Piłka nożna

Chcemy, żeby nasza gra cieszyła oko kibiców Polonii Łaziska.

Od inauguracji sezonu 2018/2019  w pierwszej lidze śląskiej dzielą nas już tylko godziny. Łaziscy kibice z niecierpliwością czekają na pierwszy występ siatkarek  Polonii na parkiecie w walce o premierowe zwycięstwo ligowe, ale zanim liga rozpocznie nam się na dobre, poświęćmy jeszcze chwilkę na to co wydarzyło się parę dni wcześniej. O podsumowaniu przygotowań do sezonu począwszy od rekrutacji przez obóz dochodzeniowy, a także o wyznaczonych przed sobą celach w poniższym wywiadzie z trener Darią Jurczyńską, która korzystając z chwili wolnego czasu zgodziła się nam  odpowiedzieć na kilka pytań:

1, Kiedy przyjeła Pani funkcję trenera w łaziskim klubie została najpierw przeprowadzona rekrutacja mająca na celu zbudowanie nowego zespołu. Proszę powiedzieć, jak długo trwał nabór i co było warunkiem koniecznym do spełnienia w trakcie przeprowadzania selekcji?

Funkcję trenera przejęłam na początku czerwca tego roku. Zostało przede mną postawione zadanie zbudowania nowego zespołu na sezon 2018/2019. Żeby stworzyć drużynę trzeba było zorganizować treningi otwarte i znaleźć odpowiednie zawodniczki do zespołu. Warunkiem dołączenia do zespołu było zaprezentowanie umiejętności na wybranej pozycji.

2. Kolejnym punktem przygotowań był sierpniowy obóz dochodzeniowy, który odbył się w Łaziskach co oczywiście wiązało się ze zwiększoną liczbą treningów. Na jakie elementy gry zwracała Pani szczególną uwagę w trakcie tych zajęć?

Obóz przygotowawczy przyniósł zespołowi bardzo dużo korzyści. Mieliśmy okazję poznać się lepiej, poprawić swoją kondycję oraz umiejętności techniczne. 

3. Następnie do treningów zostały wplecione także mecze sparingowe. Jak zespół się w nich zaprezentował nawiązując pierwszy kontakt z przeciwnikiem na parkiecie?

Mecze sparingowe z drużynami z Żor i Mikołowa pokazały nad jakimi elementami musimy jeszcze popracować by nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Ostatni rozegrany turniej przez naszą drużynę w Katowicach daje dobre prognozy na sezon.

4. Do pierwszego spotkania o ligowe punkty pozostało jeszcze trochę czasu więc pora podsumować kończący się okres przygotowawczy. Co Pani zdaniem udało się stworzyć, a co trzeba jeszcze dopracować?

Już w najbliższą sobotę walczymy o pierwsze ligowe punkty z zespołem z Blachowni. Wychodzimy na boisko w każdym meczu po zwycięstwo. Jako zespół dołożymy wszelkich starań aby pokazać się z jak najlepszej siatkarskiej strony i zdobyć ważne ligowe punkty. 

5. Każda z drużyn zanim rozpocznie ligową rywalizację zakłada sobie różne cele, które chce zrealizować w stu procentach. Jak wygląda to w przypadku Polonii Łaziska?

Cały zespół wkłada serce i zdrowie w każdy trening, sparing, turniej i mecz. Chcemy żeby nasza gra cieszyła oko kibiców Polonii Łaziska. 

Wobec tego  serdecznie dziękujemy za poświęcony czas  i  życzymy całemu zespołowi by ten sezon obfitował w sukcesy odniesione na boisku oraz dostarczył  wielu pozytywnych emocji, a gra przynosiła radość zarówno zawodniczkom jak i kibicom zgromadzonym na trybunach.