Wygrana Polonii w Częstochowie.

Po raz trzeci w obecnym sezonie, Siatkarki Trenera Marcina Cebo sprawiły radość swoim Fanom wygrywając w świąteczną sobotę wyjazdowe starcie z Częstochowianką Częstochowa w ramach 6 Kolejki II Ligi Centralnej Kobiet gr. 3.

Pierwszy set początkowo toczył się punkt za punkt. Następnie Polonia grając bardzo dobrze w odbiorze oraz na rozegraniu, z każdą kolejną akcją zaczęła odjeżdżać Rywalkom wychodząc na prowadzenie 9:5. Gospodynie z czasem nawiązały z łaziszczankami kontakt na parkiecie, ale to Zawodniczki z Łazisk Górnych grając konsekwentnie, znów zbudowały czteropunktową przewagę. Po pierwszej przerwie na żądanie dla Częstochowianki, Rywalki zbliżyły się do naszej drużyny na dwa punkty, a później do głosu ponownie doszła Polonia wychodząc na prowadzenie w tej partii 19:16.

Po drugiej przerwie dla zespołu z Częstochowy, Częstochowianka jeszcze próbowała odrobić straty, ale łaziszczanki utrzymywały dystans powiększając swoje prowadzenie. W końcówce pierwszej odsłony, Siatkarkom Częstochowianki udało się dojść do stanu 24:22 dla łaziskiego zespołu, jednak ostatnie słowo należało do Polonii, która po skutecznym ataku Natalii Burzyńskiej zwyciężyła seta 25:23.

Druga partia od początku przebiegała pod dyktando Polonii, która prowadziła już 11:5. Z upływem czasu drużyna z Częstochowy przy stanie 15:9 odrobiła dwa punkty, ale później znów w ataku skutecznie prezentowały się łaziszczanki wychodząc na prowadzenie 19:11 aż po skutecznej kiwce Natalii Burzyńskiej wygrały seta 25:17.

W trzecim secie gra najpierw była wyrównana, a od stanu 10:9, zespół z Częstochowy odskoczył Polonii na trzy punkty przewagi ( 14:11 ), po czym drużyna z Łazisk Górnych przy autowej zagrywce Częstochowianki zbliżyła się na dwa punkty ( 15:13 ), a następnie doprowadziła do remisu po 15 dzięki pojedynczemu blokowi Nastii Demyshyny oraz skutecznej zagrywce Pauliny Babiarz. Później Rywalki znów odjechały naszej drużynie na cztery punkty ( 21:17 ) i to one zaczęły dyktować warunki na boisku. Pomimo tego, że Polonia zdołała jeszcze zniwelować straty broniąc trzy piłki setowe od Przeciwniczek to jednak przy wyniku 25:24 dla łaziszczanek, Częstochowianka walcząc do samego końca przechyliła szalę zwycięstwa tej odsłony na swoją korzyść wygrywając 27:25.

Partia czwarta do stanu 9:8 dla Polonii była wyrównana. Później Siatkarki Trenera Marcina Cebo odjechały Częstochowiance na siedem punktów aż na tablicy wyników zrobiło się później 18:8 na korzyść teamu z Łazisk Górnych. Z każdym następnym zdobytym punktem, Polonistki zaczęły grać na większym luzie, ale Przeciwniczki starały się jeszcze przez moment postawić większy opór. Do końca tej odsłony, Podopieczne Marcina Cebo zachowały czujność na boisku i skutecznym atakiem Pauliny Babiarz, która razem z  Przyjmującymi Natalią Burzyńską i Wiktorią Maksajdą były najlepiej punktującymi Zawodniczkami w zespole, zasłużenie pokonały Częstochowiankę 25:15 w secie i 3:1 w całym spotkaniu. Choć ta trójka wymienionych Siatkarek najbardziej wyróżniała się w łaziskiej drużynie, to tego dnia Nagrodę MVP spotkania otrzymała Libero Polonii – Gabriela Jabłońska.

6 Kolejka II Ligi Siatkówki Kobiet gr. 3

11.11.2023

Częstochowianka Częstochowa – Polonia Łaziska Górne  1:3 ( 23:25, 17:25, 27:25, 15:25 )

Polonia Łaziska Górne: Zawisza, Burzyńska, Pilarska, Demyshyna, Maksajda, Babiarz, Jabłońska( Libero ) oraz Zielińska, Biodrowicz