Siatkarki wygrały we Wrocławiu !!!

Ten weekend należał do udanych również dla łaziskich Siatkarek. Nasze Dziewczyny we wczesne popołudnie rozegrały swój drugi mecz w drugoligowych zmaganiach sezonu 2024/2025, a ich Przeciwnikiem był AZS AWF Wrocław. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Gospodyń. Do stanu 20:19 pierwszy set był wyrównany, a w samej końcówce Rywalki odskoczyły na kilkupunktową przewagę. Łaziszczanki jeszcze poderwały się do walki zbliżając na 23:22 dla AZS-u, ale ostatecznie partia pierwsza zakończyła się wygraną zespołu z Wrocławia 25:22.

W secie drugim od remisu 6:6, Polonii udało się szybko uciec Gospodyniom na 8 punktów( 17:9). Potem Akademiczki z Dolnego Śląska podgoniły wynik, ale przewaga łaziszczanek utrzymywała się na bezpiecznym dystansie. AZS w końcówce jeszcze poderwał się do walki by zniwelować straty, ale ostatecznie Polonia wygrywając w tej odsłonie do 20, doprowadziła do remisu 1:1. Set trzeci początkowo dobrze układał się dla Rywalek, ale już przy czteropunktowej przewadze( 7:3 ), Polonistki zdobyły dziewięć punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie 12:7. Następnie AZS zaczął stopniowo skracać dystans, ale Podopieczne Marcina Cebo ponownie odskoczyły na kilka punktów i już do samego końca pilnowały tej przewagi zwyciężając tę odsłonę do 14 oraz obejmując prowadzenie w spotkaniu 2:1. Czwarty set tego meczu był decydujący. Początkowo dobrze się układało zespołowi z Wrocławia, później do głosu doszła Polonia, a po kilku kolejnych akcjach gra nam się na moment wyrównała. Następnie od stanu 10:8 dla Polonii, drużyna z Łazisk Górnych zaczęła odjeżdżać wrocławiankom i do końca kontrolowała już przebieg wydarzeń na parkiecie w związku z czym wygrywając tę partię do 18, zwyciężyła ona 3:1 i wróciła do domu z drugim triumfem ligowym w sezonie oraz z pierwszą wygraną na wyjeździe za trzy punkty.