Aktualności

Spójnia pokonana. 5-ty mecz na zero z tyłu.

Siódmy mecz bez porażki i piąty na zero z tyłu. Takim bilansem mogą się pochwalić piłkarze Polonii, którzy w 9 serii spotkań Haiz IV Ligi  pokonali na boisku w Landeku przedostatnią w tabeli Spójnię.

Na początku spotkania oraz w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy  Spójnia wykazywała na boisku większą inicjatywę szukając okazji do zdobycia bramki zarówno z akcji jak i stałych fragmentów gry, natomiast podopieczni Krystiana Odrobińskiego  pierwszą akcję przeprowadzili w 16 minucie dzięki której objęli prowadzenie gdy Smyla prostopadłym podaniem obsłużył Moronia, a ten z kolei idealnie wrzucił piłkę w pole karne do Jikii, który strzałem głową pokonał Huczałę. Później okazji do wyrównania nie wykorzystał Bernat, a po chwili Jikia po raz drugi był blisko szczęścia lecz nie sięgnął futbolówki  po zbyt mocnym dośrodkowaniu  Adamczyka. Z każdą minutą dobrze ustawiona pod kątem taktycznym łaziska drużyna zaczęła budować coraz większą przewagę czego efektem był drugi gol strzelony w 26 minucie, a do siatki trafił Fabisiak otrzymując piłkę od Widucha. Następnie w 32 minucie Fabisiak ponownie wpisał się na listę strzelców trafiając z rzutu karnego po tym jak chwilę wcześniej w polu karnym faulowany przez jednego z drużyny miejscowej był bardzo  aktywny tego dnia w szeregach Polonii Jikia. Po zmianie stron łaziszczanie mając mecz pod kontrolą  zaaplikowali gospodarzom jeszcze jedno trafienie. W 55 minucie piłka po dalekim wykopie Frankego od bramki przeskoczyła nad głową jednego ze stoperów miejscowych co wykorzystał Moroń i ogrywając po drodze Huczałę, trafił on do pustej bramki podwyższając na 4:0. Jeszcze w ostatnim kwadransie gry rywale mogli pokusić się o honorowe trafienie jednak składna akcja zespołu zakończyła się strzałem Habdasa nad poprzeczką łaziskiej bramki.