuła się co prawda pewniej na boisku budując coraz większą przewagę, ale łaziszczanki nie zamierzały odpuszczać, stopniowo skracając dystans do żorskiego zespołu. Kiedy Sari wyszło na pięciopunktowe prowadzenie ( 20:15 ) można było pomyśleć, że niewiele uda się wskórać Polonii, a Gospodynie doprowadzą do Tiebreaka przedłużając swoje nadzieje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść jednak nic bardziej mylnego. To czego Kibice byli świadkami w końcówce czwartej partii było po prostu niewiarygodne spoglądając na to co wyprawiały Polonistki. Najpierw podgoniły wynik ( 23:21 dla Gospodyń ), by w momencie wywalczyć pierwszą piłkę meczową ( 24:23 ). O ile pierwszego matchballa udało się wybronić Siatkarkom z Żor, to już kolejnych dwóch akcjach Polonia nie pozostawiła im złudzeń i zwyciężając na przewagi do 24, wygrała całe spotkanie 3:1  zapisując na swoje konto pierwsze trzy punkty w nowo rozpoczętym sezonie !!! MVP spotkania okrzyknięto Atakującą Polonii – Angelikę Bruderek.