Kręglarstwo

Młodzi Kręglarze z Łazisk Górnych Wicemistrzami Polski Centralnej Ligi Juniorów sezonu 2022/2023 !!!

Fantastyczne wieści dotarły do nas wczoraj wczesnym popołudniem. Kręglarze Polonii MOSiR Łaziska Górne w ostatnim spotkaniu ligowym sezonu 2022/2023 bardzo pewnie pokonali u siebie Czarną Kulę Poznań nie dając Rywalom najmniejszych szans i odnieśli Wielki historyczny Sukces, bo ten Triumf przesądził o tym iż łaziszczanie zostali Wicemistrzem Polski drużyn mieszanych Centralnej Ligi Juniorów sezonu 2022/2023. Nasi utalentowani Zawodnicy zdominowali swoich Przeciwników, a cała wyjściowa „czwórka” spisała się rewelacyjnie zdobywając po jednym punkcie drużynowym w swoim starcie plus dwa punkty drużynowe za kręgle, a do tego indywidualnie wszyscy nasi Gracze przekroczyli barierę 500 punktów. Z całego składu naszej drużyny bezkonkurencyjna okazała się Maja Karpowicz, która indywidualnie  zdobyła 555 punktów. 

Podopiecznym Małgorzaty Fajkus serdecznie gratulujemy zdobycia tego historycznego osiągnięcia w młodzieżowych rozgrywkach ligowych na szczeblu centralnym sezonu 2022/2023 i mamy nadzieję,  że w niedalekiej przyszłości ta drużyna i ta sekcja w naszym Mieście, która jest jedyną w naszym regionie w tej dyscyplinie sportowej będzie dalej się prężnie rozwijać, a Jej sukcesy, których w ostatnim czasie jest coraz więcej przyczynią się do tego, że chętnych do uprawiania tej   dyscypliny sportowej jaką jest Kręglarstwo Klasyczne, z biegiem czasu zacznie przybywać.

 

Polonia MOSiR Łaziska Górne tytuł Wicemistrzów Polski drużyn mieszanych w CLJ sezonu 2022/2023 wywalczyła w składzie: Nicola Kobiór, Maja Karpowicz, Igor Kolonko, Jakub Erkier, Mikołaj Jastrzębski i Antoni Szczyrba.

 

Skład Polonii MOSiR Łaziska Górne w meczu z Czarną Kulą Poznań: Maja Karpowicz – 555 pkt., Igor Kolonko – 530 pkt., Jakub Erkier – 521 pkt., Antoni Szczyrba – 517 pkt.

Rezerwowi: Nicola Kobiór i Mikołaj Jastrzębski